Badanie wpływu w. środowiskowych na...

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
PsbIZA
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2010, o 09:58

Badanie wpływu w. środowiskowych na...

Post autor: PsbIZA »

Musze zbadac wplyw warunków środowiskowych na rozwój jakiejś rośliny w jej naturalnym środowisku i nie mam pojęcia jak to doświadczenie zaplanować i jakich przyżądów do tego użyć. Myślałam o jakis wilgotnościomierzach termometrach itp. Prosze o rady.

matkachrzestna
Posty: 49
Rejestracja: 8 cze 2009, o 09:52

Re: Badanie wpływu w. środowiskowych na...

Post autor: matkachrzestna »

PsbIZA pisze:Musze zbadac wplyw warunków środowiskowych na rozwój jakiejś rośliny w jej naturalnym środowisku i nie mam pojęcia jak to doświadczenie zaplanować i jakich przyżądów do tego użyć. Myślałam o jakis wilgotnościomierzach termometrach itp. Prosze o rady.


spróbuj np. doświadczenia z grochem, tzn. porównaj kiełkowanie w warunkach suszy, optymalnej ilości wody i przelania. w suchości nie wykiełkują bo posiadają nasiona suche, w warunkach przelania zgniją. ogólnie jest tak,że rośliny lepiej znoszą suszę niż nadmiar wody, ale niektóre wykształciły mechanizmy umożliwiające życie w warunkach przelania.
można wykorzystać działanie fitohormonów do planowania innych doświadczeń, np. eten, który jest katalizatorem dojrzewania jednocześnie jest inhibitorem wzrostu i kiełkowania. wrzucasz siewki do pojemnika z dojrzałymi jabłkami i wszystkie siewki powoli giną
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości