Bluegold - Wasze doświadczenie z tą odmianą

Forum ogrodnicze poświęcone uprawie roślin, znajdziesz tu odpowiedzi na większość pytań i problemów związanych z ogrodnictwem.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Bluegold - Wasze doświadczenie z tą odmianą

Post autor: WojtekB »

Kilka dni temu dostałem borówkę Bluegold - od kolegi, który zna się na roślinach usłyszałem, że jest dobrą odmianą. Ciekawi mnie czy ktoś z forumowiczów - czy ktoś z was spotkał się z tą odmianą. Jeżeli tak to jakie jest wasze doświadczenie z tą odmianą (czy trudna w uprawie, czy ma smaczne owoce itp).

Poczytałem w internecie trochę informacji, ale głównie to są strony szkółek z drzewkami i krzewami. Zależałoby mi na opinii hodowców
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Bluegold - Wasze doświadczenie z tą odmianą

Post autor: pio91 »

WojtekB pisze:Kilka dni temu dostałem borówkę Bluegold - od kolegi, który zna się na roślinach usłyszałem, że jest dobrą odmianą. Ciekawi mnie czy ktoś z forumowiczów - czy ktoś z was spotkał się z tą odmianą. Jeżeli tak to jakie jest wasze doświadczenie z tą odmianą (czy trudna w uprawie, czy ma smaczne owoce itp).

Poczytałem w internecie trochę informacji, ale głównie to są strony szkółek z drzewkami i krzewami. Zależałoby mi na opinii hodowców
Kilka lat temu kupiłem borówkę odmiany na B , możliwe, że Bluegold.
Sadzenie i uprawa:
Posadziłem ją do dużego dołu wypełnionego ziemią di różaneczników. Rok temu obsypałem ją kwaśnym torfem, w tym roku znów dodałem kwaśnego torfu, aby zachować kwaśny odczyn. Borówka rośnie dobrze , ma niewielkie uszkodzrnia mrozowe.Nie tnę jej.

Kwiaty:
Zauważyłem , że najwięcej kwiatów tworzy się na pędach starych.
Zakwitają one wcześniej od pędów młodych, tak że na starych są, już zawiązki owoców, a na długich pędach zeszłorocznych dopiero pąki kwiatowe.

Owoce:
Dojrzewają nierównomiernie. Gdy skurka owocu cała się zabarwi na ciemno nie zrywaj jeszcze tego owocu, ponieważ w środku będzie jaszcze zieloni. Dopiero po kilku dniach dochodzenia będzie w środku żółty i bardzo słodki.

Borówka po paru latach zacznie dawać wysokie plony, ja zbierałem prawie cały pojemnik po dużym kefirze za jednym razem (nalerzy pamiętać o jej nierównomiernym dojrzewaniu. Obok borówki posadziłem żurawinę.

Życzę smacznego
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Bluegold - Wasze doświadczenie z tą odmianą

Post autor: pio91 »

Na starych pędach owoce zdrobniałe . Może i wcześniej kwitły ale dojrzewają dłużej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości