Ile Żyją plemniki?

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
matrix89-89

Ile ŻyjĄ plemniki?

Post autor: matrix89-89 »

A więc tak: chce zapytać ile Żyja plemniki poza organizmem I jeszcze jedno pytanie na które moja nauczycielka nie udzieliła mi konkretnej odpowiedzi: Ile i w ogole czy będa Życ plemniki po np. takiej sytacji (łatwiej będzie mi wyjaśnić :-D ) sperma wylała się na skóre po czym została wytarta chusteczką do sucha. Po jakim czasie plemniki umrą? i w ogole czy bedą tam jeszcze po wytarciu spermy. Mam nadziej Że wy mi pomozecie. :)

vicni: W OGOLE I CHUSTECZKA !
Ostatnio zmieniony 2 sty 2007, o 21:00 przez matrix89-89, łącznie zmieniany 2 razy.
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Ile ŻyjĄ plemniki?

Post autor: prazm »

Po konsultacji z embriologiem W drogach rodnych kilka dni, ale na skórze zginą b szybko bo wyschną. Jeśli chusteczka byla nasączona alkoholem to praktycznie natychmiast.
matrix89-89

Re: Ile ŻyjĄ plemniki?

Post autor: matrix89-89 »

aha dzieki. a przeŻyuja jakąś godzne albo 2
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Ile ŻyjĄ plemniki?

Post autor: prazm »

Jak wyschną to zdychają Na mokro, przeżyją, no chyba, że roztwór jest dla nich toksyczny. Tu nie ma 0/1 odpowiedzi. Wszystko zależy w jakich warunkach się znajdą.
matrix89-89

Re: Ile ŻyjĄ plemniki?

Post autor: matrix89-89 »

Normalne warunki pokojowe. a ile czasu potrzebuja na wyschnięcie?
Kamil

Re: Ile ŻyjĄ plemniki?

Post autor: Kamil »

plemnik moŻe przeŻyć na zewnatrz (zakałdajac ze neiw yschnie i nie trafi na jakies substancje przkeierowujace ejgo metabolizm) ok 72 h, dla porównania koóka jajowa 24 h.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Ile ŻyjĄ plemniki?

Post autor: DMchemik »

w takich warunkach powinny być martwe po kilku minutach, no może kilkunastu
Kamil

Re: Ile ŻyjĄ plemniki?

Post autor: Kamil »

powinny być ale nie są, przyroda nie zawsze jest taka prosta.
matrix89-89

Re: Ile ŻyjĄ plemniki?

Post autor: matrix89-89 »

ale z tym Że po wytarciu i wyschnieciu plemniki umieraja jestescie pewni tak?
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Ile ŻyjĄ plemniki?

Post autor: prazm »

matrix, zależy GDZIE na skórę! Niewielką mają szansę przeżycia, ale są miejsca naszego ciala wilgotniejsze niż inne No i pamiętaj przeżyć to jedno, a zachować zdolność do zapłodnienia to drugie Coś czuję, że o to Ci chodzi
matrix

Re: Ile ŻyjĄ plemniki?

Post autor: matrix »

dobra zapytam inaczej czy sa zdolne do zapłodnienia po ok 2 godzinach dzieki prazm za podpowiedz
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Ile ŻyjĄ plemniki?

Post autor: prazm »

Jeśli były wytarte i miejsce wyschło i miały daleko do to wątpię. Szansa bliska zeru choć cuda się zdarzają. No i oczywiście czas musi być sprzyjający takiemi zdarzeniu. Choć z drugiej strony cuda się zdarzają Przykladowo jest udokumentowany przypadek kobiety, która zaszła w ciążę pchnięta, w jamę brzuszną nożem na którym byla sperma.
matrix

Re: Ile ŻyjĄ plemniki?

Post autor: matrix »

a jeŻeli kobieta ocierała się wargami sromowymi o to miejsce po ok 2 godzinach?
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości