książki do matury z biologii 2012

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
asienka_berta
Posty: 44
Rejestracja: 11 lis 2009, o 16:48

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: asienka_berta »

a czy ktoś sie oriantuje co jest w książce zagadnienia maturalne z wydawnictwa omega?może to jest cos w rodzaju vademecum? a korzystał ktoś albo miał chociaż w rękach zbiory zadań z biologii z omegi?jak sie one prezentuja?mogą sie przydac?co do książek o których tu wspomnieliscie to wiele osób poleca villego jako dobrą książke do poczytania dla samego siebie a nie koniecznie pod mature bo zakres materialu jest tam bardzo rozszerzony ale podobno wiele rzeczy można sobie uzupełnić tą książką jeśli czegoś się nie rozumie co do operonu to ja zdecydowanie odradzam podręczniki a juz w szczególności vademecum w którym jest przerost formy nad treścią ale niektórzy te książki chwala ja polecam repetytorium takie zielone z wydawnictwa greg do szybkiego powtórzenia najważniejszych informacji jak dla mnie napisane zrozumiałym językiem nie tak jak operon w którym niektóre fragmenty musiałam czytać po kilka razy żeby do końca zrozumiec
WalnietyDesko
Posty: 146
Rejestracja: 22 sty 2009, o 11:44

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: WalnietyDesko »

Czesc
Moglibyscie podac pełne tytuly wraz z autorami? Nigdy nie miałem stycznością z biologią, kompletne zero a musze za rok pisac z tego maturke (rozszerzenie). Dlatego prosze uprzejmie o jakieś nakierowanie
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Madlene »

a musze za rok pisac z tego maturke (rozszerzenie)

muszę czy chcę?
Moglibyscie podac pełne tytuly wraz z autorami?

a dokładnie? wiesz, na forum jest już kilka tematów na temat książek, autorów, itd. wystarczy zerknąć
ja polecam repetytorium takie zielone z wydawnictwa greg do szybkiego powtórzenia najważniejszych informacji jak dla mnie napisane zrozumiałym językiem nie tak jak operon w którym niektóre fragmenty musiałam czytać po kilka razy żeby do końca zrozumiec
asienka_berta, tą książeczkę masz na myśli?
repetytorium-maturzysty-biologia
asienka_berta
Posty: 44
Rejestracja: 11 lis 2009, o 16:48

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: asienka_berta »

tak właśnie tą
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Filister »

a czy ktoś sie oriantuje co jest w książce zagadnienia maturalne z wydawnictwa omega?może to jest cos w rodzaju vademecum?
Ja mam wydanie z 2004 roku. Jest tam trochę testów maturalnych a także spisane niektóre zagadnienia do matury, tzn. tematy są omówione jakby w skrócie w punktach, ale nie wszystkie i nie traktowałbym tego jak jakieś vademecum ale raczej ściągawka co warto umieć. Przynajmniej tak to wygląda w moim wydaniu z 2004 roku.
asienka_berta pisze:
asienka_berta, tą książeczkę masz na myśli?
tak właśnie tą
Nie, w życiu! Nie kupujcie tego gów** za przeproszeniem. Kupiłem to i zacząłem się uczyć z tym tego co akurat przerabialiśmy w szkole czyli układ nerwowy błąd na błędzie, odłożyłem to repetytorium i już nigdy do niego nie zaglądnąłem ze strachu co tam jest dalej. Nie wiem jak ta książka w ogóle mogła zostać wydana, chyba autor po prostu to napisał byle jak a oni to wydali bez jakiegokolwiek sprawdzenia. To jest kompromitacja tego wydawnictwa, gorszej książki na rynku chyba nie znajdziecie, tak niedbale napisanej, nie kupujcie tego i nie uczycie się z tego bo to jest niebezpieczne.
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Madlene »

Nie, w życiu! Nie kupujcie tego gów** za przeproszeniem. Kupiłem to i zacząłem się uczyć z tym tego co akurat przerabialiśmy w szkole czyli układ nerwowy błąd na błędzie, odłożyłem to repetytorium i już nigdy do niego nie zaglądnąłem ze strachu co tam jest dalej. Nie wiem jak ta książka w ogóle mogła zostać wydana, chyba autor po prostu to napisał byle jak a oni to wydali bez jakiegokolwiek sprawdzenia. To jest kompromitacja tego wydawnictwa, gorszej książki na rynku chyba nie znajdziecie, tak niedbale napisanej, nie kupujcie tego i nie uczycie się z tego bo to jest niebezpieczne.
tak potwierdzam, same rażące błędy, dziwię się, kto to mógł napisać, i że nikt tego nie przejrzał. Już na samym początku pierwszy rażący błąd dotyczący budowy fosfolipidów. Zastanawiam się, czy autor myślał, co pisze, czy nie?
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: vanille »

W ogóle nie polecam książek Grega do nauki bio czy chem. Ja miałam repetytorium do chemii i mogę powiedzieć, że to jest jakiś jeden wielki żart. Jeśli już chcecie kupować dodatkowe materiały do matury to polecam operon, wsip, omegę lub pwn. Tam też się błędy zdarzają ale nie tyle i nie tak rażące.
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Madlene »

Pamiętam, że starsze wersje wademecum grega były takie raczej w miarę, nie zawierały pełnego materiału, ale ten który był, nie był z błędami. A te nowe wersje to totalna porażka.
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: MaOaM »

tu asienka_berta tylko zmieniłam nick. ej no nie załamujcie mnie ze tam są takie błędykurde a mi jakoś ona pasuje na mase i jak coś w niej szukałam żeby zrobić prace domową to potem nauczycielka się nie czepiała że błędy czy cosa czepiać się potrafi częstono ale skoro tak mówicie to wyrzuce tą książke w kąt i do matury się z niej nie będę uczyć
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Susan »

Skoro ci mówią, że są błędy to serio nie warto zaśmiecać sobie głowy błędnymi informacjami
Ja mam Wiesz, że umiesz repetytorium dla maturzystów i kandydatów na wyższe uczelnie - do biologii i do chemii.
Wolę ten do biologii, bo ten do chemii jest jakoś dziwnie poukładany i przewracając strony mam wrażenie, że jestem głupsza niż jest w rzeczywistości 0_o P
Ale biologię bardzo sobie chwalę. A wy co sądzicie? Ktoś miał styczność z tym?gt
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Madlene »

wyrzuce tą książke w kąt i do matury się z niej nie będę uczyć

nie wyrzucaj tej książki, tylko sprawdzaj wiadomości w niej zawarte z podręcznikiem, i ew. nanoś poprawki i już
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: MaOaM »

załamałam się tym co napisaliście bo bardzo odpowiada mi język i forma tej książki no ale trudno trzeba będzie się zaopatrzyć w jakąś inną
Awatar użytkownika
Pani_M
Posty: 418
Rejestracja: 9 lip 2010, o 11:58

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Pani_M »

Możesz zawsze zaglądać do niej jak nie będziesz rozumiała czegoś co jest napisane w innej, a nuż będzie lepiej wytłumaczone. Ale nawet gdyby nie była taka zła i tak leiej zaopatrzyć się w jakąś kolejną , żebyy w razie czegoś uzupełnić informację
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość