Pierwsze dni ciąży

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
Bombaa3
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 03:36

Pierwsze dni ciąży

Post autor: Bombaa3 »

Witam wszystkich, nie mogłem nigdzie w internecie znaleźc odpowiedzi na te pytania, a mianowicie:
Jak wiadomo po zapłodnieniu w jajowodach zygota przemieszcza się w ciągu najbliższych 3 dni do macicy i tam po kilku następnych dniach się zagnieżdża. Chciałem zapytac jakie konkretnie warunki są potrzebne do bruzdkowania, czyli od zapłodnienia do zagnieżdżenia?
Jakie środowisko, czy kwaśne czy zasadowe, a może obojętne?
Jaka temp?
Jakie związki potrzebne do podziału?
Jeśli np te warunki nie zostaną spełnionę to dochodzi do poronienia? Czy zygota przeżyje tylko będzie jakaś okaleczona?
Itp, itd po prosiłbym o odpowiedzi na te pytania i podobne dotyczące tego okresu

Pozdrawiam
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Pierwsze dni ciąży

Post autor: AnnaWP »

Nie ma chyba takich szczegółowych danych.
pH płodnego śluzu szyjkowego to ok. 7-8. pH pochwy w dni niepłodne to ok. 4-5.
Wnioskuję z tego że korzystne pH jest lekko zasadowe (7-8).
Krąży opinia, że wysoka temperatura kąpieli utrudnia zapłodnienie, ale powiem to tak - starające się o dziecko unikają gorących kąpieli, ale nie jest to w żadnym wypadku metoda antykoncepcyjna. Nawet nie wiem, czy faktycznie tak jest, czy też jest to mit. No cóż. nie zaszkodzi, więc ja unikam w tym czasie kąpieli na maksa ciepłych.
Problemem może być wysoka krzepliwość krwi, w takich wypadkach lekarz może uznać za stosowne suplementować polopirynę, ale musi to być decyzja lekarza.
Co do związków odżywczych, to w procesie samego zagnieżdżania musi wystarczyć to, co jest zgromadzone w jaju / zygocie. Wkrótce po utworzeniu kontaktu, organizm matki rozpoczyna wspomaganie rozwoju zarodka. Nie są potrzebne żadne nadzwyczajne związki, wystarczy normalnie funkcjonujący organizm matki. Oczywiście progesteron jest niezbędny.
Tak. Jeśli któryś z warunków nie będzie spełniony, np. matka będzie silnie niedożywiona, to może dojść do poronienia, ale nie musi. Nieprawidłowy początek ciąży może skutkować bardzo silnym okaleczeniem płodu, np. zażywanie leków lub narkotyków może spowodować głębokie wady lub obumarcie zarodka. Również papierosy i alkohol są niebezpieczne dla płodu.
Bombaa3
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 03:36

Re: Pierwsze dni ciąży

Post autor: Bombaa3 »

Dzięki za odpowiedzi, moja ciekawośc została zaspokojona
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości