Farmacja na WUM

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Farmacja na WUM

Post autor: mediatan »

Mam dla was ciekawą informację, WUM jest chyba pierwszą uczelnią która zaczęła wywalać z farmy przez matmę
Na pocieszenie, mgr D. chyba już nie uczy matmy, a przynajmniej tak słyszałem
Awatar użytkownika
alove
Posty: 71
Rejestracja: 28 cze 2009, o 18:07

Re: Farmacja na WUM

Post autor: alove »

czy ktoś się orientuje na jakiej zasadzie będzie przebiegać rekrutacja na farmę w 2010? tzn chodzi mi konkretnie o matmę, ponieważ w uchwale rekturacyjnej na rok 2010/2011 jest :
Kandydaci będą kwalifikowani na podstawie przeliczonych na punkty kwalifikacyjne, wyników
z egzaminu maturalnego z przedmiotów:
przedmioty obowiązkowe
biologia – egzamin pisemny (poziom rozszerzony),
chemia – egzamin pisemny (poziom rozszerzony).
przedmiot dodatkowy
matematyka – egzamin pisemny (poziom podstawowy).
czyli rozumiem, że w tym roku max to będzie 300pktów? czy nie? bo matematyka jest jako przedmiot dodatkowy, więc nie do końca rozumiem jak to się będzie odbywało ogólnie rzecz biorąc poprawiający są na przegranej pozycji - my, maturzyści 10 siłą rzecz piszemy tą matmę uzyskując te pkty dodatkowe, a osoba która poprawiała maturę i chociażby uzyskała z niej max, czyli 100% z chem i 100% z bio bez matmy, ma nikłe szanse wdzięczna bym była za odpowiedź
asienka_berta
Posty: 44
Rejestracja: 11 lis 2009, o 16:48

Re: Farmacja na WUM

Post autor: asienka_berta »

ale ta uchwala jest na 2010/2011 wiec dla osob zdajacych dopiero za rok wiec osoby ktore zdawaly rok przed nimi beda mialy mature z matmygorzej z tymi ktorzy zdawali 2lata przed nimi i jeszcze poprawiaja ta mature.
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Farmacja na WUM

Post autor: mediatan »

Przypominam ze od stycznia jest juz rok 2010, matrura jest w maju, rok akademicki zaczyna sie od pazdziernika czyli jest to rok akademicki2010/2011. Wiec uchwala ta dotyczy juz najblizszej rekrutacji/matury
asienka_berta
Posty: 44
Rejestracja: 11 lis 2009, o 16:48

Re: Farmacja na WUM

Post autor: asienka_berta »

a no to cos pomylilam masz racje
asienka_berta
Posty: 44
Rejestracja: 11 lis 2009, o 16:48

Re: Farmacja na WUM

Post autor: asienka_berta »

a czy ktos wie o co chodzi w tej nowej ustawie rekrutacyjnej na WUM na farmacjize matma jest przedmiotem dodatkowym w rekrutacjico to wogole oznacza
Awatar użytkownika
alove
Posty: 71
Rejestracja: 28 cze 2009, o 18:07

Re: Farmacja na WUM

Post autor: alove »

też bym bardzo chciała wiedzieć, więc jeśli jest ktoś kto się orientuje to niech daje znać na stronie nie ma żadnej wzmianki o tym, ani przelicznika z rozszerzonej na podstawę z tej matmy. bynajmniej ja nie zauważyłam.
werbel
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2010, o 07:29

Re: Farmacja na WUM

Post autor: werbel »

Jeśli będzie ktoś na tym dniu otwartym i pozna bliżej jakieś szczegóły to niech napisze jak to z tą matmą. Czy to rzeczywiście bedzie wyglądac tak jak napisała alove:
alove pisze:czyli rozumiem, że w tym roku max to będzie 300pktów? czy nie? bo matematyka jest jako przedmiot dodatkowy, więc nie do końca rozumiem jak to się będzie odbywało ogólnie rzecz biorąc poprawiający są na przegranej pozycji - my, maturzyści 10 siłą rzecz piszemy tą matmę uzyskując te pkty dodatkowe, a osoba która poprawiała maturę i chociażby uzyskała z niej max, czyli 100% z chem i 100% z bio bez matmy, ma nikłe szanse
Jeśli tak to będę musial pisać maturę z matmy za rok albo wybrać sobie uczelnie w jakimś odległym mieście.
A może jest jakaś szansa, dla osób które nie mają matury z matmy? Przewidzieli coś takiego? Jak np. dla osób, którym nie uda się zaliczyc pierwszego roku i bedą chciały spróbować jeszcze raz? Bo przecież te osoby też raczej nie maja matury z matmy?
evka
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2010, o 11:13

Re: Farmacja na WUM

Post autor: evka »

na infolinii rekrutacyjnej WUMu powiedzili ze oczywiscie mozna probowac sie dostac nie majac matematyki zdanej bo duzo osob jest w takiej sytuacji ale to sie mija z celem. jesli maturzysta tegoroczny zdoebdzie po 70pkt z bioli,chem,matmy to ma 210 pkt, a maturzysci innoroczni majac po 100 pkt z bioli i chem i tak sa w plecy. oczywiscie zawsze jesli ktos chce moze zasilic na rekrutacji konto uczelni o 80 zl p jesli chodzi o zdawanie matmy na maturze za rok. to wybiera sie ja jako przedmiot dodatkowy czyli trzeba ja zdac na poziomie rozszerzonym a uczelnia oczywiscie nie organizuje egzaminu z matmy dla nowomaturzystow jednym slowem udupili nas z ta matma. ze nie kazali nam jej zdawac w zeszlych latach jako obowiazkowej a teraz jej wymagajaswoja droga to chyba tylko WUM chce tej nieszczesnej matematyki dodatkowo?
elfik91
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 16:54

Re: Farmacja na WUM

Post autor: elfik91 »

Według mnie skoro nie dali przelicznika to nie będzie 300 punktów bo by napisali to na stronie rekrutacji. To po prostu będzie jako dodatkowe i tyle,my jesteśmy 1 rocznikiem z matmą dlatego wydaje mi się,ze ona mocno pod uwagę nie będzie brana. ewentualnie może być dla osób o tej samej liczbie punktów czy coś
asienka_berta
Posty: 44
Rejestracja: 11 lis 2009, o 16:48

Re: Farmacja na WUM

Post autor: asienka_berta »

no własnie pisze ze w razie takiej samej liczby punktow brane jest po uwage kto ma wiecej z chemiija nie wiem co oni wymyslili z ta matma/co to znaczy ze przedmiot dodatkowy jezu i teraz nie wiem ze musze sie jakos wyjatkowo przygotowywac do matmy czy poswiecic sie chemii i biologii
evka
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2010, o 11:13

Re: Farmacja na WUM

Post autor: evka »

dzwonilam,pytalam, 100 pkt. za matematyke
nr infolinii rekrutacji WUM : 22 57 20 998 jesli nie wierzycie lub macie jakies inne pytania, u zrodla jest najlepiej sie dowiadywac
jolly
Posty: 26
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 16:15

Re: Farmacja na WUM

Post autor: jolly »

proszę o odpowiedź kogoś z 2 roku. Otóż teraz studiuje na śum i myślę o przeniesieniu się na wum jako że nie mamy tu żadnych różnic programowych. Jak jest na tym drugim roku ? większość daje radę?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość