analiza rodowodu

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
kasiaogor
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2010, o 20:30

analiza rodowodu

Post autor: kasiaogor »

mam pewien problem ktory dotyczy dziedziczenia. chodzi o chorobe dziedziczona przez mutacje recesywna sprzezona z plcia w chromosomie X. Matka jest zdrowa (XAXA), natomiast ojciec jest chory (XaY). Maja czworo dzieci, dwoch synow i dwie corki. Synowie oczywiscie sa zdrowi. Corki powinny byc nociecielkami, jedna z nich jest. Natomiast druga jest zdrowa. Jaka moze byc przyczyna tego
Wiem dobrze o tym ze ta druga corka rowniez powinna byc nosicielem, ale wlasnie w tym caly problem ze nie jest. Bardzo prosze o pomoc i podanie czynnikow z jakimi to moze byc zwiazane.
To ze mogla byc corka listonosza juz wiem
Wiem ze to jest troche dziwny problem ale moja psorka jest troche i lubi wymyslac dziwne problemy zebysmy sie poglowli, ale niestety nie moge wymyslic zadnego powodu dla ktorgo dla druga corka jest zdrowa.
Bardzo prosze o szybka pomoc.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: analiza rodowodu

Post autor: malgosi35 »

Kobieta XAY
mutacja de nowo
inkasent
Słaba penetracja genu i trudności z oznaczeniem nosicielstwa
kasiaogor
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2010, o 20:30

Re: analiza rodowodu

Post autor: kasiaogor »

co masz na mysli mowiac mutacja de novo poszukalam na temat teg ona necie i tam pisze tylko ze to jest mutacja ktora wystepuje po raz pierwszy w rodzinie.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: analiza rodowodu

Post autor: malgosi35 »

Poprostu nowa mutacja.
kasiaogor
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2010, o 20:30

Re: analiza rodowodu

Post autor: kasiaogor »

bardzo ci dziekuje malgosi35
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości