Czy warto studiować biologię i gdzie??

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
fantazja
Posty: 32
Rejestracja: 6 sty 2007, o 19:08

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: fantazja »

Hej! Bardzo chciałabym studiować biologie. Bardzo intersuje się zoologią. Mieszkam w Gdańsku, więc najbardziej ineresuje mnie UG. Jest może ktoś na forum, kto wie coś więcej na temat UG (wydział biologii)? Czy jest tam dużo zajęć z zoologii?. pozdrawiam, fantazja.
diatoma
Posty: 9
Rejestracja: 13 sty 2007, o 23:12

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: diatoma »

cześć jestem studentką 4 roku biologii na UWM, także też nie masz daleko. miałam cały rok bezkręgowce, pół roku kręgowce, osobne zajęcia z ptaków, fizjologia zwierząt i człowieka, powiem ci,że można się tu nauczyć zoologii, zależy co lubisz konkretnie.coż to nie moja specjalizacją bo jestem na mikologii, ale polecam to akurat im sie udało na uwm
fantazja
Posty: 32
Rejestracja: 6 sty 2007, o 19:08

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: fantazja »

Dziękuje
Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Gacek »

No właśnie jak to jest z tą pracą bo biologii
Myślę ciągle o biologii ze specjalnością ekologia i zarządzanie zasobami przyrody na UAM. Czy są szanse żeby znaleźć po tym kierunku ciekawą pracę
Pozdrawiam
Gacek
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Savok »

Gacek, a co to dla ciebie jestciekawa praca"? Bo wszystko wlasnie od tego zalezy.
Dam ci przyklad na sobie, zebys wiedzial o co mi chodzi.
Domyslnie biotechnolog po uniwersytecie jest nastawiony na dzial Research Development. Poniewaz w PL jedyne R&D sa w firmach farmaceutycznych pod katem farm. i chemicznym, to ja tam nie mam czego szukac. W efekcie jedyna praca dla mnei to przedstawiciel handlowy. O ile pierwsza bylaby jako tako interesujaca, druga wcale.

Zatem kwestia jest co TY bys chcial robic = co jest dla ciebie ciekawe. Wiedza to, mozna probowac odpowiedziec na takie pytanie.
Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Gacek »

Savok, właśnie interesowała by mnie praca w terenie albo szykowanie jakiś projektów które będą potem realizowane bądź praca w jakimś instytucie. W najgorszym wypadku nauczanie w szkole. Byle tylko nie zostań na lodzie po studiach. Dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Gacek
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Savok »

W UE jest bardzo duzy nacisk na srodowisko. W zasadzie kazda wieksza inwestycja musi przejsc przez urzad zajmujacy sie srodowiskiem.
Poniewaz bylbys po biologii, to raczej czekalaby cie praca biurkowa. Zagadnienia doswiadczalne to raczej po AR albo wydziale chemicznym.
Mysle, ze przez najblizsze lata ta dzialka troche sie rozbuduje ze wzgledu na wymagania i praca sie znajdzie. Moze Iwus przyszlaby tu troche z pomoca.
Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Gacek »

Dzięki wielkie za pomoc
Pozdrawiam
Gacek
pacol

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: pacol »

a ja sie nie zgadzam z przemowca :P jestem na pierwzym roku nauki jak to nauki wiadomo trzeba sie troche przylozyc zeby cos osiagnac albo opieprzac sie i zaliczyc jakos rok a co do wykladowcow itp. mysle ze nei jest tak do konca jak napisales. no ale to wszystko jest subiektywne najlepiej samemu sie przekonac
liena
Posty: 6
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 16:31

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: liena »

Hej]

Jestem maturzystką i chciałabym studiować biologię, ale tak żeby była specjalizacja antropologia. Czy wie może ktoś, gdzie występuje taki kierunek z taką specjalizacją Fajnie jakbyście szybko mi odpisali)
Pozdrawiam.

Aha zamierzam ogólnie zdawać na maturze biologię i chemię rozszerzoną. Tylko, że ja zbytnio nie jestem dobra z tych przedmiotówno ale w klasie jestem na kierunku bio-chem-fiz., więc postanowiłam te przedmioty zdawac, ponieważ bardzo je lubię a poza tym chce studiować antropologię, ale najpierw muszę biologię a później jest specjalizacja antropologia czy jakoś tak:P
Ostatnio zmieniony 3 wrz 2008, o 16:52 przez liena, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: badger »

UAM Poznań, jest spory zakład antropologii

ps. pozdrawiam koleżankę z miasta
liena
Posty: 6
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 16:31

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: liena »

A we Wrocławiu albo w Łodzi jest cos

P.S również pozdrawiam
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: badger »

Też jest. Poszukaj na stronach wydziału biologii.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości