Ruch po okręgu cd

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
Ewela

Ruch po okręgu cd

Post autor: Ewela »

1. Oblicz wartość przyspieszenia dośrodkowego KsięŻyca w jego ruchu wokół Ziemi. Przyjmij okres obiegu T=28 dni, promień orbity r=384000 km.

2. Częstotliwość ruchu punktu wynosi f=0, 25 Hz. Oblicz okres i przyspieszenie tego ruchu, przyjmując promień okręgu r=0,5 m.

3. Punkt zatacza okrąg o promieniu r=0,25 m cztery razy w ciągu sekundy. Oblicz okres obiegu i przyspieszenie dośrodkowe.

Byłabym wdzięczna :)
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Ruch po okręgu cd

Post autor: DMchemik »

A ja byłbym wdzięczny, gdybyś sama wreszcie pomyślała! Przecież w tych zadaniach wystarczy podstawić do wzoru! czy ty w ogóle piszesz coś w zeszycie z fizyki? nie wierzę, żeby nie było w nim wzoru na przyspieszenie dośrodkowe. Unikam rozwiązywania zadań, w których chodzi tylko o podstawienie do definicji! Na forum chemicznym już ten problem przerobiliśmy, za rozwiązanie dla kogoś zadania domowego grozi ban I działa bardzo skutecznie.

PS nie chcę cię krytykować, ale zajrzyj najpierw do zeszytu, pokaż że spróbowałaś już sama pomysleć i spytaj co robisz źle etc, bo takie coś to tylko zaśmiecanie forum niestety.Raz ci już zadania rozwiązałem, ale poziom tych zadań jest taki, że nawet nie kiwnę palcem, żeby to zrobić, dopóki nie pokażesz, że sama też coś robisz. Chyba, że znajdzie się inny naiwny czy naiwna.Jak dla mnie to tylko wykorzystywanie, jeśli kto jest leniwy, to ja na jego lenistwo tym bardziej nie zamierzam pracować.
angela

ruch po okręgu

Post autor: angela »

rower ma koło o średnicy 60cm, a rowrzysta jedzie z prędkością 20km/h.
A) oblicz ile razy koło obruci się w ciągu 1minuty.
B)oblicz prędkość średnią punktu na kole.
C) oblicz siłe dośrodkową działajacą na muche siedzącą na kole masa muchy wynosi 0,1g.
Byłabym wdzięczna :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości