Jakie studia wybrać?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Marcysia ;]
Posty: 16
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 16:43

jakie studia wybrac??

Post autor: Marcysia ;] »

hej ucze sie w liceum w drugiej klasie, matura sie zbliza wielkimi krokami (moze nie az tak wielkimi ale wkoncu bedzie) jestem na profilu biologiczno - chemicznym ucze sie tak sobie. mature z bioli i chemi pewnie bede zdawac na poziomie podstawowym. ale prosze pomozcie mi.
w przyszlosci chcem paracowac z dziecmi moze w rehabilitacii, bardzo lubie pomagac innym w szczegolnosci niepelnosprawnym, chcialabym aby moja praca sie z tym wiazala
ale zupelnie nie wiem jakie studia wybrac i co zdawac na maturze czy mam szanse dostac sie gdzies po podstawowej maturze ZA POMOC WIELKIE DZIEKI
Puenta
Posty: 39
Rejestracja: 17 lis 2006, o 13:16

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: Puenta »

Marcysia ] pisze:hej ucze sie w liceum w drugiej klasie, matura sie zbliza wielkimi krokami (moze nie az tak wielkimi ale wkoncu bedzie) jestem na profilu biologiczno - chemicznym ucze sie tak sobie. mature z bioli i chemi pewnie bede zdawac na poziomie podstawowym. ale prosze pomozcie mi.
w przyszlosci chcem paracowac z dziecmi moze w rehabilitacii, bardzo lubie pomagac innym w szczegolnosci niepelnosprawnym, chcialabym aby moja praca sie z tym wiazala
ale zupelnie nie wiem jakie studia wybrac i co zdawac na maturze czy mam szanse dostac sie gdzies po podstawowej maturze ZA POMOC WIELKIE DZIEKI
Nie chcę się mądrzyć, ale jeżeli chcesz takie rzeczy robić jak rehabilitacja to raczej medycyna (chyba) więc maturka by się przydała rozszerzona.
Chociaż ogólnie mi się wydaje, ze biol-chem nie ma tak dużo wspolnego z rehabiltiacja więc chyba sobie zły profil obrałaś za wczasu.
Marcysia;]

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: Marcysia;] »

profil biol chem wybralam bo na pocztku chcialam isc na medycyne
Puenta
Posty: 39
Rejestracja: 17 lis 2006, o 13:16

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: Puenta »

Marcysia] pisze:profil biol chem wybralam bo na pocztku chcialam isc na medycyne
Jeżeli tak to z twojego postu moje odpowiedzi przeczą same sobie
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: tin »

Jeżeli chcesz robic to o czym mażysz to powinnaś iśc na medycynę. Maturke, możesz sie przyłozyć i napisac ją za rok, czy dwa rozszerzona. Tyle że jesli myslisz o jakiejs dobrej uczelni to potrzebujesz też fizyki.
A jesli nie stac Cie teraz na rozszerzony poziom to proponuje wybrac rechabilitacje albo fizjoterapie na AWF. Myslę że jeśli jesteś sprawna to możesz dostać się z podstawową.
Dziwi mnie, że po biol-chemie masz ambicje tylko na podstawe.
tygrysiczka
Posty: 99
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 16:13

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: tygrysiczka »

na fizjoterapię na Collegium Medicum w Bydgoszczy starczylaby Ci rozszerzona biologia + test sprawnościowy
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: Savok »

Na wielu akademiach medycznych jest coraz wiecej kierunkow typu rehabilitacja czy fizjoterapia. Sa to glownie studia zawodowe, ale dalyby wyksztalcenie o ktorym mowisz.

Lekarski w tym momencie to duzo za duzo, szczegolnie jesli nie masz ambicji na wiecej niz podstawka, to nie ma co wyrzucac kasy na rekrutacje, bo sie nie dostaniesz, a nawet jesli, to nie przetrwasz 1 roku.
Marcysia ;]
Posty: 16
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 16:43

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: Marcysia ;] »

czyli na maturce to nastawiac sie na biole rozszezona chemie moge odstawic na boczek
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: Savok »

Jak odstawisz chemie, to raczej z sama biologia bedizesz miala trudnosci.
nowa

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: nowa »

jezeli chcesz isc na rechabilitacje lub fizjoterapie to profil bio-chem jest odpowiednim profilem (rowniez jestem w takiej klasie wiec raczej wiem co mowie). Po za tym dziwie ci sie poniewaz tak naprawde piszesz co chcesz robic w zyciu wiec czemu nie wejdziesz na strone akademi medycznej i poprostu nie sprawdzisz jakie przedmioty sa wymagane na poszczegolnych uczelniach wszystko jest napisane w zasadach rekrutacji i zwykle duzo sie nie zmienia (ja sprawdzam to dosc czesto i kazdego roku ) . Musisz tez wziasc pod uwage to ze na roznych uczelniach moga wymagac roznych przedmiotow i wybrac na mature te ktore sa wymagane na wiekszej ilosci uczelniach. Chodzi o to zebys nie miala sytuacji ze wybierzesz jedna tylko uczelnie, nie daj Bog sie nie dostaniesz i z tego powodu ze nie zdawalas jeszcze jakiegos przedmiotu nie masz szans na innych uczelniach
madziula

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: madziula »

eh. tak to czytam i czytam ale widze ze ja mam wiekszy problem. Tez jestem w drugiej klasie i mam zamiar dawac biole co prawda rozszezona ale na chemie nie bede sie porywac. wiec moze moglby mi ktos poradzic co zdawac do biologii zeby pojsc gdzies na studia i tu nastepna sprawa na jakie mozna i gdzie. bo ja sie kompletnie na tym nie znam. myslalam o pedagogice tylko nie wiem jak po tem z praca jest i co trzeba zdawac. prosze doradzcie
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: Savok »

na wieszkoszc kierunkow bilogicznych w parze ze biologia idze chemia matematyka lub fizyka, na medyczne biol chem i fiz sa obowiazkowe, na psychologie zdaje sie ze biologia i historia. napewno jakis humanistyczny.
madziula

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: madziula »

myslalam o psychologii ale bardzo ciezko jest sie dostac. a jesli ta pedagogika to jaka specjalnosc zeby po studiach mozna bylo prace znalesc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości