Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Post autor: Korczaszko »

ale ustny nigdy nie wchodzi w grę, chyba że na jakiś filologiach. tylko pamiętaj, że na SGGW na OŚ język ma dodatkowy przelicznik i mnoży się go jeszcze dodatkow razy 0,7. pisałam to wyżej. i taki próg możebyć jednak ciężko osiągnąć (tłumaczyłam to wyżej)
zb0j
Posty: 11
Rejestracja: 4 lis 2008, o 21:36

Re: Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Post autor: zb0j »

MAture z angielskiego rozszerzeonego i biologii podstawowej z czym mógłbym powiązać na studiach? Rozmawiałem z kumplem który studiuję i mówił że jest dużo takich kierunków a na stronie UŁ takich nie zauważyłem. Warto zdawać rozszerzenie z Angielskiego?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Post autor: Biochejter »

zb0j pisze:Warto zdawać rozszerzenie z Angielskiego?
Wg mnie warto pisać maturę rozszerzoną ze wszystkiego, bo przelicznik potem lepszy albo w ogóle nie biorą podstawy pod uwagę. Ja kilka lat temu zdałem 5 przedmiotów na rozszerzonym, tylko polski na podstawie i to naprawdę żaden wyczyn. Zwłaszcza że do maja masz jeszcze tyle czasu, że ho ho, zdążysz
zb0j
Posty: 11
Rejestracja: 4 lis 2008, o 21:36

Re: Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Post autor: zb0j »

O maturę z angielskiego roszerzonego się nie martwię . Bardziej o to czy ona przyda mi się na jakiś kierunek na studia? Najbardziej chciałbym na UŁ coś znaelźć Są takie kierunki biologia + język?

[ Dodano: Nie Lis 09, 2008 13:08 ]
Zauważyłem że na UŁ geografia i język angielski się łączą
Może jednak wybrać geografię podstawową i solidnie do niej się przygotować?
Z biologią chyba ciężko będzie połączyć rozszerzony angielski co myslicie?
Miałbym duże szanse na dostanie się na UŁ z geografią pp i angielski pr ?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Post autor: Biochejter »

zb0j pisze:
Może jednak wybrać geografię podstawową i solidnie do niej się przygotować?
Z biologią chyba ciężko będzie połączyć rozszerzony angielski co myslicie?
Miałbym duże szanse na dostanie się na UŁ z geografią pp i angielski pr ?
Ale ta geografia podstawowa nic Ci nie da, zobacz jaki mają przelicznik: PP x 1,5 a PR x 4 (czyli osoba która miałaby 100% z podstawy ma w sumie gorszy wynik rekrutacyjny niż osoba która miała z rozszerzenia 38%! ) Także nie ma raczej szans nawet gdybyś napisał na maksa podstawę, szansa przyjęcia byłaby wtedy gdyby nie było chętnych na ten kierunek.

I jeszcze jedno, to mnie strasznie dziwi: dlaczego wybierasz kierunki pod przedmioty maturalne? Wybierz kierunek który Cię interesuje i dopiero wtedy patrz co jest wymagane aby się na to dostać.
Chyba że bez różnicy jest dla Ciebie czy będziesz studiował biologię czy geografię. ważne że z podstawą z biologii ma być?
zb0j
Posty: 11
Rejestracja: 4 lis 2008, o 21:36

Re: Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Post autor: zb0j »

Chciałbym poprostu znaleźć kierunek na studia najlepiej na UŁ na który będzie brana pod uwagę:

1Biologia podstawowa + Angielski rozszerzony.
2Geografia podstawowa + Angielski rozszerzony.

Wolałbym z kierunek z Biologią (trochę lepiej się czuję w tym temacie, ale nie na tyle dobrze żeby PR pisać)

Są takie kierunki ?

[ Dodano: Nie Lis 09, 2008 16:32 ]
Chyba spróbuję sił w kierunku europeistyki. Angielski będę zdawał rozszerzony i zobaczymy.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Post autor: Savok »

Biochemister, ten koles nie ma pomyslu na zycie i pcha sie na studia tylko po to, zeby sie tam pchac. Jednoczesnie chce sie dostac tam najmniejszym mozliwym kosztem.

Jesli sie dostanie, to przy odrobinie szczescia poleci po 1 semestrze albo dolaczy do puli absolwentow po bzdurnych kierunkach i tyle.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Post autor: Biochejter »

Spory wachlarz zainteresowań: biologia, geografia, teraz europeistyka. Może jeszcze lotnictwo albo teologia?
Savok ma rację. Pomyśl najpierw Zb0ju co Ty chcesz MNIEJ-WIĘCEJ robić w życiu, bo zabrniesz w bagno
carolin
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2010, o 09:03

Re: Uniwerek Łódzki Biologia wydział Ochrona Środowiska

Post autor: carolin »

Witam, jeśli mogę nieco odświeżyć ten wątek to mam pytanie - teraz sie trochę zmieniły przeliczniki, więc tak dla orientacji - wie ktoś może ile trzeba było mieć (mniej więcej) procent z biologi czy geografii rozszerzonej żeby się dostać? ja zdaję własnie biologię i geografię rozszerzoną (czyli kat. 1 i 2, przelicznik x3 i x4), oprócz tego matę i angielski na podstawie (oba x0,5 jako 3 kat.). Niestety, wątpię żeby biologię zdac na więcej niż 40, a geografię na więcej niż 50% i obawiam się że taki wynik zamknie mi drogę na UŁ. Mógłby mi ktoś coś doradzić?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości