medycyna sądowa

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
iori
Posty: 98
Rejestracja: 9 lip 2008, o 10:16

Re: medycyna sądowa

Post autor: iori »

Grace pisze: Brzmi interesująco. Ciekawe jakie miałyby być ew. przedmioty do rekrutacji - bo zajeżdża mi tutaj mieszanką wybuchową typu: biol, chem + historia, co jest na pewno bardziej śmiertelne niż biol, chem + fizyka.
Myślę, że historia raczej nie powinna pojawić się w rekrutacji jeśli taki kierunek powstanie (w zamian za to ew. polski, język lub prędzej wos?). W końcu absolwent takich studiów powinien znać przede wszystkim metody badawcze pomocne w śledztwie, a następnie pewne wybrane dziedziny prawa, do których mógłby odnieść efekty swojej pracy z. nazwijmy to materiałem. Kwestia znajomości prawa według mnie jest trochę na dalszym planie. Z tego co pamiętam to dziekan porównała późniejszy zawód trochę do tego co robią w tych wszystkich serialach typu csi.
Ponoć na zachodzie bardzo popularne zrobiło się otwieranie kryminalistyki jako nowego kierunku. Póki co nigdzie nie znalazłam jakichkolwiek informacji odnośnie ów kierunku na uw, także jak już, pewnie przyjdzie na nią poczekać jeszcze rok, jak nie dłużej.
Mimo wszystko faktycznie szykuje się wybuchowa mieszanka przedmiotów - zarówno podczas rekrutacji jak i na samych studiach ]
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: medycyna sądowa

Post autor: Grace »

iori pisze: Ponoć na zachodzie bardzo popularne zrobiło się otwieranie kryminalistyki jako nowego kierunku.
Na zachodzie. Jednak w Polsce - w Polsce studia studiami, ale nie bardzo widzę gdzie ci ludzie mieliby potem znaleźć pracę. Warunki w zdecydowanej większości naszych labów kryminalistycznych są niezbyt kolorowe, a płace to już szkoda wspominać. Zresztą prawo również mamy inne niż państwa zachodnie. Trochę jeszcze wody w Wiśle upłynie zanim ten kierunek nad nią zawita. Ale zaczyna się już o tym mówić, jakiś krok na przód zawsze to jest
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: medycyna sądowa

Post autor: PalmaKokosowa »

. Ale zaczyna się już o tym mówić, jakiś krok na przód zawsze to jest
może dzieci naszych dzieci będą się mogły pochwalić, że skończyły ten kierunek i mają dobrą pracę szkoda, że nie aktualne pokolenia szczerze mówiąc, jest to chyba jedyny kierunek, który tak naprawdę mnie brdzo interesuje, no, ale cóż, niestety jeszcze nie powstał
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: medycyna sądowa

Post autor: Padre Morf »

Gila odnośnie cioci: kiedyś specjalizacje były dwustopniowe i było łatwiej je zrobić - po 3 latach miało się jedynkę i szło pracowac. Teraz specjalizant blokuje miejsce na 6 lat więc miejsc zrobiło się mniej i z niektórymi jest problem. Przykładem jest sądówka, którą można robić jedynie na Akademii Medycznej (w zakładzie medycyny sądowej). W związku z tym jest tylko 50 miejsc w skali kraju (część zajęta, bo ludzie się szkolą). Na ginekologię jest 1000 miejsc więc jest nieco łatwiej.
iori pisze:Póki co nigdzie nie znalazłam jakichkolwiek informacji odnośnie ów kierunku na uw, także jak już, pewnie przyjdzie na nią poczekać jeszcze rok, jak nie dłużej.
o ile ją w ogóle otworzą.
Poza tym pytanie jakie uprawnienia mieliby Ci ludzie.
Hitraya Lisa
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2011, o 10:45

Re: medycyna sądowa

Post autor: Hitraya Lisa »

Witam wszystkich. Jestem na ostatnim roku biologii, studiuje na Białorusi. Jestem zainteresowana medycynę sądową. Czy takie wykształcenie umożliwia mi pracę w tym kierunku? W jaki sposób mogę mieć takie kształcenie podyplomowe?
Lyoto
Posty: 9
Rejestracja: 7 gru 2010, o 16:02

Re: medycyna sądowa

Post autor: Lyoto »

Hitraya Lisa pisze: Jestem na ostatnim roku biologii, studiuje na Białorusi. Jestem zainteresowana medycynę sądową. Czy takie wykształcenie umożliwia mi pracę w tym kierunku?
Nie. Medycyna sądowa to specjalizacja medyczna.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości