zaleszczotki

Rozpoznawanie pajęczaków na podstawie zdjęć i opisów. Przypomina pająka ale chcesz znać szczegóły. Pamiętaj dodać zdjęcia w dużym przybliżeniu!
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: zaleszczotki

Post autor: pio91 »

Wodnik07 pisze:To ja może wrzucę fotkę zaleszczotka.
Pierwsza mojego autorstwa:
A gdzie znalazłeś tego zaleszczotka ?
Wodnik07
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2009, o 21:54

Re: zaleszczotki

Post autor: Wodnik07 »

Tego na parapecie rano jak wstałem i chciałem przez okno spojrzeć ^^ drugi trafił mi w ręce gdy spacerował po suficie - pewnie drzwiami balkonowymi wszedł, a trzeciego znalazłem na ścianie budynku która była nasłoneczniona - siedział w pobliżu mrowiska hurtnicy lasius niger.
Jad dla człowieka - nie wiem - ale poza tym zaleszczotek najprawdopodobniej miałby nawet problem by przebić ludzką skórę.

Naprawdę fajne z nich zwierzątka - szkoda, że takie małe ] ale mogą i tak dostarczyć ciekawych obserwacji
A widziałem go poraz pierwszy na lekcji biologii jak wypadł ze starej książki.
Bo one często w książkach siedzą - zwłaszcza starych gdzie żyje też robactwo zjadające te książki a zaleszczotek się tym robactwem żywi. Często nazywany zaleszczotkiem książkowym. To aktywny drapieżnik poluje na inne małe stworzonka a także na większe które np są już powalone. Czesto spotkać można go też w drewnie, jakimś starym spróchniałym.
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: zaleszczotki

Post autor: pio91 »

Dziękuję za odpowiedź i garść nowych informacji.
Wodnik07
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2009, o 21:54

Re: zaleszczotki

Post autor: Wodnik07 »

Hehe spoko
Chętnie służę radą, informacją i pomocą jeśli jestem w stanie ]
a poza tym naprawdę warto przyjrzeć się temu stworzonku dokładniej jak się ma ku temu okazję. Zwłaszcza gdy ktoś hoduje pająki, owady no i oczywiście skorpiony
Są bardzo podobne tylko brak ogonka i zwinność z jaką chodzą po ścianach je różni ]
Ja gdy spotkałem tego 1 zaleszczotka to na początku myślałem, że to mój euscorpius nawiał a że był dopiero L1 to nie wiele większy był
Tak że polecam ^^
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: zaleszczotki

Post autor: pio91 »

Wodnik07 pisze: warto przyjrzeć się temu stworzonku dokładniej jak się ma ku temu okazję.
Ja niestety nie miałem. Pierwszego zdeptała prawie natychmiast siostra, a drugi odleciał przyczepiony jedną parą szczypiec do odnóża muchy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości