Jak hodować szeflerę

Forum ogrodnicze poświęcone uprawie roślin, znajdziesz tu odpowiedzi na większość pytań i problemów związanych z ogrodnictwem.
tmzch
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2011, o 19:29

Jak hodować szeflerę

Post autor: tmzch »

nie mam pojęcia jak się ta roślina nazywa. kilka tygodni temu ją przesadzałem . podlewam ją ok. raz na tydzień, ale zaczynają opadać z niej liście (głównie od dołu). Może to ma tak być, albo coś robię źle?
1.jpg
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: Jak hodować tę roślinę??

Post autor: szama »

To Szeflera, nie przelewasz jej czasem? Nie lubi zbyt dużo wody zimą.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Jak hodować tę roślinę??

Post autor: WojtekB »

tmzch pisze:nie mam pojęcia jak się ta roślina nazywa. kilka tygodni temu ją przesadzałem . podlewam ją ok. raz na tydzień, ale zaczynają opadać z niej liście (głównie od dołu). Może to ma tak być, albo coś robię źle?
Tak jak szama napisała to jest szeflera

Do jakiej ziemi została posadzona ?
Tak swoją drogą okres zimowy nie jest najlepszy momentem na przesadzanie (ogólnie wszystkich roślin, choć są wyjątki od reguły, ale szeflera na pewno nie należy do tej grupy).

Wydaje mi się, że dojdzie do siebie (gdy przesadzałem szeflerę też przez jakiś czas miała liście opuszczone w dół), ale to było wczesnym latem i nasłonecznienie było dobre. Teraz choć dni są coraz dłuższe, to jednak dzień jeszcze jest za krótki i co za tym idzie promieniowanie jest marne
tmzch
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2011, o 19:29

Re: Jak hodować tę roślinę??

Post autor: tmzch »

Dzięki za podanie nazwy. ja się na tym za bardzo nie znam do jakiej ziemi ? hmm. w sumie to zmieniałem doniczkę i ziemia została ta co była tylko dosypałem trochę jakiejś z worka . To ile jej lać tej wody ?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Jak hodować tę roślinę??

Post autor: WojtekB »

tmzch pisze:Dzięki za podanie nazwy. ja się na tym za bardzo nie znam do jakiej ziemi ? hmm. w sumie to zmieniałem doniczkę i ziemia została ta co była tylko dosypałem trochę jakiejś z worka . To ile jej lać tej wody ?
Co do podłoża - może być uniwersalna (choć ja użyłem do przesadzania do roślin zielonych z kronen). Z tego co widzę nic rażącego podczas przesadzania nie zrobiłeś

Podlewanie - normalnie teraz to raz w tygodniu i umiarkowanie jest wystarczająco

Co do tych spadających liści to mam pytania: jakie one są (nie mają jakiegoś brązowego nalotu lub innych dziwnych oznak) ?

Więdnięcie może też mieć związek z suchszym powietrzem w ogrzewanym pomieszczeniu (można raz na jakiś czas zraszać liście), ale jeżeli dopiero to się zaczęło dziać po przesadzeniu to jednak może jednak nie to
tmzch
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2011, o 19:29

Re: Jak hodować tę roślinę??

Post autor: tmzch »

ok dzięki a liście nie mają żadnego nalotu ani nic. parę godzin temu odpadła gałązka cała zielona (trochę wyblakły zielony, ale zielony), a te listki to co jakiś czas jej tak opadały nawet przed przesadzaniem.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Jak hodować tę roślinę??

Post autor: WojtekB »

tmzch pisze:a te listki to co jakiś czas jej tak opadały nawet przed przesadzaniem.
W takim razie to po prostu wina suchego powietrza - mojemu bluszczowi i cytrusom też lecą liść, choć je zraszam i przeniosłem do chłodniejszego pomieszczenia
tmzch
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2011, o 19:29

Re: Jak hodować tę roślinę??

Post autor: tmzch »

ja niestety nie mam gdzie jej przenieść wiec będę ja zraszać może pomoże . jeszcze raz dziękuję za rady
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość