Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Grace »

Jestem na drugim roku biologii, i z perspektywy mogę Ci powiedzieć że osoby które w tamtym roku przyszły żeby postudiować rok inny kierunek, przezimować i poprawić maturę (a była to chyba połowa ogółu jaki przyszedł na studia) już tutaj zostały, oprócz tych którzy gdzieś koło stycznia zrezygnowali ze studiów i zaczęli zakuwać do matury. To wiele mówi. Z biologii -na biologii- niczego się nie nauczysz do matury bo 1 rok to systematyka roślin i zwierząt czego na maturze zupełnie nie wymagają. Moim zdaniem najlepszym wyjściem jest zostać w domu przez rok i się przyłożyć bez chwytania kilku srok za ogon.

Poza tym- dziewczyno jest styczeń! Skoro Ci zależy weź się do książek zamiast planować rok w plecy- to ostatni dzwonek, tak naprawdę do nauki materiału maturalnego nie potrzeba Ci więcej czasu!
ventii
Posty: 4
Rejestracja: 4 mar 2010, o 11:08

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: ventii »

Czesc, też mam podobny problem jesli chodzi o dostanie sie na stome . Jesli chodzi o poswiecenie roku i nauke w domu to nie wiem czy to jest super rozwiazanie. Bardzo ciezko sie zmusic do nauki zwlaszcza umiejetnie rozplanowac czas na wszytskie 3 przedmioty, to naprawde przerypane ( wiem z dosw. kumpli). Rzeczywiscie material na I roku biologii tak bardzo odbiega od materialu maturalnego ? Jak sadziecie z ta poczekalnia na UJ przed stomatologia ? Powiedzmy jesli chodzi o biologie i chemie ? Da rade sie na tyle nauczyc przez I rok zeby napisac ta mature z tych przedmiotow na tyle zeby dostac sie na upragniona stomatologie Od kopa wielkie dzieki. Pozdro
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Miniaa »

Z chemii Cię ładnie wymęczą, a biologia nie ma nic wspólnego z maturalną. Mamy wiele ludzi, którzy na biologii są w przeczekani. W połowie roku przestało im się chcieć i nie poprawiają matury. Ci co chcieli poprawić odeszli przed/po pierwszej sesji. Wg mnie pomysł głupi. Na Twoim miejscu poszłabym do szkoły policealnej, np takie ratownictwo medyczne. 2 lata jakby się nie udało, mało nauki i zawód oraz mobilizacja do nauki.
pełzatka
Posty: 192
Rejestracja: 22 kwie 2009, o 14:20

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: pełzatka »

Myślicie, że naprawdę nie da się poprawić tej matury?
Ja akurat nie poprawiam, ale kilka osob z mojej gupy tak, oni ju zaczęli się uczyc do matury, testy robią i np 1.sem z biologii roślin bardzo im pomógł bo przerobilismy cala komorke, tkanki i cala reszte, czego np do matury nie umieli i teraz im matury lepiej idą, nie wiem dlaczego niektorzy tutaj mowią, że 1.rok nic im nie pomoże, moim zdaniem pomaga.
violaa
Posty: 8
Rejestracja: 31 maja 2010, o 19:01

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: violaa »

witam,
a tym roku musze wybrac studia i zastanawiam sie nad biologia na UŁ.
Wydawalo mi sie ze na UJ jest bardzo ciezko sie dostac dlatego go wgl nie bralam pod uwage ale czytajac komentarze chyba nie jest tak ciezko.
a jak jest na UJ z farmacja?
czytalam ze biologia z farmacja maja duzo wspolnego wiec co myslicie o poloczeniu tych dwoch kierunków? wiem ze byloby ciezko ale szczerze to jestem kujon i zarowno oba kierunki mnie interesujad a przeciez skoro czesc przedmiotów jest podobnych to moze nie byloby tak zle?
jakie jest Wasze zdanie?
__polin
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2010, o 19:35

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: __polin »

Witamy.
Osobiście myślę, że jednak biologia z farmacją nie mają aż tak wiele wspólnego. Co prawda nie studiowałam farmacji więc nie mogę mieć obektywnego zdania. Nie wiem też czemu chcesz połączyć te dwa kierunki. Ludzie marzą o tym, żeby dostać się na farmację, więc jak dołączysz do grona szczęśliwych studentów bez sensu jest studiowanie biologii, chyba, że to Twoja życiowa pasja. Ale moim, jakże skromnym zdaniem to strata czasu. Lepiej poświęcić się jednemu kierunkowi, a dokładnie. Zresztą najlepiej w tym roku wybierz jeden kierunek, a w późniejszych latach już będziesz wiedziała, czy możesz poświęcić czas na drugi kierunek. Biologia też do najłatwijszych nie należy - sporo jest pamięciówki, nie wspominając już o farmacji.
violaa
Posty: 8
Rejestracja: 31 maja 2010, o 19:01

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: violaa »

na farmacje chce startowac za rok- po poprawieniu matury. Teraz szczerze powiedziawszy ją zje****m. Ale nie maja nic wspolnego? chce zrobic specjalizacje z biochemii a mysle ze to bedzie sie laczylo z farmacja. Przynajmniej ja tak uwazam.
W tym roku chce poprostu gdzies isc, na cos zgodnego z moimi zainteresowaniami. I nie traktuje tego jako poczekalni.
__polin
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2010, o 19:35

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: __polin »

Ja też w tym roku poprawiałam maturę, wydawło mi się, że mam inne marzenia, ale jak narazie zostaję na biologii. Jestem na pierwszym roku, więc wydaje mi się, że bardziej przydałyby Ci się rady starszaków. Na pierwszym roku to głównie rośliny, zwierzęta i histologia, z dużym naciskiem na rośliny. Oczywiście jest chemia organiczna i nieorganiczna, ale nic zbytnio wygórowanego poza poziomem rozszerzonym z LO nie ma. Biochemię mam dopiero na 2gim roku więc się nie wypowiem. Ale jak najbardziej polecam biologię - do matury też Ci się co nie co przyda - chemia szczególnie. Co do biologii to więcej pracy własnej potrzeba.
Awatar użytkownika
Prins
Posty: 122
Rejestracja: 21 sty 2010, o 16:50

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Prins »

a słuchajcie - jak wyglądają na biologii przedmioty typu matma, fizyka, geografia? Powtórka z liceum czy jakieś poszerzenie ?
__polin
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2010, o 19:35

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: __polin »

Matma to było zupełnie coś nowego (macierze, pochodne), przynajmniej dla mnie - czasem podobno wprowadzają to w liceum. Ale jak ktoś nie miał kłopotów w LO to da sobie radę. Fizyka była lajtowa, później jest biofizyka - z pewnością ciekawsza dla biologów niż zwykła fizyka. A geografii nie miałam.
violaa
Posty: 8
Rejestracja: 31 maja 2010, o 19:01

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: violaa »

_polin a gdzie studiujesz biologie?

ja jednak składam na biologie, a potem zobacze jak mi sie życie potoczyy
__polin
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2010, o 19:35

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: __polin »

violaa pisze:_polin a gdzie studiujesz biologie?

ja jednak składam na biologie, a potem zobacze jak mi sie życie potoczyy

Warszawa - SGGW.
Madzia88
Posty: 1
Rejestracja: 3 mar 2011, o 14:26

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Madzia88 »

Witam:) jestem studentką 3 roku biologii Uniwersytetu Przyrodniczego.
Odwołuje się do wypowiedzi koleżanki studiującej farmację. Otóż twierdzisz że na biologii nie jest ciężko. Twierdzisz że to niebo a ziemia jeśli chodzi o farmację. Po części-masz rację. Myślę że farmacja to absorbujący, i ciężki kierunek. Z drugiej jednak strony, studiuję biologię od 3 lat, i mogę z całą pewnością stwierdzić-że to trudny kierunek, wymagający nie tylko na nauki nad książką, zajęciami laboratoryjnymi, ale też wyjazdów terenowych. Jeśli chodzi o liczbę zajęć, to bywało różnieraz mniej, raz więcej, jednak nie o liczbę godzin zajęć tu chodzi(!). Dla mnie biologia oznacza mnóstwo czasu poświęconego na czytanie literatury biologicznej(ale zabrzmiało), i zrozumienie tych treści! Są przedmioty mniej, lub bardziej interesujące, jak wszędzie. Chcę powiedzieć że biologia to nie tylko ptaszki, roślinki, i żuczki, ale też neurobiologia, embriologia, fizjologia (a te są fascynujące:D) Co do Twoich koleżanek, to nie wiem jak było u nich z tymi zaliczeniami, ale ja nie mogę się od nich opędzić) a sesja jest wymagająca. Biologia to nie jest nauka która przyswoimy sobie w ciągu 2.5 godziny laboratorium.Dla przyszłych biologów) może to nie medycyna,ale trzeba przygotować się na sporą liczbę zajęć, i jeszcze więcej pracy własnej) aleWARTO:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość