Matura 2013 BIOLOGIA

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Arkuos
Posty: 315
Rejestracja: 31 sty 2010, o 04:07

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Arkuos »

Jak myślicie jest sens uczyć się, w której części mózgowej jaki ośrodek jest zlokalizowany ? np. ośrodek ruchowy, słuchowy mowy. Umiecie to ?
Awatar użytkownika
eMKa
Posty: 163
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:50

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: eMKa »

wydaje mi się, że optymalnie jest nauczyć się tylko tych ogólnych ośrodków: płat potyliczny - ośrodek wzrokowy, czołowy - ruchowy, ciemieniowy - czuciowy, skroniowy - słuchowy
Awatar użytkownika
Tesco
Posty: 254
Rejestracja: 8 maja 2009, o 14:00

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Tesco »

Choco pisze: To w koncu tlen pomaga przy wiązaniu azotu czy mu przeszkadza?
Nie wiem czy jest niezbędny, ale proces rozbijania wysokoenergetycznych wiązań azotu cząsteczkowego jest katalizowany przez nitrogenazę, a ten enzym jest czynny tylko w warunkach beztlenowych. Do heterocyst tlen więc nie dociera. Tak mnie się wydaję, może mnie ktoś zweryfikować w razie czego
pete90
Posty: 33
Rejestracja: 30 sty 2010, o 13:38

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: pete90 »

Jak wiadomo w tym roku na maturze z Biologii nie bedzie juz 30% z podstawy,tylko 100 % rozszerzenia.Jak myślicie co mogą dac za miast tych 30 %

Mi sie wydaje że mogą dać zoologie i botanikę bo na podstawie prawie w ogóle tego nie ma.
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: pyati »

pete90 pisze:Jak wiadomo w tym roku na maturze z Biologii nie bedzie juz 30% z podstawy,tylko 100 % rozszerzenia.Jak myślicie co mogą dac za miast tych 30 %

Mi sie wydaje że mogą dać zoologie i botanikę bo na podstawie prawie w ogóle tego nie ma.

Każdy mówi inaczej, to w końcu weszło to, że jest 100% rozszerzenia tak?
pete90
Posty: 33
Rejestracja: 30 sty 2010, o 13:38

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: pete90 »

No tak wyczytałem na Cke
Arkuos
Posty: 315
Rejestracja: 31 sty 2010, o 04:07

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Arkuos »

link ? -)
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: persil1991 »

W Aneksie maturalnym od 2010 roku jest napisane na stronie 75 (dotyczącej biologii):
"Egzamin na poziomie rozszerzonym (.) treści obejmujących zakres wymagań egzaminacyjnych dla poziomu rozszerzonego."

podobnie sytuacja wygląda z chemią (strona 79).

Ale już w przypadku fizyki (str. 83) jest napisane:
"Egzamin na poziomie rozszerzonym (.) treści obejmujących zakres wymagań egzaminacyjnych dla poziomu rozszerzonego. Wymagania egzaminacyjne dla poziomu rozszerzonego obejmują również zakres wymagań dla poziomu podstawowego."

Link do aneksu:
zobacz-ten-plik.pdf
(1.46 MiB) Pobrany 15 razy
Z drugiej jednak strony w informatorze maturalnym czytamy, że wiedza dla poziomu rozszerzonego to także wiedza dla poziomu podstawowego (co jest chyba logiczne).
pete90
Posty: 33
Rejestracja: 30 sty 2010, o 13:38

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: pete90 »

Wypowiedź pani egzaminator z Biologii OKE Kraków w zamieszczonym tu wykładzie też wskazuje ze egzamin w 2010 roku bedzie różnił sie od tych 2005-2009,poniewaz juz nie bedzie progu zaliczenia.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Usagi_Tsukino »

Z tego wykładu cytaty.
"opis wymagań edukacyjnych, struktura arkuszy i ogólne zasady punktowania odpowiedzi nie ulegają zmianie z stosunku do roku 2008
?

"Chciałam zwrócić uwagę na poważną sprawę tutaj jeśli chodzi o poziom rozszerzony. Oczywiście obowiązuje wszystko to co zawarte było w poziome podstawowym jest poszerzone o dodatkowe treści np. związane z elektrochemią.

? Co jest logiczne, ale wydaje mi się trochę sprzeczne z tym co piszecie
Ale może mam problemy z rozumieniem.
Awatar użytkownika
Tyberian
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2010, o 11:54

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Tyberian »

Ja nie wiem o co w ogóle ten szum
W punktacji nie zmienia się nic .

Zmienia się tylko to że nie trzeba już uzyskać 30% z bioli w tym roku bo skala jest od 0% do 100% i niezależnie od tego na ile się zda to biologię się zdaje .czaicie To chyba było logiczne ale wywnioskowałem że chyba o to tyle szumu
ногомас

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: ногомас »

Ej no pani doktór, czemu z elektrochemią, dla mnie to najgorsza dziedzina chemii
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Usagi_Tsukino »

elektro jest kochana jak ją człek zrozumie a wiele do zrozumienia na poziomie liceum nie ma
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości