śliniotok

szerszeń
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2007, o 21:20

śliniotok

Post autor: szerszeń »

Mam szynszyla od 4-tygobni,po pierwszym tygodniu zaczął strasznie się ślinić. Przeczytałam, że może być to wynikiem dużych zębów i należy je spiłować. Byłam u weterynarza, który spiłował mu żeby, ale powiedział ze nie są wcale duże a nadmierne wydzielanie się śliny może być wynikiem ALERGI.Odniasłam wrażenie ze ten weterynarz nie ma pojęcia o szynszylach a po jego nieudacznej próbie spiłowania zębów,szynszyl już nic nie potrafi pogryźć (nawet sianka)Co mam zrobić i co to może być?Podejrzewam,choć nie mam pewności ze wina tkwi w użyciu przeze mnie środków chemicznych, którymi wymyłam mu klatkę!Co robić? [/b]
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: śliniotok

Post autor: muppet »

wybrac sie do inego weta. mozna wczesniej zadzwonic i spytac czy zna sie na gryzoniach. Niestety ja nie potrafie ci pomoc. Poszukaj informacji na internecie.
toti

Re: śliniotok

Post autor: toti »

mój zdechł :( :(
mikele

Re: śliniotok

Post autor: mikele »

musisz koniecznie poszukać weta od gryzoni. To jest najprawdopodobniej problem zębów trzonowych. ¯eby to stwierdzić potrzeba specjalnych narzędzi do rozwierania pyszczka. Ja trafiłam na takiego weta zbyt późno i mojej Myszy nie zdołał juŻ pomóc.
Agnieszka G
Posty: 16
Rejestracja: 17 sty 2007, o 06:12

Re: śliniotok

Post autor: Agnieszka G »

Podaje temat o zębach ze swojej stronki. Mam nadzieję, że przybliży to choć troszkę istotne sprawy.
ciekawostki-szynszylowe.blog.onet.pl/1,CT50304,index.html
Potrafisz określić czy następuje spadek wagi? Jak wygląda dieta Twoich szylek. Sprawa wymaga bardzo dużej uwagi. Jeśli będziesz chciała pogadać pisz. Życzę powodzenia a szylce szybkiego powrotu do zdrowia.
Jeśli chodzi o usypianie zwierząt do rentgena nie zawsze trzeba to robić, wiele zależy jak kto umie umiejętnie utrzymać zwierzaczka i w jakiej jest kondycji. Wiem to, bo już sprawdziłam I jeszcze coś, jaki ma kolor zębów szylka? Jeśli np prześwietlenie nic nie wykaże często stwierdza sie też przerosty korzeni po sekcjach . Co do narkozy jeszcze podejrzewam że szylek juz jest w słabej kondycji więc za żadne skarby świata nie daj go uśpic masz prawo do zakazu.

//admin: używasz przeglądarki która nie obsługuje polskich liter. Jeżeli to możliwe to zmień przeglądarkę na taką, która ma polskie litery. Większość Twoich postów trzeba poprawiać, usuwająckrzaczki"
Ostatnio zmieniony 7 lut 2007, o 05:50 przez Agnieszka G, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości