Studia medyczne, specjalizacja itp.

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Padre Morf »

wygląda to tak jak w amerykańskich serialach, że kobiet chirurgów jest po równo z mężczyznami?

kobiety chirurdzy to nadal znaczna mniejszość ]
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: zdzisław »

Elunia pisze: Wiem, że pojawiają się kobiety mające specjalizacje z chirurgii, ale faktycznie to tak wygląda, że raczej decydują się na nią mężczyźni? Dlaczego? Bo w dzisiejszych czasach, to że są stereotypowo twardsi chyba nie gra już takiej roli?
Zależy o jakiej twardości mówisz:P

Chirurgia ogólna, ortopedia, czy nawet dziecięca to cieżka harówka - wymagająca naprawde dobrej kondycji praca fizyczna.

Mimo lasowanego wszędzie feminizmu wszelkiej maści parytetów kobiety są cały czas delikatne, kobiece i nie pchają się tam gdzie trzeba cieżko fizycznie pracować. Oczywiście uogólniam tutaj W moim szpitalu na chirurgii specjalizują się tylko kobiety.choć stara gwardia jest 100% męska.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: doktorka »

w chirurgii kobiety to nie jest mniejszosc, tylko mega rzadkosc. A jak juz sa, to nawet w klinikach, sa od tej lajtowej roboty". Czyli bez sensu zupelnie, lepiej dac sobie na luz.
Nawet kobiety-gineko jak pracuja na oddziale, to sa rzadziej pisane do ciec cesarskich czy innych zabiegow trwajacych ponad godzine, niz faceci.

Ja sie swego czasu upieralam mocno, potem posiedzialam dluzszy czas na bloku operacyjnym bez klimy miedzy kupami a bebechami i mi sie odwidzialo.
Elunia
Posty: 15
Rejestracja: 6 maja 2009, o 14:42

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Elunia »

Ja na razie sobie anestezjologię upodobałam(ukłon w stronę Morfeusza, Szpitalne życie chyba też się do tego przyczyniło ), to już chyba lepiej wygląda w kwestii kobiecej?
Wprawdzie przygodę z medycyną dopiero zaczynam, więc zmienić się wiele może, a moje upodobania pewnie zostaną zweryfikowane na zajęciach klinicznych.
Chęć zostania chirurgiem już była, ostatnio myślałam o ortopedii bądź ginekologii, ale Wasze posty mnie sprowadziły trochę na ziemię
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: doktorka »

anestezjo jest nudna szpitalne zycie Morfeusza ma chyba wiecej zwiazku ze stazami kierunkowymi zwiazanymi z tym, ze robi druga specke z medycyny ratunkowej

anestezjo jest nudna.

mega nudna.

bardzo.

Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Padre Morf »

szpitalne zycie Morfeusza ma chyba wiecej zwiazku ze stazami kierunkowymi zwiazanymi z tym, ze robi druga specke z medycyny ratunkowej

z której lada dzień wyleci ]
anestezjo jest nudna.
to zależy gdzie pracujesz. Jakbym miał pracować w powiecie gdzie robią tylko ogólne, pp i zewnątrzoponowe, a OIT to 3 łóżka z respiratorem to bym się zaciukał strzykawką.

Co innego jak masz pacjenta, który ma chore wszystko i trzeba go znieczulić albo duży OIT do poprowadzenia. Interwencje też są niczego sobie.
Elunia
Posty: 15
Rejestracja: 6 maja 2009, o 14:42

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Elunia »

Bo to bardziej pośrednio: lubię blogalubię autorabędę anestezjologiem to tak jak dziecko lubi panią doktor i chce być panią doktord
a tak serio, to czytanie było bardziej powodem zainteresowania się tą specjalizacją. Czemu nudna? To ja już nie wiem co oprócz medycyny ratunkowej może być ciekawe. Tu bezpośrednio w zasadzie ratujesz życie. Chyba, że mam złe wyobrażenie.

O, właśnie interwencje to nie może być nudne. Zresztą chyba każda spec. może być nudna jak człowiek pójdzie bo najmniejszej linii oporu albo ma perfidnego pecha
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: doktorka »

kardiologia jest fjna ostatnio mi sie odmienila ginekologia na kardiologie. w ogole cala interna, pod warunkiem, ze nie pracujesz w jakims szicie czy POZie.

btw jutro zaczynam radiologie, chyba sie pochlastam z nudow przez te 3 tygodnie.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: doktorka »

btw jak mozna lubic Morfeusza
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Padre Morf »

Tu bezpośrednio w zasadzie ratujesz życie. Chyba, że mam złe wyobrażenie.

nie koniecznie.
Moja znajoma do anestezjologii zrobiła sobie jeszcze paliatywną i zajmuje się pacjentami chorymi nieuleczalnie.

Generalnie AiIT to 4 filary: anestezjologia, intensywna, ból ostry i przewlekły, reanimacja.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: lith »

doktorka pisze: btw jutro zaczynam radiologie, chyba sie pochlastam z nudow przez te 3 tygodnie.
Czemu? Dla mnie jedna z godniejszych uwagi
Elunia
Posty: 15
Rejestracja: 6 maja 2009, o 14:42

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Elunia »

Ha, każdy co innego. Wg mnie kardiologia jest nudna i ograniczona, o radiologii mało wiem, ale związana z diagnostyką zdaje się być, więc czemu nie
Wracam do swojego, czy ta ciężka praca fizyczna chirurga to po prostu wielogodzinne stanie przy stole, oczywiście oprócz ortopedy?
O przyjęciu na specjalizację decyduje LEP, równie dobrze może się dostać ktoś o wątłym zdrowiu, i co? będzie brodawki usuwał całe życie
to taka tylko moja refleksja, że zły wybór specjalizacji rzutuje na dalszą karierę, mam nadzieje, że w trakcie studiów zdołam wyłowić jakie na daną specjalizacje potrzebne są predyspozycje i czy je mam powinny być jakieś badania lekarskie przed przyjęciem na specd
Awatar użytkownika
Magwisek
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2008, o 17:47

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Magwisek »

A co wiecie o specjalizacji: ginekologia dziecięca (bądź dziewczęca- jak niekiedy sie to zwie)? czy dużo różni się od tej dorosłej prócz tego, że nie leczy się dorosłych kobiet, tylko dziewczynki przed i w trakcie okresu dojrzewania i raczej nie prowadzi się ciąż?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości