Farmacja czy technologia chemiczna?=/

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
patrykx
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2010, o 17:21

Farmacja czy technologia chemiczna?=/

Post autor: patrykx »

Witajcie, mam problem f
Mianowicie to potrzebuje Waszych opinii na temat kierunków : technologia chemiczna i farmacja. Do dzisiaj nie miałem problemu z wyborem, gdyż nie było mnie na liście na farmacji, ale sytuacja się zmieniła. Dlatego droga/drogi użytkowniczko/użytkowniku, jeżeli posiadasz jakieś informacje, które mogą się przydac - Wypowiedz się proszę!Dltkoniec apelu z góry dzięki
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Farmacja czy technologia chemiczna?=/

Post autor: Batha »

farmacja daje pewniejszą pracę.
resnick
Posty: 360
Rejestracja: 17 gru 2009, o 13:53

Re: Farmacja czy technologia chemiczna?=/

Post autor: resnick »

po technologii za wielkie szanse w tym kraju na prace nie masz, co innego farma. a i na technologii jest duzo wiecej matmy i chemii fizycznej niz na farmie(uroki polibudy)
Awatar użytkownika
Ficioryna
Posty: 129
Rejestracja: 7 sie 2009, o 19:28

Re: Farmacja czy technologia chemiczna?=/

Post autor: Ficioryna »

Ja bym wybrał farmację. Nie musisz po niej pracować w aptece. Po farmie naprawdę masz fajne perspektywy (w porównaniu do innych kierunków) no i zarobki nie najgorsze.

But its your own choice!
Tompol

Re: Farmacja czy technologia chemiczna?=/

Post autor: Tompol »

Ficioryna pisze:Ja bym wybrał farmację. Nie musisz po niej pracować w aptece. Po farmie naprawdę masz fajne perspektywy (w porównaniu do innych kierunków) no i zarobki nie najgorsze.

But its your own choice!
a gdzie jeszcze? Farmacja jest pewna bo jest apteka i zdecydowana większość idzie właśnie tam pracować . Jeśli chodzi o farmacje przemysłową to zarówno farmaceuta jak i technolog chemiczny ma równe szanse. Ja nie wiem skąd wy czerpiecie takie informacje? Gdzie będziesz później pracował i na jakim stanowisku zależeć będzie od Twojego wkładu ,od szczęścia , ludzi których poznasz albo już znasz, lub nawet od partii politycznej która np obsadzi Cię na danym stanowisku tylko dlatego ,ze jesteś jej członkiem (pomimo tego ,że znajdzie się wielu lepszych kandydatów). Jak liczysz ,ze skończysz studia i pracodawca i stanowiska po prostu się na Ciebie rzucą to ja życzę powodzenia. Poza tym być może wyrażając swoje zdanie na forum zniechęcasz kogoś do pójścia na inny kierunek studiów i na inną uczelnie , odbierając mu być może zawód w którym może naprawdę dużo osiągnąć.
A jesli chodzi o perspektywy , to we wrocławiu na farmacji sa dwie specjalizacje , przemysłówka i apteczna. Z tego co wiem na chemii masz więcej możliwości kształcenia , bo jest więcej specjalizacji. Pozatym nie oszukujmy się ale Politechnika ma dużo lepszy sprzęt i warunki niż Akademia Medyczna .
Awatar użytkownika
Wanna
Posty: 341
Rejestracja: 10 sie 2010, o 01:04

Re: Farmacja czy technologia chemiczna?=/

Post autor: Wanna »

[at]Tomiks: Wiadomo, ze kontakty czesto moga bardzo ulatwic poszukiwania pracy. Ale farmacja wydaje sie byc kierunkiem, ktory zapewnia lepsze perspektywy. Technologia chemiczna moze i ma wiecej mozliwych drog ksztalcenia, ale nie wiem, jaki wedlug Ciebie wniosek z tego plynie. Nie ma zbyt wielu miejsc dla technologow chemicznych - czy po materialach wysokoenergetycznych, czy po tworzywach sztucznych, czy po zwiazkach biologicznie czynnych. Moja siostra studiuje na tym kierunku na Politechnice Warszawskiej, nie moze liczyc na taryfe ulgowa, to trudne i wyczerpujace studia, po ktorych - juz na dzien dzisiejszy wie - moze liczyc na prace laboranta, ktora moze wykonywac osoba po technikum chemicznym. Po dwoch latach moglaby liczyc na jakis awans, ale to nadal nie jest to, do czego przygotowywana jest na studiach.
Nie zauwazylam tez, by ktos napisal w tym watku, ze czeka na ciepla posadke zaraz po studiach. Kazdy predzej czy pozniej dowie sie (jesli jeszcze o tym nie wie), ze zdobycie dobrej pracy jest trudne i wymaga wysilku, doswiadczenia uzyskanego w pracy graniczacej z wolontariatem.
Popieram wyrazanie swoich opinii na temat kierunkow, skoro sam zalozyciel watku o to prosil. Przeciez kazdy ma prawo, by napisac, co sadzi. Moze to kogos uchronic od zlej decyzji - nie kazdy orientuje sie w rzeczywistej sytuacji gospodarczej w Polsce, jakie studia daja lepszy start niz inne, a wiele osob, wybierajac studia, jako priorytet stawiaja sobie latwosc w znalezieniu porzadnej pracy zaraz obok zainteresowan. Jak komus podoba sie jakis kierunek, to zadna opinia nie zmieni jego decyzji.
Aha, technologia chemiczna to nie jest chemia, zajecia w wiekszosci sa zwiazane z chemia, ale nie na tym zupelnie polega ten kierunek.

[at]patrykx: Zycze podjecia dobrej decyzji
Tompol

Re: Farmacja czy technologia chemiczna?=/

Post autor: Tompol »

Wanna pisze:[at]Tomiks: Wiadomo, ze kontakty czesto moga bardzo ulatwic poszukiwania pracy. Ale farmacja wydaje sie byc kierunkiem, ktory zapewnia lepsze perspektywy. Technologia chemiczna moze i ma wiecej mozliwych drog ksztalcenia, ale nie wiem, jaki wedlug Ciebie wniosek z tego plynie. Nie ma zbyt wielu miejsc dla technologow chemicznych - czy po materialach wysokoenergetycznych, czy po tworzywach sztucznych, czy po zwiazkach biologicznie czynnych. Moja siostra studiuje na tym kierunku na Politechnice Warszawskiej, nie moze liczyc na taryfe ulgowa, to trudne i wyczerpujace studia, po ktorych - juz na dzien dzisiejszy wie - moze liczyc na prace laboranta, ktora moze wykonywac osoba po technikum chemicznym. Po dwoch latach moglaby liczyc na jakis awans, ale to nadal nie jest to, do czego przygotowywana jest na studiach.
Nie zauwazylam tez, by ktos napisal w tym watku, ze czeka na ciepla posadke zaraz po studiach. Kazdy predzej czy pozniej dowie sie (jesli jeszcze o tym nie wie), ze zdobycie dobrej pracy jest trudne i wymaga wysilku, doswiadczenia uzyskanego w pracy graniczacej z wolontariatem.
Popieram wyrazanie swoich opinii na temat kierunkow, skoro sam zalozyciel watku o to prosil. Przeciez kazdy ma prawo, by napisac, co sadzi. Moze to kogos uchronic od zlej decyzji - nie kazdy orientuje sie w rzeczywistej sytuacji gospodarczej w Polsce, jakie studia daja lepszy start niz inne, a wiele osob, wybierajac studia, jako priorytet stawiaja sobie latwosc w znalezieniu porzadnej pracy zaraz obok zainteresowan. Jak komus podoba sie jakis kierunek, to zadna opinia nie zmieni jego decyzji.
Aha, technologia chemiczna to nie jest chemia, zajecia w wiekszosci sa zwiazane z chemia, ale nie na tym zupelnie polega ten kierunek.

[at]patrykx: Zycze podjecia dobrej decyzji
No i ja się pytam jakie perspektywy? Przecież jedynym miejscem pracy gdzie może pracować Farmaceuta ,a nie może pracować absolwent innej uczelni i kierunku jest apteka. Więc wszyscy Ci co mówią ,że po Faramcji znajdzie się prace mają na myśli co ? APTEKE . Na każdym innym stanowisku , w innym miejscu pracy , kandydaci pokrewnych kierunków studiów i specjalizacji mają równe szanse co student który ukończył Farmacje. Przy produkcji leków może pracowac zarówno Faramceuta , jak i Chemik czy Biotechnolog. Jesli zna ktoś inny przykład to niech go wymieni bo mi jak narazie nie przychodzi nic innego do głowy na dzień dzisiejszy.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Farmacja czy technologia chemiczna?=/

Post autor: Batha »

może po farmacji nie ma wiele różnych możliwych stanowisk pracy, ale ilościowo jest ich więcej niż po Technologii. Społeczeństwo się starzeje, przyjmuje coraz więcej leków, a co prowadzi do wzrostu zatrudnienia farmaceutów.
Tompol

Re: Farmacja czy technologia chemiczna?=/

Post autor: Tompol »

Batha pisze:Społeczeństwo się starzeje, przyjmuje coraz więcej leków, a co prowadzi do wzrostu zatrudnienia farmaceutów.
No bez przesady z takimi argumentami Argument jak z filmu

To ciągle nie zmienia faktu ,że mówimy tylko i wyłącznie o aptece ,mówiąc praca po Farmacji".
Jesli nie bedzie się brało pod uwagę pracy w aptece , to podobną sytuacje mamy na innych kierunkach
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Farmacja czy technologia chemiczna?=/

Post autor: Batha »

Tomiks, znasz bezrobotnego farmaceutę?
Tompol

Re: Farmacja czy technologia chemiczna?=/

Post autor: Tompol »

odnosze wrażenie ,że nie czytasz postów. Farmacja = Apteka. Jakie inne masz możliwości? (mówie o takich w których faramceuta ma przywilej). I podkresle ejszcze raz , ludzie po Farmacji znajdują prace ponieważ dostają takową w aptece
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Farmacja czy technologia chemiczna?=/

Post autor: Batha »

a cóż w tym złego? Mają pewną pracę. nie muszą się martwić bezrobociem. Niektórzy idą na studia z pełną świadomością, że w przyszłości podejmą pracę w aptece.
a inne możliwości? Przedstawiciel medyczny, praca przy badaniach (ale to nieliczni).
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Farmacja czy technologia chemiczna?=/

Post autor: Biochejter »

Tomiks pisze:No i ja się pytam jakie perspektywy? Przecież jedynym miejscem pracy gdzie może pracować Farmaceuta ,a nie może pracować absolwent innej uczelni i kierunku jest apteka.
Ech, Chłopie, zainteresuj się bardziej dziedziną którą studiujesz, bo bredzisz jak typowy laik.

Nie mam czasu, ale wymienię Ci kilka przeznaczonych dla farmaceutów działek:
-Wydział Gospodarki Lekami NFZ
-monitorowanie działań niepożądanych na etapie rejestracji, co wiąże się z tym CEBK, Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych
-receptura leków wykazu A
-inspektoraty farmaceutyczne (główny, wojewódzkie)
-farmakolodzy szpitalni (co prawda jednostkowa sprawa, ale jednak)

Także odrób lekcje, weź w łape ustawe czy coś, bo trochę pleciesz

Ps. W monitorowaniu dz.n. zgodnie z ustawą uprawnieni są też lekarze, ale nisza jest.

Nie mówiąc już o działkach w których farmaceuta, ew. lekarz jest z góry na lepszej pozycji - chociażby masowe zatrudnienia w badaniach klinicznych (w CRO, firmach f.) na stanowiskach typu CRA chociażby.
Tomiks pisze: Jesli nie bedzie się brało pod uwagę pracy w aptece , to podobną sytuacje mamy na innych kierunkach
Tu się zgodzę - jak się tak orientuje w całym zamieszaniu zwanym farmacją, to masz całkowitą rację
Co może dziwić, to brak świadomości występuje nie tylko u laików, czy studentów farmacji. Po studiach są farmaceuci którzy na skrót CBK/CRA, itp robią wtf?! O_o
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości