co je szynszyl?

muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: co je szynszyl?

Post autor: muppet »

80-100 zl - szare, 120-150 - czarne i białe. Mysle ze moze mieszkac w klatce po papugach pod warunkiem ze ją porządnie wyczyścisz i zrobisz półeczki po ktorych bedzie mogl skakac - a ze klatka pewnie wysoka to bedzie i duzo poleczek
karolina

Re: co je szynszyl?

Post autor: karolina »

chciałabym wiedzieć co dawać szynszylom do jedzenia bo nigdy nie miałam szynszyla ale przedtem kiedy będę miała szynszyla muszę wiedzieć co on je a i nie wiem gdzie go trzymać proszę o odpowiedź
Ostatnio zmieniony 18 gru 2006, o 01:45 przez karolina, łącznie zmieniany 4 razy.
wiolek

Re: co je szynszyl?

Post autor: wiolek »

hej mam szynszylka dopiero 3 dzień. Nie wiem jak sie obchodzić z takim zwierzaczkiem. Ktoś mi moŻe pomóŻ i opowiedzieć jak sie oswaja szynszyle? i co lubią jesć a czego nie mogą i co sie stanie jak nie ma półeczek? odp prosze
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: co je szynszyl?

Post autor: muppet »

hmm nie chce zeby to zle zabrzmialo ale mysle ze zanim sie kupi zwierzaka trzeba co nieco sie o nim dowiedziec. w koncu to zywe zwierze a nie zabawka. Szynszyle ogolnie:
-lubią swobodę (dlatego trzeba je wypuszczac z klatki przynajmniej 1 raz dziennie - wieczorem- na godzinke),
- gdy sie je wypuszcza trzeba bardzo uwazac bo są bardzo szybkie i zwinne i w jednej chwili moga sie wcisnąć w jakiś zakamarek, trzeba tez uwazac na wszelkiego rodzaju kable, ksiazki, rosliny bo szynszyle sa bardzo ciekawskie i wszystkoprobują zębami"
-nie lubia gdy sie je dotyka i głaszcze po futerku,
-w dzien spią a w nocy sa aktywne - dlatego w dzien lepiej im nie przeszkadzac, mozna sie z nimi pobawic wieczorem lub wczesnie rano
- jezeli chodzi o pokarm - to tylko specjalny dla szynszyli sianko!, od czasu do czasu jakis orzeszek lub rodzynka,
-musza miec staly dostep do wody - ale nie w miseczke tylko w specjalnym poidełku
- kąpią sie tylko w specjalnie do tego przeznaczonym pyle - nie w wodzie - jedyny kontakt szynszyli z wodą powinien sie ograniczyc do picia
- warto kupić wapienko do gryznienia, specjalne gałązki, lub zdobyć ołówek z ikei (drewniany) bo szynszylom jak to gryzoniom stale rosną zęby i muszą je ścierać
- jezeli chodzi o półeczki - szynszyle to bardzo skoczne zwierzaki i po prostu sprawia im przyjemnosc skakanie po półkach, poza tym lubia patrzec na wszystko z góry
- o oswajaniu juz bylo - poczytaj inne tematy lub zagladnij na specjalistyczne forum o szynszylach.
wiolek

Re: co je szynszyl?

Post autor: wiolek »

dzięki za informacje to co powiedziałeś to juz mniej więcej wiedziałam :)) ale dlaczego jak go głaszcze to siedzi i tak miło mruczy ?

i co z tym oswajaniem nie chce mu robić nic na siłe i nie robie ale moŻna jakos przyspieszyć oswajanie zwierzaczka? :twisted:
Ostatnio zmieniony 21 gru 2006, o 20:41 przez wiolek, łącznie zmieniany 1 raz.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: co je szynszyl?

Post autor: muppet »

szynszyl mruczy.? hmmm nic mi na ten temat nie wiadomo
Szynszyle to wyjątkowo płochliwe zwierzaki i nie dają sie tak szybko oswoić. Oswajanie moze trwac nawet kilka miesięcy- trzeba byc cierpliwym.
Gdy wypuszczasz szynszyla staraj sie go wołać, zachęcać smakolykami ( byle nie za duzo) lub innymi rzeczami ktore lubi zjadać/gryźć przy czym zachowuj sie bardzo spokojnie bo kazdy gwałtowny ruch moze spowodowac ze szynszyl sie przestraszy.
wiolek

Re: co je szynszyl?

Post autor: wiolek »

to fajnie ja juz mam kilka zwierzaków ale szynszylek to najpiekniejsze stworzonko. Na nic bym go nie zamieniła :))
martynka

Re: co je szynszyl?

Post autor: martynka »

moje szynszyle OTI i PUSZEK uwielbiją mlecz i siano nie znoszą granulatu. Jak dostaną kolbę no najbardziej smakuje im drewno a reszta kolby zosyaje pogryziona w klatce. :yahoo: :yahoo:
Iwona

Re: co je szynszyl?

Post autor: Iwona »

ja mam szynszyla od niedzieli jest słodziutki ale jeszcze sie troche boi, jego imie to Tofik narazie jeszcze niestety nie reaguje na imie ale postaram sie go wsystkiego powoli nauczyć. Nie moge sie juz doczekac kiedy mój Tofik się do mnie przyzwyczai, narazie to moge sobie na niego popatrzeć chociaz jak go wypuszcze z klatki to szybko znajduje jakąś ciasna dziurei tyle go widzieli słucham tylko jak tam szarŻuje pod szafą:) :) na szczęście sam wlatuje do klatki jak tylko go ktoś wystraszy:)
Sy¦kA

Re: co je szynszyl?

Post autor: Sy¦kA »

bardzo przydały mi się wasze porady z góry wielkie dzięki :) :yahoo: :idea:
Nati

jedzenie

Post autor: Nati »

wracając do Żarcia,to co dajecie szilkom ? :twisted:
Lola

Re: co je szynszyl?

Post autor: Lola »

Hej a jak się je bierze? Tzn jak w sklepie widziałam to facet za ogon go wyciągał. MoŻna inaczej? Aha i sprzedawca powiedzialo Że nie gryzą ale czy to reguła? Trochę się boje :/
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: co je szynszyl?

Post autor: muppet »

przeczytaj inne tematy zanim zadasz pytanie. Gryzą bo to gryzonie - ale raczej nie ludzi (chyba ze im sie cos bardzo niespodoba) tylko wszystko co znajda na swojej drodze.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości