konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: paaula »

Chciałabym żeby na woj. była u nas jakis określony próg p
Taka walka o laureata jest straszna!
igul5106
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2007, o 14:47

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: igul5106 »

No tak, z tej strony to jest faktycznie extra.
ale jak do tego progu zabraknie 1 lub 2 pkt. a na liście jesteś pierwsza. normalnie już jak sobie o tym pomyślę to strach.
ale to fakt, próg jest dość wygodnym rozwiązaniem Twoja konkurencja tak naprawdę nie jest Twoją konkurencją
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: Anezka »

igulltżołwik też straciłam najwięcej w zamkniętych D ja wprawdzie miałam na szkolnym 44/50 ale nie czuję się wielce dobra D rejon będzie Nasz!lttiaa, tylko najpierw trzeba się przyłożyćgt
Awatar użytkownika
Nene
Posty: 231
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 12:41

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: Nene »

Jasne rejon będzie nasz!
Tylko najpierw trzeba się zacząć uczyć.
Nie no powtarzam sobie coś, ale trzeba się przyłożyć. Szczególnie, że teraz mamy tyle czasu.
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: Anezka »

Ja niby też. Głównie czytam, bo nie mam jakoś ochoty kuć". Ale wiem, że jeśli na tydzień przed rejonem będę miała jeszcze jakieś rażące braki to pewnie odwołam się do tej metody
Awatar użytkownika
kudlacz
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2010, o 11:03

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: kudlacz »

Hej hej!
Pisałem wczoraj etap rejonowy (Śląskie) i boję się. Wyliczyłem dziś, że straciłem 6 punktów na 9, które mogę stracić by przejść dalej. Problem w tym, że było niezwykle dużo zadań otwartych, których ocena i interpretacja zależy w dużej mierze od sprawdzającego. Jestem w trzeciej klasie i od tego czy będę laureatem czy też nie, zależy do jakiego liceum pójdę.
Awatar użytkownika
Ollie
Posty: 443
Rejestracja: 17 gru 2008, o 16:56

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: Ollie »

No dlatego moim zdaniem przy zadaniach otwartych jest łatwiej, bo w razie czego odwoływanie się ma sens. Do zamkniętych nie ma za bardzo do czego się doczepić, prawidłowa odpowiedź to np. C i tyle. A przy otwartych jest więcej możliwości poprawnych możliwości i interpretacji odpowiedzi. Trzymam kciuki, będzie dobrze, 3 punkty to dużo
igul5106
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2007, o 14:47

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: igul5106 »

No jasne że rejon nasz!
szkoda, że się nie spotkamy ale zakuwać, to się widzimy w Pile P czy gdzie to tam.
ja na rejonie z chemii najlepiej się czułam w momencie, gdy zostały mi 2 zadania otwarte i 40 minut ( myślę sobie: zadania po 4 pkt każde, także nawet jakby je miała źle to 42 pkt mam, bo się pewnie czuje w tej całej reszcie. a nawet jeśli tam mam błedy, to teraz w te 40 min muszę pisać wszystko co mi się nawinie, bo na pewno za jakieś wyprowadzenie podstawowej reakcji jest punkt.")
i już dalej ze spokojem sobie pisałam
Awatar użytkownika
kudlacz
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2010, o 11:03

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: kudlacz »

Dzięki stratoos94 za słowa otuchy . Poczekam na wyniki, w sumie już i tak nic nie zmienię. Trzeba być pesymistą, gdyż wtedy ewentualny sukces cieszy bardziej .
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: Anezka »

A Poznaniu chyba. bynajmniej tak mi się wydaje. Oj. Jutro zaczyna się ostatni tydzień moich ferii. Planuję ostro siedzieć nad biologią (tiaa. zapewne tylko planuję ). A w ogóle 6-ego lutego mam rejon z Salamandry. ekhm będzie ciekawie Ja to może i bym z tej bioli miała duże szanse gdyby nie moje konkursy śpiewu, do których przygotowania również zajmują mi sporo czasu i kosztują wiele energii. No ale poza biologią i śpiewem teraz wszystko olewam więc może jakoś to będzie.
igul5106
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2007, o 14:47

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: igul5106 »

No jasne
na ten rok mam najniższą średnią w mojej edukacji.
nie wspominając o egzaminach próbnych
no ale tylu takich poważnych konkursów to jeszcze nie miałam
Anezka, chyba coś nas usprawiedliwia
opowiedz coś tam o Salamandrze coś mi się kiedyś obiło o uszy, nawet miałam pisać, ale chyba ma nauczycielka zapomniała, taka przejęta tym kuratoryjnym
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: Anezka »

Salamandra nazywana przez większość konkursem dla hobbystów (dlatego dziwiła mnie moja obecność na wojewódzkim etapie w tamtym roku ). Pytań zwykle jest 25, 4 warianty odpowiedzi, jedna poprawna. Co roku jest jakiś temat przewodni - w tym roku zwierzęta objęte Dyrektywą Siedliskową (bez ptaków) no i pierwszy etap dotyczy ogólnie zwierząt Polski (a nie tego tematu), drugi etap - 50% pytań znów ogólnie o zwierzętach Polski, 50% o zwierzęta zawarte w temacie, trzeci etap - 100% pytań z zakresu tematu. Pytania. Hm. Lekki kosmos. Potrafią pytać o wielkość kwiatostanu (a zapamiętaj to przykładowo przy 400 roślinach) - a i żeby za fajnie nie było to odpowiedzi są, że tak powiem blisko siebie". Ja w tamtym roku obrałam taktykę - zwróć uwagę na charakterystyczne rośliny (typu aldrowanda) i mi się to opłaciło Ogólnie - wiedza ze szkoły na tym konkursie nie da nic - wszystko to jest efekt własnej pracy. No i na woj. pisze się test, oni szybko sprawdzają i wyczytują nazwiska 10 osób, które znajdują się w finale a finał odbywa się przed wszystkimi uczestnikami i wyświetlają np. slajd i trzeba roślinkę rozpoznać (to i tak nie jest źle, czasami się rozpoznawało po samym liściu czy coś takiego). W ubiegłym roku, gdybym nie przeprawiła dwóch odpowiedzi znalazłabym się w finale, więc myślę, że to jest sukces
igul5106
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2007, o 14:47

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: igul5106 »

Hmm ciekawie.
ale ile stresu pewnie masakra
no to powodzenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości