pies dużo pije i dużo sika... pomocy!

nekum
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2008, o 10:32

pies dużo pije i dużo sika... pomocy!

Post autor: nekum »

zwracam się do was z prośbą o pomoc. od około dwóch tygodni mój pies pije strasznie dużo wody przez co potrzebuje często wychodzić na spacer bo dużo sika. a nawet czasem popuszcza. co mam zrobić? może jest jakiś dobry sposób zanim pójdę do weterynarza? bo panicznie boi się weterynarzy. dodam, że nigdy nie było takich problemów, wygląda na zdrowego pieska i jest to mieszaniec
CoToMa
Posty: 9
Rejestracja: 18 lis 2008, o 15:41

Re: pies dużo pije i dużo sika... pomocy!

Post autor: CoToMa »

Moim zdaniem powinieneś pójść z psem do weta i zrobić badanie krwi.
To mogą być objawy np. problemów z nerkami albo cukrzycy.
angelangie89
Posty: 41
Rejestracja: 20 sie 2009, o 14:00

Re: pies dużo pije i dużo sika... pomocy!

Post autor: angelangie89 »

Ewidentne problemy z nerkami, lekarz zaleci pewnie preparat regulujący wydalanie moczu i jego stężenie. Ogranicz wodę. Mam teraz jamnika z łaknieniem takim, że na jego 10 kg to wypiłby 15 litrów wody z całego wiadra i piłby sikając jednocześnie. Także wet to konieczność. A jaki wiek psiaka?
izucha007
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2009, o 21:01

Re: pies dużo pije i dużo sika... pomocy!

Post autor: izucha007 »

Mam bardzo podobny problem z moim psem.Od jakiegoś czasu zauważyłam że znacznie więcej pije niż zwykle, a co za tym idzie zwiększa się jej potrzeba chodzenia na spacery.Nie wiem czy jest to związane z tym, że jest zima i mocno grzeją grzejniki i jest suche powietrze, czy też coś jej dolega.Możliwe jest, aby przeziębiła się? czy znacie na to jakiś sposób? wybieram się z nią to weta, ale jest sobota i lecznica jest czynna dopiero w poniedziałek | zapomniałam dodać że dzisiaj wyjątkowo sikała krótko i często, a w jej moczu dopatrzyłam się różowego zabarwieniabardzo mnie to zmartwiło, ale miała cieczkę, więc zastanawiam się czy to nie to, ponieważ na następnym spacerze godzine później załatwiła się już normalniepomóżcie
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: pies dużo pije i dużo sika... pomocy!

Post autor: Korczaszko »

suki więcej piją przy ropomaciczu do tego to plamienie. jest jakaś taka ospała? lepiej idź z nią do weta niech ją przebada może nic jej nie jest. a może. sprawdź czy żaden nie przyjmuje w niedziele

ogólnie objawy ropomacicza:
Na początku nie ma żadnych objawów
#następnie pojawiają się: zwiększone pragnienie i oddawanie moczu (poliuria, polidypsia)
# wymioty
# wyciek z pochwy
# apatia
# powiększony brzuch
# brak apetytu (anorexia)
Awatar użytkownika
peHa
Posty: 137
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 17:32

Re: pies dużo pije i dużo sika... pomocy!

Post autor: peHa »

może psy mają coś nie tak w główce i pojawia się moczówka prosta

ale wet konieczność.
izucha007
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2009, o 21:01

Re: pies dużo pije i dużo sika... pomocy!

Post autor: izucha007 »

wymiotów nie ma naszczęście.Natomiast apetyt owszem. Byłam u weta nic konkretnego sie nie dowiedziałam.Na szczęście nie padło hasło ropomacicze weterynarka powiedziała ze skoro ma cieczke to moze być to, ponieważ suki często piją wiecej w czasie cieczki.kazała obserować czy coś sie zmieni kiedy się cieczka skończy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość