Jakie studia,proszę o pomoc...:)

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
joanna94s
Posty: 6
Rejestracja: 2 paź 2010, o 16:52

Jakie studia,proszę o pomoc...:)

Post autor: joanna94s »

Moja sytuacja jest dość dziwna, bo mam w planach zdawać polski i biologię rozsz., może jeszce ang rozsz., zastanawiałam się także nad WOS-em. Jestm dopiero w 1 klasie LO, lecz chciałabym już chociaż wiedzieć jakie przedmioty zdawać na maturze, by zwrócić na nie szczególną uwagę. Jestem na profilu humanistycznym, więc musiałabym przerobić więce materiału z biologi. Myślę jednak, że nie miałabym z tym zbyt dużego problemu, bo interesuję się tym przedmiotem i zawsze dobrze mi sła jego nauka. Pasjonuję się także literaturą i kocham język polski.
Co do studiów,to zastanawiałam się nadpielęgniarstwem, psychologią(fajnie byłoby pracować ludźmi i im pomaac:) ), a z drugie strony nad takimi kierunkami jak etnologia(interesowałyby mnieobyczaje ludowe, wierzenia itp.) czy filologia słowiańska lub polska.
Jak myślicie co powinnam wybrać? Z czego zdawać maturę? Który z tych kierunków mógłby do mnie pasować i po którym mogłabym znaleźć pracę w zawodzie?
Awatar użytkownika
kasiol
Posty: 14
Rejestracja: 7 wrz 2010, o 23:21

Re: Jakie studia,proszę o pomoc...:)

Post autor: kasiol »

Hej (:
Moja pani od polskiego uczy z pasją, na lekcjach potrafi wciągnąć i opowiada z taką pasją, jakby to polski był najciekawszą rzeczą na świacie. Na prawdę jest świetna. Kiedyś zapytałam jej czy wiedziała w naszym wieku (3lo) że to jest to co chce robić, na co odpowiedziała mi tego nikt nigdy nie wie".
Myślę, że ma rację i prawda jest taka, że najlepiej wsłuchać się w siebie", znaleść jakieś zainteresowanie, coś czego lubisz się uczyć i w tą stronę iść. Mnie np. dużo rzeczy interesuje, historia w takim stopniu jak biologia, ale nad biologią mogę siedzieć i uczyć się całą noc, a historii chyba nie umiem się uczyć (strasznie ciężko mi się jej nauczyć). Trzeba jakoś tak kombinować (:
Zawsze możesz iść do jakiegoś pedagoga/psychologa/doradcy personalnego, którzy mogą Cię naprowadzić, ale decyzja należy do Ciebie.
Nie martw się, masz jeszcze trochę czasu (:
Awatar użytkownika
night
Posty: 109
Rejestracja: 31 paź 2010, o 17:19

Re: Jakie studia,proszę o pomoc...:)

Post autor: night »

Joasiu ja jestem w 2 kl również humanistycznej z moimi zamiłowaniami powinnam chyba iść na inny profil, ale no cóż a mianowicie tak jak Ty uwielbiam biologię i z przyjemnością się jej uczę.jak widzisz chcę być w przyszłości psychologiem.i to nie jest jakiś tam wybryk pod wpływem kogoś czy coś, po prostu kurde czuje powołanie.d i robię wszystko, żeby się moje wielkie marzenie spełniło wątpię, aby u mnie w szkole byli w stanie mnie przygotować do rosz matury z bio, ale w czym mi to przeszkadza będę się uczyć sama.już sobie gromadzę potrzebne książki i mam wielką motywację.wszyscy mnie dołują i mówią, że to jest zawód bez przyszłości a matury z bio i tak nie zdam, że to szkoda mojego czasu, a japowiem Ci mam ich wszystkich w nosie:D niech sobie mówią mam cel i będą do niego dążyć koniec.

A Tobie życze trafnego wyboru ze studiami pamiętaj, że możesz osiągnąć wszystko czego sobie zapragniesz, ale musisz o to walczyć i do tego dążyć całym serduszkiem achh . sama mam czasami doła, a innym pomagam^^ no nic:D mam nadzieję, że Ci się uda spełnić marzenia i wybrać wspaniałe studia, które będą Cię pasjonowały bo to przecież podstawa. idź za głosem serca jak to już zostało powiedzione i nie kieruj się nikim tylko swoimi priorytetami trzymam kciuki za Ciebie, a Ty trzymaj za mnie bo jak nie zdam tej matury to się chyba powiesze xd no to powodzenia dla nas D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości