Pogryzienie przez owada pluskwę + alergia

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
grzesiek745
Posty: 5
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 05:28

Pogryzienie przez owada pluskwę + alergia

Post autor: grzesiek745 »

Cześć, jestem trochę zdesperowany sprawą a do dermatologa muszę czekać 2 miesiące. Od paru tygodni wyskakują mi ślady po pogryzieniach (niżej zdjęcia), czytałem, że to mogą być pluskwy lub pająki. Strasznie swędzi, drapię się pół nocy. Najpierw problem swędzenia miała moja partnerka (ale nie miała takich krost tylko samą reakcję alergiczną - jakby małe bąble spod skóry na rękach i nogach), dostała leki przeciw alergii i jakoś jej przeszło. Śpimy czasami razem u niej i wciąż jest tak: mnie w nocy coś swędzi, mam wrażenie, że pojawiają się kolejne małe pogryzienia, ją już nie, te same swędzą od dawna. Pogryzienia na nogach, rękach, trochę brzuch (tu inna reakcja). Dodatkowo dziś rano po kąpieli wyskoczyła mi na rękach wzdłuż żył wysypka, zniknęła po pół godziny. Spsikałem oba mieszkania raidem max, ale na razie bez rezultatu. W krostkach są jakby małe ciemne czarnawe punkciki, jakby owad coś wstrzykiwał. Gdy to wyciskam leje się osocze (bezbarwna substancja) i potem troszkę krwi. Trochę już rozdrapałem te krosty. I druga sprawa - czasami zdarza mi się wyciskać takie coś jak na kolejnych zdjęciach - nie wiem, czy to może jakieś larwy jakiegoś owada? Bardzo bym prosił o pomoc:

noga - swędzące, rozdrapywane miejsca
wysypka na brzuchu - ugryzienie jak bąbel
wysypka i ugryzienie nad kolanem
ręka
A takie coś wycisnąłem ze skóry nad pośladkiem
drugie zdjęcie tego czegoś
Boję się, że to jakieś larwy, które coś mi zostawia w skórze - ale w tych miejscach nie ma ukąszeń ani mnie to nie boli, po prostu wyczuwam, że jest jakiś niebolący strupik i wiem, że trzeba będzie sprawdzić, co się wyciśnie. I bywa właśnie takie coś - w tym przypadku nie ma osocza ani krwi (sucho).
Jeśli ktoś z was wie, co to za objawy, proszę o informację. Już sam nie wiem, czy to tylko alergia, czy jakiś owad. Niestety mimo poszukiwań, nie znalazłem żadnych zwierząt. Przez to swędzenie wariuję, mam wrażenie, że coś np. skacze mi po głowie ale nic nie widzę (chyba to nie pchły?), w domu widziałem tylko łażące w łazience po starej książce małe białe robaczki.
Problem zaczął się chyba, gdy w gorące dni chodziłem nad Wisłę, pogryzły mnie wtedy stada różnych zwierząt, od tamtej pory coś nowego się pojawia. Ale równie dobrze może to być efekt ostatnich wizyt w zoo czy wizyt w różnych miejscach, gdzie są pluskwy (choćby w pociągu). Czy na podstawie tych zdjęć można choć stwierdzić jasno, że to owad lub tylko alergia?
Awatar użytkownika
Jarmo
Posty: 45
Rejestracja: 9 gru 2008, o 13:25

Re: Pogryzienie przez owada(pluskwę?) + alergia - zdjęcia

Post autor: Jarmo »

grzesiek745 pisze: Boję się, że to jakieś larwy, które coś mi zostawia w skórze
Spoko w Polsce nie ma takich owadów

Ja bym bardziej stawiał na reakcję alergiczną. Sam się możesz nakręcać z powodu nerwów. Więcej się denerwujesz, więcej drapiesz, więcej zaczerwienień i ranek.
Jeżeli już miałby to być owad to obstawiłbym na pluskwy. Nie wiem jak dokładnie sprawdziłeś okolice łóżka. Posprawdzaj dokładnie materac i listwy.
grzesiek745
Posty: 5
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 05:28

Re: Pogryzienie przez owada(pluskwę?) + alergia - zdjęcia

Post autor: grzesiek745 »

Czy możliwe by takie ugryzienia powodowały pchły? Dziś swędzenie czułem także poza domem. Wrażenie, jakby coś bardzo małego łaskotało skórę w paru miejscach. Wróciłem do domu, patrzę na rękę: na włosach lewej ręki siedziało coś białego-przezroczystego, ale było tak małe, że nie wiem, czy to pchła? Nawet nie mogłem się przyjrzeć, było wielkości może 1 mm? Gdy zbliżałem do tego palec, jakby przeskoczyło na niego, potem znów na rękę. Ale czy pchły są tak małe i czy mogą powodować rany większe niż one same?
Awatar użytkownika
Jarmo
Posty: 45
Rejestracja: 9 gru 2008, o 13:25

Re: Pogryzienie przez owada(pluskwę?) + alergia - zdjęcia

Post autor: Jarmo »

Wszystko wskazuje na to, że to była pcha. Tylko aż dziwne, że ich wcześniej nie poczułeś. Jednak skacząca pchła jest trochę wkurzająca, a Ty tych pogryzień masz dosyć sporo.
Poszukaj jakiegoś środka na pchły. Potraktuj pokój i rzeczy. Możliwe, że trafisz i wszystko wróci do normy. Życzę powodzenia.

Pozdrawiam.
grzesiek745
Posty: 5
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 05:28

Re: Pogryzienie przez owada(pluskwę?) + alergia - zdjęcia

Post autor: grzesiek745 »

Obawiam się nawet, że nie jedna a wiele, bo w nocy a to swędziała mnie jedna noga, a to druga. Wrażenie że coś wariuje na nodze było, ale myślałem, że to nie skoki tylko że jestem już przewrażliwiony. Poza tym zawsze wyobrażałem sobie, że pchły są dość widoczne, słyszałem u kogoś tam, że widział pchły a to co ja widziałem, jak rozumiem też pchła?, było naprawdę małe i inne niż na obrazkach - nie było brązowe a białe. Poszukam w sklepach proszku na pchły i zamierzam go rozsypać w krawędziach łóżka, całą podłogę z dywanem i szparami itd itd. Psikam właśnie w nocy raidem max ale jakoś wciąż czuję, że coś łaskocze np. na kolanie (choć nie widzę ich, musiałbym z lupą szukać, a mam tylko parę dioptri w okularach).
olioli1000
Posty: 5
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:44

Re: Pogryzienie przez owada(pluskwę?) + alergia - zdjęcia

Post autor: olioli1000 »

Po Twoich śladach na nodze trudno określić czy to ugryzienie pchły czy nie. Mój kocur przywlókł kiedyś z dworu pchły. Pokąsały mnie trochę, ale widziałam je np. za gołej nodze czy jak skakały po kocyku. Czarne, szybko przemieszczające się- skaczące kropki. Tragedia. Skoczyło się na praniu wszystkich rzeczy w pokoju, łącznie z dywanem, łóżkiem itp. rzeczami. Ciężka walka. Może to rzeczywiście jakieś pluskwy. Trudno je znaleźć. Koniecznie sprawdź dokładnie łóżko, szczególnie materac.Może w tym czasie idź do internisty?Może coś poradzi, bo się zadrapiesz.
grzesiek745
Posty: 5
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 05:28

Re: Pogryzienie przez owada(pluskwę?) + alergia - zdjęcia

Post autor: grzesiek745 »

No właśnie, niby miałem wrażenie, że to pchły, skakało np. w nogawkach także podczas chodzenia po dworze, ale na pewno nie mam widocznych czarnych pcheł, czy są odmiany mniejsze tak do 1 mm i bardziej białe? Roztocza raczej nie skaczą? Wczoraj znów spryskałem mieszkanie raidem i to była pierwsza, w miarę, spokojna noc. Nic nowego mnie wreszcie nie pogryzło, nie miałem wrażenia, że coś skacze pod kocem. Ale jeszcze swędziały i swędzą stare ugryzienia, na szczęście się goją. Ja znów pryskam łóżko i zabieram się zaraz za pryskanie listew przy podłodze. Zamierzam też uprać bluzy, w których na dworze czułem coś skaczącego.
Detektyw Monk

Re: Pogryzienie przez owada(pluskwę?) + alergia - zdjęcia

Post autor: Detektyw Monk »

Mnie w lecie mocną tną komary . Stosuję maści na ukłucia .
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 14
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 12:49

Re: Pogryzienie przez owada(pluskwę?) + alergia - zdjęcia

Post autor: Pleiades »

oj, chyba macie pluskwy domowe gdzieś w łóżku lub pościelach Paskudna sprawa
grzesiek745
Posty: 5
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 05:28

Re: Pogryzienie przez owada(pluskwę?) + alergia - zdjęcia

Post autor: grzesiek745 »

REZULTAT: Byłem u dermatologa, stwierdził świerzb. Lekarze rodzinni itp. nie wiedzieli co to, twierdzili jakaś alergia". Jutro odbieram maść siarkową robioną w aptece. Wszystkie rzeczy po kilkudniowym smarowaniu piorę i odstawiam na parę dni. Po maści będę się kąpał tak mniej intensywnie, dopiero po paru dniach używania maści mam się dobrze wykąpać by zmyć wszystko, wówczas zmiana pościeli itp. Tapicerkę łóżka, miękkie elementy krzeseł i dywan strzelam parą z żelazka. Np. kuchni nie będę używał przez 5 dni, bo 3-4 dni wymierają świerzbowce nie będące na człowieku. Tę samą maść dostała moja dziewczyna. Do zarażenia mogło dojść na zagranicznych wakacjach, ale równie dobrze - jak ocenił lekarz - może to być dotknięcie poręczy w autobusie czy brudny koszyk w supermarkecie(!).
Ewelka1255
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2012, o 21:30

Re: Pogryzienie przez owada(pluskwę?) + alergia - zdjęcia

Post autor: Ewelka1255 »

Hej.
Hmm. uważam, że powinnam się w tym temacie wypowiedzieć, ponieważ przeszłam już świeżb, który złapałam na wycieczce szkolnej i wygląda on zupełnie inaczej niż to co masz Ty. Aktualnie też mam takie pogryzienia. W domu znalazłam pare pluskw. Kombinuje jak się tego pozbyc i to wytępić. Jest naprawde ciężko. Chodze po różnych stronach i czytam na ten temat i nic. Jak tak patrze na Twoje rany to wydaje mi sie ze to dopiero poczatek jest. Ja mam cale rece pogryzione i plecy a swiezb głównie wystepuje w miejscach potliwych takich jak złącza palców, pod kolanami, pachami, w złączach uda i pośladków. A to jest tam gdzie jest sporo krwi /. Więc jeżeli wie ktos czym sie smarowac zeby zlagodzic takie reakcje bedzie bardzo milo.
Nie zycze tego nikomu
Pozdrawiam
xxxmxxx
Posty: 1
Rejestracja: 7 sie 2012, o 21:01

Re: Pogryzienie przez owada(pluskwę?) + alergia - zdjęcia

Post autor: xxxmxxx »

siemka. no i co sie okazalao grzegorzu. mam identyczne obiawy od paru dni a lekarz dal masc na alergie i odeslal do domu. oczywiscie nie pomogla. czy byl to jednak swierzb?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości