GMO: co pierwsze?

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
asiula93

GMO: co pierwsze?

Post autor: asiula93 »

Tak się zastanawiam i tak sobie szukam, i znaleźć nie mogę. Jaka była pierwsza roślinka, z której genami bawił się człowiek?
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: GMO: co pierwsze?

Post autor: karteczka88 »

groch - Mendel
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
asiula93

Re: GMO: co pierwsze?

Post autor: asiula93 »

Może źle się wyraziłam. Chodziło mi o rośliny transgeniczne GMO, w celach zwiększania plonów/odpowności/itp.
O Mendlu to ja wiem .
Wiem, że była kukurydza Bt w 1996, i w latach 90. też był ryż modyfikowany genetycznie, ale czy coś wcześniej?
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: GMO: co pierwsze?

Post autor: karteczka88 »

"Pierwszą rośliną transgeniczną był tytoń, otrzymany w 1984 roku. Natomiast pierwszym wprowadzonym do obrotu organizmem modyfikowanym genetycznie był pomidor. Była to odmiana Flavr Savr, która została w 1994 r. dopuszczona do sprzedaży w USA."
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
asiula93

Re: GMO: co pierwsze?

Post autor: asiula93 »

Dzięki wielkie.
globek
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2018, o 09:26

Re: GMO: co pierwsze?

Post autor: globek »

groch chodz nie uwazam ze to dobre
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość