Zwalczanie ślimaków

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: prazm »

Ble, a u mnie żadne ślimaki nierosną Może jeszcze raz cosik zapuszczę.
Klaudia

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: Klaudia »

w końcu pozbyłam się ślimaków a wystarczyło wyczyścić akwa
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: Jakusz »

Oj kochana to nie na długo wystarczy. a jaja? a larwy których nawet nie widzisz?. Napisz kiedy znowu będziesz miała atak
Kerka
Posty: 20
Rejestracja: 8 gru 2006, o 01:41

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: Kerka »

Jak wyżej, mycie, wyparzanie nie na długo wystarcza
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: prazm »

Spokojnie, może być dobrze, bo jak ma bocje to z małą ilością ślimoli powinny sobie poradzić
Kuba

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: Kuba »

Witam !
Obierz marchewkę i ugotuj ją a potem poczekaj aŻ wystygnie i daj ją do akwarium !
Po jakimś czasie ślimaki będą się złazić do marchewki i tak będziesz wyciągała co jakiś czas marchewkę ! I nie lejesz chemii ani ciałka nie zostaną w akwa !
Myślę Że to jest najlepsze rozwiązanie a na pewno najtańsze !
A ty zdecydujesz co zrobisz !
P.s. sposób jest sprawdzony i działa w stu procentach ! A jak masz jeszcze glonojady to teŻ się poŻywią !
Pozdrawiam !
kamcia14
Posty: 4
Rejestracja: 10 sty 2007, o 17:45

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: kamcia14 »

Tez miałam ślimaki i kupiłam dwie bocje.
Wszystko wyczyściły i teraz nie ma problemu
Kuba

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: Kuba »

A ja mam 5 Bocji Siatkowanych i jestem troszkę z nich rozczarowany ?!
A dlatego Że wpuściłem im do akwarium Ampularie i myślałem Że się nią zajmą jak naleŻy a one nic się nie interesują tym ślimakiem ! Dlatego Ampularie bo nie miałem innych to spróbowałem ją ! A wczoraj dostałem 2 ślimaczki malutkie z tych śmieci i teŻ nic ! Jednak muszę się zaopatrzyć w Bocje Wspaniała a ona juŻ powinna pokazać Siatkowanym jak to się robi z tymi ślimakami !
Pozdrawiam :)
Kuba22
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2007, o 11:34

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: Kuba22 »

Więc tak:
1. Jak chcesz spróbować pobawić się chemią to możesz kupić środek firmy Tropical - Limna-Tox jest to środek przeciwko ślimakom i wypławkom ! A skoro jeszcze nie posiadasz rybek to możesz spróbować ! A jak już będziesz miał rybki w akwa to nie polecam !
2. W tedy polecam sposób drugi jak napisałem wyżej ! Czyli sposób z marchewką !
3. Przy kupnie obsady kup w zależności jaki masz zbiorniczek najlepiej Bocje Wspaniałą a ona już się z nimi upora ! Ale mam nadzieje że masz dosyć duży zbiorniczek dla Bocji, minimum to ze 4-5 ! ! !
A ty decyduj co wybierasz ?!
Pozdrawiam
Canis Lupus
Posty: 15
Rejestracja: 24 sty 2007, o 19:01

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: Canis Lupus »

Ślimaki nie są złe. Kiedyś też mnie denerwoały i udało mi się je wytepić. Jednakże po tem akwarium nie było w najlepszej kondycji. Roślinki nie chciały rosnąć, bardzi gniły i ogólnie było nieciekawie.

Warto zauwazyc że ślimaki zjadają to co się psuje. U mnie liście nie są pozjadane.

Ślimaki wytępiłem bardzo prosto. Rybki dałem do akwarium zastępczego. Obejrzałem dokładnie roślinki i powybieralem jajka. Żwirek wypaliłem w piekarniku . I filtr też dokładnie obejrzałem

Słyszałem że mieczyki lubią jaja ślimaków ale osobiście tego nie praktykowałem.

Pozdrawiam
hcl4

ślimaki

Post autor: hcl4 »

Canis Lupus - iwszem to co piszesz to jest dobe na kilka dni. no moze tygodni. A pozniej. to samo LIPA. Wypalenie zwrku malo daje. One ssa jeszcze gdzies". Jedyna metoda to systematyczne wybieranie ich z akwa - chyba najlepsze. bo nawet jak masz bocje bardziej leniwe, to sa leniwe :) Pozdrawiam
Lelek

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: Lelek »

JA mam bocje i nawet napoczatku dawaa sobie rade ALE tylko z jednym rodzajem slimaka Drugi rozmnorzyl sie w szybkim tempie i kicha. Co wsadze nowe roslinki to dlugo niewytrzymuja. Prosze o jakies rady. A moze jest jakas inna rybka na slimaki :?:
Emil-beans

Re: Zwalczanie ślimaków

Post autor: Emil-beans »

wiem coś o tym najlepiej jest sprawić sobie nowe akwarium od podstaw.ale jeśli się dobrze go wyparzy i wymieni kamyczki i roślinki niezapominając o gąbce z filtra to moŻe znikną zdaŻa się nawet Że jajeczka są nawet na rybkach no to tyle miłej zabawy :idea:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości