II lista rankingowa

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: II lista rankingowa

Post autor: Stalowy »

Trzeba czekać. z jednej strony 70 osób do rezygnacji przy wyrównaniu progu jak na taki Kraków - to naprawdę dużo. Z drugiej strony nachodzi pytanie ilu chętnych z Krakowa zabierze Lublin, Poznań, Wrocław lub Warszawa(pamiętajmy, że matematyka była obowiązkowa, więc złożyć do Krakowa przy okazji nie wadziłogt)

Moim zdaniem na 309 chętnych papiery złoży ok. 200 osób, próg spadnie parę punkcików. 3-5 (?).
Awatar użytkownika
weroonika7
Posty: 18
Rejestracja: 3 cze 2010, o 22:39

Re: II lista rankingowa

Post autor: weroonika7 »

ten próg jest kosmiczny. z jednej strony byłoby bardzo dziwne, gdyby w ogóle się nie obniżył, albo spadł tylko o jeden pkt, z drugiej natomiast patrząc realnie jest dżo chętnych, to jest Krk więc ludzie chyba łatwo rezygnować nie będą.

Trzeba po prostu uzbroić się w cierpliwość i czekać.
kasioolek2123
Posty: 23
Rejestracja: 31 maja 2010, o 14:27

Re: II lista rankingowa

Post autor: kasioolek2123 »

mam duzy dylemat, jestem na 95. miejscu na stomie z wynikiem 269. miejsc jest 60, czy istnieje mozliwosc, ze gdy przewidywana przez nich ilosc osob nie zrezygnuje to mnie wyrzuca"? na moim koncie irk jest napisane ze jestem zakwalifikowana i zebym przyjechala zlozyc dokumenty. mam sie o co martwic? bo jesli za kilka dni sie okaze ze jednak muszą odciąć tych z dołu listy to wtedy zostane na lodzie(w niektorych szkolach skonczy sie termin skladaania dokumentow)
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: II lista rankingowa

Post autor: Kromka »

Nie masz się o co matwić - przyjęli to przyjęli. Gdyby Cię wyrzucili to dla mnie już pachnie kryminałem. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji.
Awatar użytkownika
weroonika7
Posty: 18
Rejestracja: 3 cze 2010, o 22:39

Re: II lista rankingowa

Post autor: weroonika7 »

myślę, że nie mogą najpierw przyjąć a potem wyrzucić, na pewno tak nie mogą zrobić.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: II lista rankingowa

Post autor: Stalowy »

kasioolek2123 pisze:mam duzy dylemat, jestem na 95. miejscu na stomie z wynikiem 269. miejsc jest 60, czy istnieje mozliwosc, ze gdy przewidywana przez nich ilosc osob nie zrezygnuje to mnie wyrzuca"? na moim koncie irk jest napisane ze jestem zakwalifikowana i zebym przyjechala zlozyc dokumenty. mam sie o co martwic? bo jesli za kilka dni sie okaze ze jednak muszą odciąć tych z dołu listy to wtedy zostane na lodzie(w niektorych szkolach skonczy sie termin skladaania dokumentow)
Jesteś całkowicie bezpieczna - ja Ci to gwarantuje

Była taka historia, że wg pomyłki CKE pewien uczeń dostał nieprawidłowy wynik na świadectwie maturalnym - w którymś momencie system zawiódł - CKE gdy dowiedziało się o pomyłce, chciało Go zmusić do oddania dokumentu i wydaniu poprawionego". Chłopak zasięgnął porady prawnej i zgodnie z tym co przewidział - nie mieli prawa tak postąpić. Więc ruszył z dużo, dużo wyższym wynikiem niż uzyskał do rekrutacji - a CKE nie miało żadnego prawa mimo czerwonej ze zdenerwowania twarzy - odebrać mu tego wyniku
kasioolek2123
Posty: 23
Rejestracja: 31 maja 2010, o 14:27

Re: II lista rankingowa

Post autor: kasioolek2123 »

dzieki:)
Awatar użytkownika
stan1906
Posty: 157
Rejestracja: 14 wrz 2007, o 15:05

Re: II lista rankingowa

Post autor: stan1906 »

osobiście nie liczyłbym na drugą listę, jestem na płatnych(stoma) i skoro każą już mi wpłacać pieniądze(11 tys.) to znaczy, że nie ma szans wskoczyć na niepłatne. oddawanie pieniędzy by się zaczeło, zamieszanie itp.
michaldance
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, o 12:37

Re: II lista rankingowa

Post autor: michaldance »

Moim zdaniem druga lista będzie, czy trzecia? możliwe że nie.
To, że pani w dziekanacie tak powiedziała? też bym tak powiedział, coby niepotrzebnie kandydatom nadziei nie robić.
konrado
Posty: 29
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 18:01

Re: II lista rankingowa

Post autor: konrado »

wydaje mi się że w Krakowie próg spadnie bardzo mało 1-2pkt o ile wogole spadnie, bo troszke więcej sobie przyjeli hehe:D a ciekawy jestem co by zrobili jakby zdeklarowało się z tych 310 osob studiowac np 270
michaldance
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, o 12:37

Re: II lista rankingowa

Post autor: michaldance »

Moi drodzy spójrzcie na stomę we wrocku:
TEN ROK: z pierwotnie 62 zakwalifikowanych - zapisało się !6! osób, tak, też nie mogłem uwierzyć
ona12345
Posty: 65
Rejestracja: 17 sie 2009, o 19:17

Re: II lista rankingowa

Post autor: ona12345 »

Mam prośbę.Mógłby ktoś podać link do listy rankingowej na lekarski i lek-dent?Byłabym wdzięczna.Zdaję maturę w przyszłym roku i chciałabym być na bieżąco ze wszystkim.
tetradotoksyna
Posty: 32
Rejestracja: 7 lip 2010, o 13:46

Re: II lista rankingowa

Post autor: tetradotoksyna »

na tej stronie musisz wybrać interesujący Cię kierunek, wyniki sią w pamarańczowej zakładce wyniki na końcu tego paska
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 11 gości