książki do matury z biologii 2012

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
user20240226

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: user20240226 »

teraz idę do trzeciej klasy technikum, więc w tym roku skończyłem biologię. Chcę sobie kupić jakieś podręczniki tylko nie wiem jakie. Właśnie tak myślałem, że vademecum nie wystarczy.
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Susan »

Ja w szkole do biologii używam Mac Edukacji podstawa. Ale ostatnio przy okazji zakupu trzeciej części tejże podstawy, która zawiera genetykę zakupiłam dodatkowo podręcznik rozszerzenia. Co sądzicie o rozszerzonej wersji lub w ogóle o tej serii podręczników?
Bo ja nawet je lubię, choć nieraz mam wrażenie, że czegoś nie dopowiedzieli
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: vanille »

Jeśli mogę wrzucić swoje 3 grosze to tak: potwierdzam, że nie ma nic cenniejszego niż własne notatki Poza tym korzystałam z podręczników WSiP (w szkole), osobiście ich nie polecam. Za to mogę dużo dobrego powiedzieć o serii podręczników Bukały ("Trening przed maturą"). Wprawdzie jest trochę informacji ponad program, ale myślę, że jak ktoś się biologią interesuje to to mu nie przeszkadza, wręcz przeciwnie. Jeśli chodzi o Biologia. Jedność i różnorodność PWN to korzystałam z niej jeżeli pozostawały jakieś niezrozumiałe dla mnie kwestie - zwłaszcza genetyka jest (moim zdaniem) genialnie wytłumaczona.
Wynik matury z bio - 92%
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: stellar »

vanille, gratuluję wyniku, za taką ilość punktów chyba bym wyskoczyła z siebie Szykuję się na tyle za rok, haha

Jeśli chodzi o biologiczne podręczniki:
*o serii MAC ani PWN nie potrafię się wypowiedzieć, bo nie korzystałam ]
*podręczniki Operonu,jak i vademecum, mimo bajeranckich kolorów i innych szmerów-bajerów, odstraszały mnie od samego początku. Nie potrafiłam się z nich nauczyć tak, aby uzyskana wiedza mnie zadowoliła na 100%
*co do książek Barbary Bukały - jak dla mnie rewelacja Fakt, odbiega sporo ponad program [zwłaszcza w pozycji Metabolizm oraz Fizjologia zwierząt z elementami fizjologii człowieka"], ale za to jak przyjemnie Może i są to informacje nieprzydatne na maturę, ale mnie wyjątkowo zaciekawiły i w jakimś stopniu uważam je za przydatne do dalszego kształcenia, a konkretnie - na medycynę
W książkach tych podobały mi się zadania na myślenie, które same w sobie są nauką, bo często bez spojrzenia w odpowiedź nie da rady Dodatkowo tabelki, schematy, bardzo, bardzo czytelne. Wydatek na cały zestaw dość spory, ale w internecie na oficjalnej stronce są promocje
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: vanille »

Ja tak samo miałam problem z tymi zadaniami (Bukała), ale dzięki temu, że z tyłu są odpowiedzi można sobie wiedzę na dany temat jeszcze bardziej poukładać. Jak dla mnie naprawdę książki godne polecenia, zwłaszcza dla tych, których interesuje nie tylko matura ale też biologia sama w sobie
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Susan »

A te książki Bukały, to podręcznik czy tylko vademecum w skróconej formie w sensie?
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: vanille »

To jest kilka podręczników M.in. genetyka, fizjologia roślin, fizjologia zwierząt i człowieka, metabolizm komórki itp
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: stellar »

Jest też ewolucjonizm - absolutnie zbędna książka, bo na maturze i Operon serwuje wiadomości ponad program, a co dopiero tutaj ]
Ostatnio nowością z tej serii jest Bakterie, rośliny,grzyby - tego mi zawsze akurat brakowało do nauki w tych książkach ] Nie widziałam jeszcze tej pozycji, ale wnioskując po większości z nich, na pewno jest dobra ]
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Susan »

Czyli, które najlepiej wziąć?
I jeśli wezmę te to zastąpią mi Operon np?
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: stellar »

Hmmm no w moim akurat przypadku tak to było ) W szkole korzystałam [w sumie korzystałam to za dużo powiedziane] z Operonu, ale w domu moja nauka polegała tylko na tych książkach Omegi.
Myślę, że napierw powinnaś wybrać się do księgarni, przejrzeć choćby jedną z tych książek i ocenić, czy taka forma, jaką prezentuje, odpowiada Ci

Z tego co słyszałam dobrą książką do biologii, którą ceni sie od lat, jest Biologia Villeego. Cegła spora, ale podobno uczy się z niej dobrze )
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Susan »

Noo cegła, która 150 zł kosztuje ]
Jeśli zobaczę ją w księgarni, to przejrzę a wtedy ewentualnie można decydować czy to inwestycja na przyszłość, czy wyrzucanie kasy w błoto
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: vanille »

Jeśli chcesz się zaopatrzyć w cegłę to bardziej bym polecała Biologia. Jedność i różnorodność". Jest chyba nawet trochę tańsza. Ale najlepiej będzie jak sama obie sobie przejrzysz, wiadomo, każdemu co innego odpowiada
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Susan »

Na razie zainteresuję się tymi książkami Omegi, ja mam do biologii tego wydawnictwa notatki z lekcji i uważam, że to bardzo fajna rzecz. Lubię jak jest wypunktowane
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość