Filmy przyrodnicze

Dyskusje na temat przyrodniczych programów naukowych, publikacji, filmów dokumentalnych, audycji radiowych oraz wpisów internetowych.
Dinobryon
Posty: 174
Rejestracja: 11 gru 2006, o 16:33

Filmy przyrodnicze

Post autor: Dinobryon »

Jakie według was są najpiękniejsze filmy przyrodnicze? Ja typuje Życie oceanów i Mikrokosmos ale i na TVP1 często można obejrzeć ładne dokumenty
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: Iwus »

Dinobryon pisze: TVP1 często można obejrzeć ładne dokumenty
niestety filmów przyrodniczych jest coraz mniej,TVP stawia na seriale i filmy fabularne które ciesżą się większą oglądalnością
Nie mam ulubionych filmów ,lubie produkcje BBC chociaż nasze Polskie też są łane(najczęściej nadawane o godz 5.30 rano)
Bardzo często oglądam filmy przyrodnicze na kanale National Geographic i Animal Planet 9Rezydencja Surykatek,Małpi Biznes)
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: muppet »

własnie - coraz mniej tych filmów przyrodniczych w tv .
Ja najbardziej lubie produkcje BBC i niezapomnane wędrówki z Davidem Attenborough
blackquin
Posty: 18
Rejestracja: 17 lut 2007, o 17:07

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: blackquin »

muppet pisze:niezapomnane wędrówki z Davidem Attenborough
jak najbardziej sie zgadzam i do tego Mikrokosmos i Makrokosmos
Kamyczek87
Posty: 49
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 20:11

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: Kamyczek87 »

Dziobem i pazurem bardzo mi się podobał,polecam.
Dinobryon
Posty: 174
Rejestracja: 11 gru 2006, o 16:33

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: Dinobryon »

Właśnie dzisiaj na TVP1 puścili filmik o Pingwinach. Z całym szacunkiem dla tych zwierząt poprostu nie moge na nie patrzeć. Są, a raczej sprawiają wrażenie takich nieporadnych i wręcz słodkich a tu wszytsko co żyje w tych arktycznych warunkach chce je zabić. Jakieś lamparty i słonie morskie, orki, arktyczne ptaki. Serce mi pękało jak oglądałem jak te pingwinki zakrwawine po nierównej walce z lampartem morskim szły 60 km tylko po to by znaleźć odpowiednie miejsce na legowisko i by zapewnić młodym dostęp kryli. Nigdy więcej nie obejrze juz filmiku przyrodniczego o pingwinach. nigdy.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: badger »

tez go dzisiaj ogladalem musze Ci przyznac racje ze widok zakrwawionego pingwina nie jest zbyt mily, ale juz takie sa prawa przyrody ze czesc zwierzat musi zginac aby inne mogly zyc
Accipiter
Posty: 4
Rejestracja: 6 lis 2007, o 19:31

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: Accipiter »

Kiedyś było zdecydowanie więcej filmów przyrodniczych, a obecnie jest ich tak niewiele, że szkoda gadać! Mimo to najbardziej lubię oglądać filmy produkcji BBC, kiedyś puszczali w TVZycie ptaków",Życie ssaków itp- świetne produkcje. Szkoda tylko, że jesli chodzi o polskie filmy niestety nie ma za bardzo w czym wybierać może poza jednym wyjątkiem, a mianowicie100 tysięcy bocianów - świetny program (szkoda tylko, że krótki) o polskiej przyrodzie. Leci na TVP 2 co drugą niedzielę rano o 8.10 - polecam gorąco.
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: ziabol »

osobiście TV nie oglądam, bo na samo włączenie telewizora ziabol z siebie wychodzi.
ale na kompie owszem owszem ogląduje najróżniejsze filmiki, ale powiem Wam szczerze, że nic przyrodniczego do tej za specjalnie mnie nie fascynuje. Głowienie to pewnie dlatego, że nie zdarzało mi się ich zbyt dużo obejrzeć, bo oglądając z reguły dziergam czy cuś takiego.
ale filmy dokumentalne o problematyce medycznej. ładnie ładnie to popieram w 100%
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: zielenica »

Accipiter pisze:"Zycie ptaków",Życie ssaków"
"opening był z takim białym labiryntem, a na początku filmu logo oka? Bo coś takiego o całych gromadach na początku każdego działu z zoologii nam na biologii babka puszczała i dobrze robiła, bo folmy porządnie zrobione
muppet pisze:niezapomnane wędrówki z Davidem Attenborough
je na szczęście dość często powtarzają na TVP i nawet nie w nocy

ostatnio na National Geo. był film o mrówkach ogniowych i ich małych pogromcach )
Kasia;)
Posty: 210
Rejestracja: 29 gru 2007, o 21:50

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: Kasia;) »

Mój ulubiony film przyrodniczy- oczywiścieMarsz pingwinów", ten film jest cudowny, i ta muzyka. poprostu magia, widziałam już go chyba z 8 razy i nadal chce do niego wracać, kto nie widział- polecam! Na pewno nikt nie będzie żałował, nawet ci uprzedzeni do pingwinków- rzeczywiście są one biedne, ale tak jest przyroda skonstruowana, gdyby było im tam aż tak źle to z pewnością dawno by wymarły
No a poza tym oczywiścieMikrokosmos iMakrokosmos", ale pingwiny zdecydowanie wygrywają.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: Korczaszko »

a ja ostatnio oglądałam fajny film na tvp o gościu, który głaskał ryby sprawdzając czy sprawia im to przyjemność nagle ryba zachowywała się jak piesek śmiesznie to wyglądało
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Filmy przyrodnicze

Post autor: zielenica »

Kasia) pisze:tak jest przyroda skonstruowana
bardziej ewolucyjnie same do tego doszły. WIęc nie biedne, na coś to im musi być a że są skutki uboczne typukochanie niedźwiedź wżera nasze szkraby to już jest dobór naturalny, który może jakoś rozwiąże ich problemy

a jak będę głakać patyczaki to też czymś pomerdają?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość