Rekrutacja na CM UJ

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
littleblack
Posty: 49
Rejestracja: 20 maja 2010, o 11:56

Rekrutacja na CM UJ

Post autor: littleblack »

Witam. Jestem tegoroczną maturzystką i stoję przed wyborem kierunku studiów. Chciałabym studiować medycynę na CM UJ, aczkolwiek nie wiem czy się dostanę. Matematyka podstawowa myślę, że poszła mi całkiem dobrze, biologia- o dziwo( )- też mi odpowiadała. Niestety, moje plany może przekreślić chemia Zastanawiam się teraz czy w ogóle warto zaryzykować i się zarejestrować. I tu pytanie do was, drodzy forumowicze- jak myślicie, jak będą mniej więcej wyglądały progi punktowe na medycynę na CM UJ? To, ze spadną jest wiadome, ale do jakiego poziomu? Mi się wydaje, że próg będzie porównywalny z tym z 2008. A jakie jest wasze zdanie
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: PalmaKokosowa »

a dobrze poszło to ile %? możesz się teraz zarejestrować i po wynikach wpłacić kasę, jak nie chcesz tak bardzo ryzykować tych 75 PL
jak dla mnie matmę podstawową każdy lepszy uczeń napisał na ~96% a biorąc pod uwagę liczbę miejsc i prestiż uczelni, to próg ostatni będzie koło 275 ]
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: Stalowy »

Progi na CMUJ w życiu nie spadną - w życiu nie do poziomu z 2008 roku

Pierwszy próg ~ 270? Ostatni ~ 260
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: oszka »

nie spadna na pewno, nie kiedy fizyke zastapiono mematyka i to podstatawowa, ja sobie licze ok 93 z matematyki, 82 z chemii, 70-80 z biologii i nie zawracam sobie glowy medycyna w Krakowie bo wiem ze nie mam szans.
mihuZdzihu

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: mihuZdzihu »

Na korzyść niższego progu w Krakowie przemawia to, że ubiegłoroczni maturzyści praktycznie nie mogą zająć nawet kilku miejsc.

A co myślicie na temat progu na stomę na CMUJ. Różnica między lekiem(255), a stomą(248) w 2009r -7 pkt. W tym roku też można się tego spodziewać?

W 2007 róznica w punktacji - 9pkt mniej na stomę
W 2008 róznica w punktacji- 9pkt mniej na stomę.
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: czornydanio90 »

Obstawiam, że spadną - pierwszy około 260, ostatecznie 250 może? Kto przyjmuje zakłady
mihuZdzihu

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: mihuZdzihu »

czornydanio90 pisze:Obstawiam, że spadną - pierwszy około 260, ostatecznie 250 może? Kto przyjmuje zakłady
Stary, jak będą takie progi to myślę, że wszyscy użytkownicy tego forum złożą się dla Ciebie na kratę browaru
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: czornydanio90 »

ściepa, psze państwa zatem , jasnowidze.jasno
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: czornydanio90 »

Od siebie dodam, że znajoma mająca w ubiegłym roku 300 %, od października szczęśliwa studentka lekarskiego na UJ (wcześniej laureatka olimpiad), od grudnia coś w domu przebywa studia zaniedbując czy cóś
Awatar użytkownika
Selen
Posty: 109
Rejestracja: 26 cze 2009, o 13:23

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: Selen »

Ja uważam, że na stomę dalej próg będzie niższy o te kilka procent. W końcu zasady rekrutacji dla obu kierunków są takie same. Co do zajmowania miejsc przez zeszłorocznych maturzystów to możliwe, że też się trafi kilka osób, które dostały się w tym roku ale nie zdały histologii czy anatomii i muszą się rekrutować od nowa.
mihuZdzihu

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: mihuZdzihu »

ale jeżeli np te osoby nie mają matury z matmy, bądź ich wynik z fizyki jest niższy niż te 90% to teoretycznie mogą wylecieć z uczelniChyba że z biol i chem mialy koło 100 , ale wtedy nie miały by problemów z zaliczeniem przedmiotu, chociaż w sumie matura to nie wszystko

Poza tym te kilka osób, nie wpłynie znacząco na wysokość progów.
Awatar użytkownika
Selen
Posty: 109
Rejestracja: 26 cze 2009, o 13:23

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: Selen »

Właśnie różnie bywa: często lepiej idzie nawet tym, którzy mieli z matury mniej punktów. No a jeśli ktoś ma powiedzmy to 270pkt to myślę, że może konkurować z tymi, którzy pisali matmę podstawową. Ale na szczęście podobno większość zalicza jednak we wrześniu więc automatycznie zwalnia się wtedy kilka miejsc.
Mandarynka
Posty: 357
Rejestracja: 23 cze 2009, o 13:33

Re: Rekrutacja na CM UJ

Post autor: Mandarynka »

Selen pisze:Ale na szczęście podobno większość zalicza jednak we wrześniu więc automatycznie zwalnia się wtedy kilka miejsc.
Czyli teoretycznie jest szansa:) Mnie i tak braknie parenaście pkt. Liczę jednak na duzy spadek
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości