Stomatologia czy medycyna??

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
risky33
Posty: 15
Rejestracja: 18 sty 2011, o 13:50

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: risky33 »

Padre Morf pisze:

tak. Nie ma opcji, żeby na staż brakło miejsca, na pewno wystarczy.

Zwlaszcza, że teraz nie będzie stażu
czy bez znaomosci w medycynie da rade zostac lekarzem(tzn. zrobic staz, dostac sie na specjalizacje)?

Da się.

Śmieszą mnie troche te historie o niebotycznych zarobkach stomatologów pochodzących od znajomej znajomego jej znajomego albo żony brata kuzyna ze strony dziadka ]

dzieki za odpowiedz. szybki jestes.to o tych zarobkach to nie jest moje widzimisie, ja poprostu widze jak one zyja.zwlaszcza ta pierwsza, srednio 4razy w roku podrozuje po swiecie, w przeciagu 3lat wybudowala dom za miastem(bylem tam) i jakies poltora roku temu kupila nowy samochod za kilkadziesiat tysiecy.a nie ma ani bogatych rodzicow, ani bogatego meza.takze skad by ta kase bralano nie wiem moze gra na gieldzie hehehehehe jedyne co dostala (odziedziczyla) to mieszkanie po dziadkach w bloku w ktorym ma swoj gabinet.no i nie odniesliscie sie do tego artykulu, skad takie dane, informacje tam zawartez ksiezyca
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Padre Morf »

.no i nie odniesliscie sie do tego artykulu, skad takie dane, informacje tam zawartez ksiezyca

Biorąc pod uwagę, że to wyborcza nie zdziwiłbym się

Artykuł jest z czasów kiedy rekrutacja na specjalizacje wyglądała inaczej niż dzisiaj. Dzisiaj o wszystkim decyduje LEP, odpowiedzi przed komisją też póki co nie ma (chyba, że najnowsza ustawa cos w tej sprawie zmieni).
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: godziasia »

no wiesz, moze rozwalaja Cie takie pytania, ale skad ktos kto nie ma stycznosci z medycyna moze to wiedizec(ani nie ma learza w rodzinie, poza babcia ktora juz z 15lat jest na emeryturze), skoro zewszad jest sie bombardowanym wiadomosciami o tym ze absolwenci medycyny zostaja na lodzie, bo nie mogą nigdzie zrobic specjalizacji.tak jak w tym artykule ktory podalem.
w tym oto artykule (jest to wyszukany pierwszy lepszy)

Kod: Zaznacz cały

studencimedycyny.pl/a/LEP_wyniki_wiosennej_sesji-287
mamy napisane, że do LEPu w sesji wiosennej przystąpiło prawie 2600 osób. Każda z nich raczej ma potem miejsce na specjalizacji (może niekoniecznie na tej co chcieli, ale przecież miejsc np na rodzinną jest sporo), a jeśli nie, to przystępuje do egzaminu za pół roku i poprawia wynik. Myślisz, że wszystkie 2600 to krewni i znajomi królika-lekarza?
Nie odniosłam się do artykułu, bo go nie przeczytałam, a tylko Twój post i na niego odpowiedziałam. Teraz przebrnęłam przez ten artykuł i to jest chyba jakieś robienie ludziom wody z mózgu. Nie wierzę, że w kraju, w którym jest absolutny deficyt lekarzy mogą być aż takie patologie.
A, i rozbroiło mnie to stwierdzenie (z artykułu)
"Po kilku latach studiów może się okazać, że nie zdam egzaminu i lata mojej nauki pójdą na marne - no sorry, wtedy się chyba po prostu przystępuje do egzaminu po raz kolejny, a nie siada i płacze, że to koniec kariery.
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: smooth_criminal »

w tym oto artykule (jest to wyszukany pierwszy lepszy)
mamy napisane, że do LEPu w sesji wiosennej przystąpiło prawie 2600 osób. Każda z nich raczej ma potem miejsce na specjalizacji (może niekoniecznie na tej co chcieli, ale przecież miejsc np na rodzinną jest sporo), a jeśli nie, to przystępuje do egzaminu za pół roku i poprawia wynik.
ale ze specka dla lekarzy dentystow jest o wiele gorzej w porownaniu z lekarzami, bo miejsc jest bardzo malo . . .
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: godziasia »

ale ze specka dla lekarzy dentystow jest o wiele gorzej w porownaniu z lekarzami, bo miejsc jest bardzo malo . . .
niby tak, ale z drugiej strony nie każdy stomatolog chce się specjalizować, w przeciwieństwie do lekarzy.
W każdym razie wciąż nie uważam, że na speckę można się dostać TYLKO po znajomości.
olde

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: olde »

Witam wszystkich
Mam pytanie odnośnie rekrutacji - chcę składać na lek-dent do Poznania, Gdańska, Katowic i Białegostoku. Czy na wszystkich uczelniach można wybierać kilka kierunków (np. farma i lek-dent) i wnosi się za to jedną opłatę rekrutacyjną?
Czy ktoś się orientuje?
Pozdrawiam : - )
konturek

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: konturek »

z tych co wymieniłaś to tak - z tym że jak składasz na medycynę i stomę na jednej uczelni płacisz opłatę za każdy kierunek.
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: smooth_criminal »

godziasia pisze:
niby tak, ale z drugiej strony nie każdy stomatolog chce się specjalizować, w przeciwieństwie do lekarzy.
W każdym razie wciąż nie uważam, że na speckę można się dostać TYLKO po znajomości.
nie kazdy sie chce specjalizowac bo moze jesli szanse sa zerowe to mu sie czasu nie chce moze tracic na biurokracje?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: godziasia »

nie kazdy sie chce specjalizowac bo moze jesli szanse sa zerowe to mu sie czasu nie chce moze tracic na biurokracje?
możliwe. Nie jestem na stomie, więc nie będę się już wypowiadać w tej kwestii.
konturek

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: konturek »

prawda jest taka że dla stomatologów specjalizacja jest dodatkiem a nie koniecznością, bo bez niej można normalnie pracować, a fakt, że trudno jest się dostać wynika raczej z wygodnictwa, bo każdy chciałby skończyć taką ortodoncję czy endodoncję i wykonywać tylko kosztowne zabiegi zamiast plombowania i piaskowania. tak uważam.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Padre Morf »

Fakt, że nie można się dostać wynika z faktu, że niewiele jest jednostek szkolących. Uzyskanie akredytacji wymaga sporo zachodu - musi być odpowiednia ilość kadry ze specjalizacjami, odpowiednia ilość zabiegów i tak dalej.
konturek

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: konturek »

no właśnie mam pytanie - np. z periodontologii jest 30 jednostek kształcących w kraju a w tegorocznej wiosennej rekrutacji przyjęto jakieś 5 czy 6 osób na tę specjalizację. co z pozostałymi 95% miejsc?
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: smooth_criminal »

prawda jest taka ze jak ktos na zachowawcza sie dostanie to sie cieszy bo ogolnie ze specka jest lipa, i to nie dlatego ze komus sie nie chce i tak mu jest wygodnie . . .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości