Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urządzić?

micha³

Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: micha³ »

Witam jeszcze raz!
Mam jeszcze jedno pytanko. Jaka klatka jest najlepsza dla szynszyla? Czy wystarczy mu klatka o wymiarach 60x36x55. Chodzi mi o klatki w cenie do okło 100 max 110zł. A jakie powinny być otwory w klatce minimum? Jakie odstępy między prętami 1.1cm, 1.6cm, czy teŻ 2,5cm. Proszę o przydatne rady

Z góry dzięki za wasze posty.
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2007, o 22:10 przez micha³, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

klatka dla szynszyla

Post autor: Agusia »

Klatka powinna być. DUŻA Żeby Twój myszaczek miał gdzie biegać i skakać. Jak dla mnie - klatka o wymiarach 60x36x55 jest trochę mała. No.chyba, że planujesz tylko i wyłącznie jednego szynszyla. Ja zwykle polecam klatkę FERRET100, bo sama mam taką i jest idealna - duża, z półkami, ma dwie pary drzwiczek. Kosztuje ok.145-150 zł (zobacz na allegro). Ale decyzja należy do Ciebie. Jeśli chodzi o pręty - może być 2,5 cm odstępu między prętami, ale jak masz młodziusieńkiego (tak.4-5 miesięcy) myszorka-cwaniaka, to Ci zwieje (albo będzie próbował, tak jak mój Stefan) . Mój Stefan ma już 7 miesięcy i pomysł ucieczki wyparował mu już z główki Pewnie dlatego, że urósł i już nie da rady się przepchnąć między prętami
Ostatnio zmieniony 27 sty 2007, o 18:03 przez Agusia, łącznie zmieniany 1 raz.
Amka

klatki dla szynszyli

Post autor: Amka »

Agusia , to dość tania ta klatka i to jeszcze z półeczkami , fajnie . Ja swoja kupiłam za 240 ma 1metr wzdłuŻ z pół metra szerokości i pół metra wysokości jest moŻe trochę mniej przystosowana do szynek niz twoja bo twoja jest wysoka a moja po prostu szeroka , ale moje poprzednie szynie dobrze sie w niej czuły
pozdrówka
Ostatnio zmieniony 27 sty 2007, o 18:04 przez Amka, łącznie zmieniany 1 raz.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Szyszek1993 »

No rozumiem ale czy radzilibyście kupować klatkę z 2.5cm czy 1.6cm(do 6 miesiecznego szyszka) . Moim zdaniem chyba lepsza bedzie ta z tymi trochę wiekszymi czyli te 2.0-2.5

[ Dodano: Pią Sty 26, 2007 17:16 ]
A noi bym zapomniał. Jakie macie wymiary drzwiczek, bo jak oglądam kltki na allegro to one maja takie małe otwory na zdjeciach(nie wiem czy to złudzenie). wiec jakie powinne być takie minimalne otwory?
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

klatka dla szynszyla

Post autor: Agusia »

Co do pierwszego pytania - ja jestem raczej za klatką z większymi odstępami między prętami.

Natomiast drugie - drzwiczki są raczej standardowe we wszystkich klatkach. (ok.15cm długości i szerokości).
Ostatnio zmieniony 27 sty 2007, o 18:06 przez Agusia, łącznie zmieniany 1 raz.
rafal

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: rafal »

Witam wszystkich mam pytanie jakie sa najlepsze klatki dla szynszyli i jakie powinny byc duze
Ostatnio zmieniony 5 lut 2007, o 10:42 przez rafal, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Kiara »

W wielu książkach,które miałam okazje przeczytać pisało,że ptasie klatki to najlepsze rozwiązanie.Wymieniano tam zalety np.że są wysokie i można zrobić wiele półek,na które szynszyl chętnie wskakuje.Zostaje jednak problem plastikowego pojemnika.Gdy jest za mały trociny się wysypują.Ale nawet duża nie gwarantuje czystości,gdyż do ogona szynszyla przyczepiają się trociny.Osobiście używam dosyć dużej klatki.Po królika,która ma na oko 3mx2mx2m.
Ostatnio zmieniony 5 lut 2007, o 10:42 przez Kiara, łącznie zmieniany 3 razy.
Mika

Klatka dla szynszyli

Post autor: Mika »

Hej mam pytanie. Za jakiś czas najprawdopodobniej będę miała dwie szylki. Kupiłam juŻ klatkę ale zrobiłam to zanim zdecydowałam sie na dwie. Ma 71cm długości 36 cm szerokości i 63 cm wysokości. Moje pytanie brzmi: Czy jest za mała na dwa szylki? Jeśli tak to kupie większą. Gdybyście tylko mogli poradzić mi i wstawić kilka linków do nie drogich klateczek (najlepiej do 150 zł) Z góry dziękuje.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2007, o 21:15 przez Mika, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Kiara »

Wydaje mi się,że powierzchniowo jest trochę za mała jak na dwa szynszyle.
Ja miałam to szczęście,że swoją klatkę kupiłam za 25 zł a jest większa o wiele od twojej.

Uważam,że wysokość klatki jest odpowiednia-bedzie więcej pułek na różnych poziomach i o to chodzi.
Mika

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Mika »

O a ja o wysokość się właśnie martwiłam. Potrzebuje rady. Jeśli kupie drugą klatkę to tę będę chciala sprzedać. Nie zwróci mi się za nią bo napewno nie sprzedam jej za tyle co kupiłam. Jeśli nie jest za mała to wolałabym tego nie robić.
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Agusia »

Szczerze - dla jednego szynszyla jest w porządku, ale dla dwóch jest troszkę mała. Ja raczej proponowałabym większą.

A gdzie można kupić? Zerknij na allegro. Ja proponowałabym klatkę Ferret100. Kosztuje ok.150 zł i jest naprawdę spora .
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Szyszek1993 »

Poprostu w klatce którą psiadasz teraz szylki by się przytulały bo jest trochę mała. Musisz sama zadecydowac.
Tu jest kilka linków z klatkami
allegro 172581106
Yeef

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Yeef »

Ja mam zamiar kupic klatke dla jednego szynszyla o wymiarach:
Długość: 43cm
Szerokość: 28cm
Wysokość: 54cm

Tylko nie wiem czy ta klatka nie będzie za mała powieŻchniowo. ChociaŻ gdyby dobrze zagospodarować taką klatke, np na spodzi ustawić piasek do kąpieli i miejsce na toalete na pienterku jedzenie z pidelkiem wraz z miejscem na siedzenie i na drugim pietrze spanie i miejsce na siedzenie. Ale sam nie wiem, dlatego piszę tutaj aby Was się poradzić :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości