Poszukiwanie Rekordów i Rekordzistów

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Poszukiwanie Rekordów i Rekordzistów

Post autor: malwka »

to ja może coś ze swojej dziedziny podam

Największy pies świata - dog niemiecki oczywiście Wabi się Gibson, żyje sobie w Kanadzie o ile się nie mylę i jak stanie na tylnych łapkach to ma zaledwie 213 cm wysokości
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Poszukiwanie Rekordów i Rekordzistów

Post autor: Pablo »

Severian pisze:krokodyl- krokodyl nilowy

Krokodyl różańcowy

Crocs Rule!

[ Dodano: Nie Lis 19, 2006 10:14 ]
Severian pisze:Największy krokodyl - krokodyl nilowy. Duże okazy osiągają 7m długości.


Nilowy siega do 6m. Natomiast Krokodyl rożańcowy az do 7m i wiecej

Crocs Rule!
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Poszukiwanie Rekordów i Rekordzistów

Post autor: Anielica88 »

Dzieki za informacje, fajnie bylo sie czegos ciekawego dowiedziec:) moze wiecej takich ciekawostek:)
pozdrawiam:)
pudzian
Posty: 1
Rejestracja: 5 gru 2006, o 21:37

Re: Poszukiwanie Rekordów i Rekordzistów

Post autor: pudzian »

Najwiekszy na świecie żyjący gryzoń to Kapibar waży ponad 60 kilogramów
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Poszukiwanie Rekordów i Rekordzistów

Post autor: Iwus »

pudzian pisze: Kapibar waży ponad 60 kilogramów
kapibara weaży do 50 kg,wyjątkowe osobniki osiągają wagę powyżej 60 kg
Dejo
Posty: 40
Rejestracja: 1 wrz 2006, o 13:47

Re: Poszukiwanie Rekordów i Rekordzistów

Post autor: Dejo »

Ja szukam paru rekordów, których nie mogę znaleść:

1. Najdalej skaczący ssak
2. Zwierze z najlepszym refleksem
3. Ssak z najlepszym refleksem
4. Najsilniejszy ssak, o masie zbliżonej do przeciętnej masy człowieka
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Poszukiwanie Rekordów i Rekordzistów

Post autor: lung »

Wg. mnie to rekord.gosc mial psa (labradora), ktory zmarl w wieku 34 lat D
markiz
Posty: 31
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:07

Re: Poszukiwanie Rekordów i Rekordzistów

Post autor: markiz »

czytałem w tym temacie najbardziej jadowity wąż to Oxyuranus microlepidotus, nie wiem jaki to wąż ale ja czytałem w ksążce Największe zagadki ludzkości że to czarna mamba ma najsilniesjszy jad. Prosze o szybką odpowiedź
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Poszukiwanie Rekordów i Rekordzistów

Post autor: Pablo »

Z tym wężem najbardziej jadoiwtym jest różnie. Tajpan pustynny (Oxyuranus microlepidotus) i jest również barny pod uwage Kobra królewska (Ophiophagus hannah) tylko z tym, że kobra królewska jest brana jako najbardziej jadoiwte ponieważ dawkuje bardzo dużo jadu, a jad nie jest najsilniejszy tylko czlowiek zabija dawka.

Z tego co mi wiadomo czarna mamba może nie tyl co ma silin jad, co prawda go ma. Ale dużo osób nie wiem, że zostalo zaatakownych kilkanasie razy, bo mamba atakuje co chwile i człowiek myśli, ze zostal hapniety raz a jak sie pozniej okazuje 7 razy i to zabija człowieka. Jest dużo sprzecznych informacji w tej kwesti.

Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Paź 12, 2007 19:44 ]
Aczkolwiek jad Tajpana pustynnego jest naprawde bardzo siliny i do tego wystarczy 1mg by zabić człowiek, więc 100mg jadu moze zabic nawet 100 osób. A przy jednorazowym ukaszeniue dawkuje około 100mg jadu wiec smierć na miejsu, ale ten wąż zamieszkuje odległe tereny o siedzib ludzkich, zadyzło się kilkanscie ukąszeń ale w całej Australii są dostępne surowic co rauje życie
markiz
Posty: 31
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:07

Re: Poszukiwanie Rekordów i Rekordzistów

Post autor: markiz »

acha dzięki za odp (nie ma to jak wiadomość od experta)
bolo73
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2007, o 19:50

Re: Poszukiwanie Rekordów i Rekordzistów

Post autor: bolo73 »

miodzio temat zawsze mnie interesowal ale do tych naj rekordowych dodal bym naj bardziej dziwacznych i zagadkowych na ten przyklad jest gatunk osmiornicy czy tez kalamarnicy sam nie wiem hehe ktora utraciwszy jedna z nog macek zyje calkiem normalnie ale nie to jest dziwne tylko to ze z tej macki tworzy sie odmienny gatunek weza morskiego lub jest drzewo ktorego konary znajduja sie w ziemi a korzenie pna sie do slonca i jest nazywane diabelskim drzewem a z rekordow slyszalem o zmiji wietnamskiej trz kroki i choc sie od razu nie umiera to po okolo trzech szpagatach jestes sparalizowany czyli tez jakis rekord pozdro dla milosnikow flory i fauny
Awatar użytkownika
eszel
Posty: 280
Rejestracja: 16 paź 2009, o 22:36

Re: Poszukiwanie Rekordów i Rekordzistów

Post autor: eszel »

Aktualizacja danych:

W Oceanii, a dokładniej w Papui-Nowej Gwinei, biolodzy odnaleźli najmniejszą żabę świata.

Odkryta żabka została nazwana Paedophryne amauensis i mierzy 7,7 mm długości. Żyje w ściółce lasów deszczowych w Papui-Nowej Gwinei.
pisii35
Posty: 10
Rejestracja: 17 sty 2012, o 18:06

Re: Poszukiwanie Rekordów i Rekordzistów

Post autor: pisii35 »

Bardzo ciekawy wątek. Cieszę się, że tu trafiłam. Polecam, aby inni też przeczytali!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość