Pytania z biologi na sprawdzian

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Piter

Pytania z biologi na sprawdzian

Post autor: Piter »

Ludzie pomozcie mi odpowiedziec na te pare pytan
1)Czynnosci organaczne czlowieka.
2)Specyficzne cechy istot zywych
3)Fazy podzialu jadra
4)Do czego sluza rybosomy
5)Budowa i rola tkanki nablonkowej
6)Budowa i znaczenie krwi
7)Podzial i znaczenie tkanki miesniowej
8)Uklady narzadow czlowieka.Opisac jeden z nich
9)Gdzie przebiega mitoza
10)Gdzie przebiega mejoza
11)czynnosci zyciowe organizmow zywych
12)Budowa komorki budujacej cialo
13)Rola mitochondrium

Ludzie pomozcie mi prosze was bardzo bo mam te pytania na sprawdzian
Helppppppppppppp :shock:
Ola

Cechy specyficzne istot Żywych

Post autor: Ola »

Cechy specyficzne istot Żywych

- budowa komórkowa
- własny metabolizm
- posiadanie białek i kwasów nukleinowych
- zdolność do samopowielania się i dziedziczenia cech
- utrzymywanie homeostazy.
Kaska

PodziaŁ redukcyjny jĄdra komórkowego, fazy

Post autor: Kaska »

Podział redukcyjny jądra komórkowego

Mejoza [gr. meíōsis ‘zmniejszenie’], kariokineza redukcyjna, biol. podział redukcyjny jądra komórkowego prowadzący do redukcji o połowę liczby chromosomów w powstających haploidalnych (haploidalność) komórkach (gamety, spory) zapewnia stałość liczby chromosomów w pokoleniach potomnych (zapobiegając podwajaniu się jej przy zapłodnieniu).

fazy mejozy:

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Mejoza
mitoza:

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Mitoza
Ola

Do czego sŁuŻĄ rybosomy

Post autor: Ola »

Do czego słuŻą rybosomy

Rybosomy (polisomy) - organella słuŻące do produkcji białek. Rybosomy biorą udział w biosyntezie białek, dlatego szczególnie licznie występują w młodych, silnie rosnących komórkach. Nazwę swą zawdzięczają wysokiej zawartości kwasu rybonukleinowego.
Kaska

Budowa i znaczenie krwi

Post autor: Kaska »

Budowa i znaczenie krwi

Krew jest to rodzaj tkanki łącznej krąŻącej w naczyniach krwionośnych (układ krwionośny zamknięty) lub w jamie ciała (układ krwionośny otwarty). Jako jedyna (wraz z limfą) występuje w stanie płynnym. Zawiera płynne osocze (stanowi ono ok. 55-60% zawartości krwi) oraz elementy morfotyczne, czyli krwinki czerwone (erytrocyty) i białe (leukocyty) oraz płytki krwi (trombocyty). Ilość krwi w organizmie człowieka wynosi 5-5,5 l.

Więcej:

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Krew 

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Układ_krwionośny
Kaska

PodziaŁ i znaczenie tkanki mięśniowej

Post autor: Kaska »

Podział i znaczenie tkanki mięśniowej

Składa się z bardzo wyspecjalizowanych podłuŻnych komórek zwanych włóknami mięśniowymi, które mają zdolność kurczenia się pod wpływem pewnych bodźców. Zdolność ta wiąŻe się z obecnością we włóknach mięśniowych specjalnie zróŻnicowanych tworów pod postacią włókienek białkowych- miofilamentów, które najczęściej tworzą pęczki- miofibryle i stanowią najistotniejszy element funkcjonalny tkanki mięśniowej.
Piter

Podziekowania dla Kasi i Oli za pytania ze sprawdzianu

Post autor: Piter »

Bardzo Wam dziekuje dziewczyny uratowalyscie mi zycie bo dzieki Wam bez problemu napisalem sprawdzian z biologi i oczywiscie na 5.Dziekuje Kasi i Oli bardzo.Caluski a moze bysmy pogadali na gg oczywiscie na jakies inne tematy.to podaje numer 8809006 Chlopakom dziekuje za pogawetki ale wole gadac z dziewczynami.Napiszcie do mnie albo napiszcie na forum swoje numery :yahoo:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości