Antybiotyki + Alkohol

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: Medycyna Lwów »

nie nie można, alkohol może nasilić czy znacznie osłabić działanie tych leków zależnie co to za leki
Awatar użytkownika
Magwisek
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2008, o 17:47

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: Magwisek »

Jedne tabletki : claritine
Wziewne: Neplit i Pulmoterol
Nawet szmapana na toast?
Nie no tak powaznie, to jesli faktycznie nie można, to lepiej nie ryzykować.
lekoman
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2010, o 13:51

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: lekoman »

Na zdrówko każdy ma wole i wie co możne go spotkać po zmieszaniu farmaceutyków. Alkohol w 100% przeciwwskazany jest w terapii lekami psychotropowymi które nasilają działanie alkoholu. Co zatem idzie alkohol ma wpływ bezpośredni na nasz układ nerwowy który odpowiada za wszystko co w nas siedzi. taki pokładowy komputerek o nieograniczonej mocy obliczeniowej. jednak co niektórym brakuje pamięci ram zadając pytania czy mogę wódę popić antybiotykiem lub czy zżerając kapsułkę z antybiotykiem mogę go zapić wódą? Wolna wola wolny wybór w Polsce samobójstwo nie jest przestępstwem gorzej jest gdy ktoś zacznie nakłaniać do spożywania alkoholu gdy jest się pod wpływem działania antybiotyku.
każdy organizm jest inny i inaczej toleruje leki i alkohol. zatem jeden nachla się w trakcie anybiotykoterapii i będzie miał kaca drugi posługę na cmentarzu.
Miałem przykład: kobieta 56letnia (lekarz) alkoholiczka lubiła wieczorne spotkania z wódką i to stanu jeb w talerz łbem". miała zapalenie płuc i sama robiła sobie iniekcję z gentamecyny będąc w sztok zalana ( myślę ze ETOH szumiał we krwi tak na oko proroka laika na 3.00 promila) i żyła. Nic jej nie było i wlewała w siebie następne dawki po 50tce wódzi do póki nie wyrznęła łbem w talerz. Chwila przerwy w amoku snu i z powrotem chlanie, a genta krążyła w żyłach dawkowana pozajelitowo. było to w XX w. jednak lek nadal jest w użyciu. Owa lekarka zmarła na udar mózgu będąc trzeźwa.
ZATEM PIJCIE I JEDZCIE WSZYSTKO DO CHWILI GDY WAS TO NIE ZABIJE! wybór należny do Was. Zdrowie ponad Flachę
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: Litawor »

Magwisek pisze:Jedne tabletki : claritine
Wziewne: Neplit i Pulmoterol
Nawet szmapana na toast?
Nie no tak powaznie, to jesli faktycznie nie można, to lepiej nie ryzykować.
Nie wiem, co to za wziewne, ale jeśli chodzi o ten przeciwalergiczny, to kieliszek szampana nie powinien być żadnym problemem. Po prostu trzeba pamiętać, że alkohol może znacznie nasilić depresyjne działanie leków przeciwhistaminowych na układ nerwowy, czyli szybciej będziesz nietrzeźwa.
adam9584
Posty: 1
Rejestracja: 8 gru 2010, o 07:05

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: adam9584 »

Witam.
Mam małe pytanko.
Biorę antybiotyk ZAMUR-500 kończę kurację w sobotę. W piątek mam imprezę czyli 6 dni po zakończeniu kuracji a już się czuję zdrowy. Czy będę mógł walać ćwiarteczkę ?
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: zdzisław »

W Twoim oganizmie po 6 dniach nie będzie śladu po tym antybiotyku.
Awatar użytkownika
Platapus
Posty: 39
Rejestracja: 14 sie 2010, o 18:53

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: Platapus »

OK. mam mały dylemat. Mimo podeszłego wieku (w sierpniu będą dwie dychy wciąż dokucza mi trądzik. Nie jest tego jakoś specjalnie dużo, ale zaczyna mnie już to wszystko powoli irytować. Sprawę pogarsza fakt, iż każdego dnia trenuje po kilka godzin. Niemniej jednak udałem się do dermatologa i dostałem receptę na Azimycin. Terapia ma potrwać pewnie z pół roku! Rozumiem, że przez cały ten czas mam trzymać się z dala od alkoholu? Nie jestem oczywiście jakimś nałogowcem, ale czasami przytrafi się jakaś na prawdę ważna i niepowtarzalna okazja sami rozumiecie
Czy stosując taki długoterminowy antybiotyk, można sobie pozwolić czasem na napój wysokoprocentowy? Czy szlaki metaboliczne są w tym przypadku takie same?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: AnnaWP »

A myślisz że są inne po pół roku?
Jeśli antybiotyk ma wpisane, że nie wolno spożywać alkoholu, to nie wolno, niezależnie od tego, czy bierze się go tydzień czy miesiąc, czy rok.
lebkuchen
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2011, o 16:44

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: lebkuchen »

mam prośbę, czy można razem z Zinoxxem stosowaćAspirynę lub Coldrex lub Polopirynę na zbicie gorączki, bo antybiotyk jakoś jej nie zbija
lebkuchen
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: Medycyna Lwów »

jeśli już to na zbicie gorączki paracetamol, zresztą po antybiotyku gorączka powinna spadać, jeśli tak się nie dzieje to może warto iść do lekarza, bo mógł dać nieodpowiedni antybiotyk.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości