olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

Hej.Chodzę do drugiej gimnazjum,w przyszłym roku pójde do trzeciej i chce powalczyć w olimpiadzie z biologi.Z tego powodu mam do was kilka pytań.Kiedy i na jakiej stronie internetowej zostaną ogłoszone tematy olimpiady,kiedy jest pierwszy etap i jakie książki warto zakupić.Mam vademecum z operonu dla gimnazjum 2009,słyszałem że warto zapoznać się z vademecum operonu dla liceum, czy to prawda? W tamtym roku startowałe w olimpiadzie była o anatomi człowieka .Powiedzcie coś więcej o tej olimpiadzie
Awatar użytkownika
Evolutio
Posty: 104
Rejestracja: 18 mar 2011, o 20:32

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Evolutio »

W gimnazjum nie ma olimpiady tylko są konkursy przedmiotowe.
Co do przygotowania, wszystko powinno być na stronie kuratorium (u mnie w lubelskim tak było). Ale radze ci przygotować się ze wszystkiego.
Vademecum jest dobre ale nie wystarczające, żeby wygrać musisz uczyć się z książek z liceum.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

A ja tak nieuważam ,jest to konkurs biologiczny dla gimnazjum, i dlatego większość pytań będzie z gimnazjum!
Hiacynta
Posty: 22
Rejestracja: 1 cze 2011, o 21:57

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Hiacynta »

Co do książek, to najlepiej zapytać się swojej nauczycielki z biologii, które będą najlepsze. Mogło się tak przecież zdarzyć, że sama przygotowywała konkursowiczów.

Zresztą w okolicach końca czerwca lub początku lipca na internetowej stronie kuratorum są podawane wymagania konkursowe. Podawane są podręczniki i dodatkowe materiały, które trzeba sobie skombinować. Więc za jakiś czas wszystko będzie wiadome.

Dobrym źródłem informacji są finaliści i laureaci z tegorocznego konkursu. Trzeba ich po prostu zapytać. Na pewno nie odmówią.

Ja parę konkursów biologicznych ściągnęłam ze stron internetowych różnych wojewódzkich kuratoriów.

Ja też mam zamiar startować w konkursie biologicznym.
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

TAK?Ja słyszałem że tematy olimpiad pojawiają się we wrześniu.A ty jak będziesz się przygotowywać do tego konkursu kuratoryjnego?
Hiacynta
Posty: 22
Rejestracja: 1 cze 2011, o 21:57

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Hiacynta »

Na razie przeszukiwałam strony internetowe kuratoriów i ściągałam wszystkie testy z konkursu biologicznego. Te z tego roku jak i archiwalne. One się nie powtórzyły. A to znaczy, że każde województwo miało różne testy. Trochę się tego nazbierało. Z innych przedmiotów również ściągałam tak na wszelki wypadek jak bym chciała jeszcze coś zdawać, by później nie szukać od początku, bo to było nudne i czasochłonne.
To tyle co na razie zrobiłam.
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

A z jakich stron ściągnełaś te testy?
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

A z jakich podręczników uczysz się w szkole? Ja z nowej ery
Hiacynta
Posty: 22
Rejestracja: 1 cze 2011, o 21:57

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Hiacynta »

Nowa Era u mnie też. Kupię też vademecum z operonu dla gimnazjalistów. Czy dla maturzystów też będzie potrzebny? Chyba to znacznie przekracza materiał gimnazjalny, jak uważasz?
Muszę się zapytać mojej nauczycielki, ale teraz nie mogę, bo pojechała na wycieczkę ze swoją klasą. Będę wiedziała dopiero w przyszłym tygodniu. A ty oprócz z Nowej Ery z czego będziesz się uczył?
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

Ja z vademecum dla gimnazjum operonu(maturalne vademecum jest ponad materiał gimnazjum ale podobno czasem się zdarzają pytania z liceum ,szczególnie na rejonie.)Uczyć się będe również z biologi dla gimnazjum z grega.Myśle że to wystarczy ,a ty z czego się będziecz uczyła , i kiedy zaczynasz?
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

[Link] olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: tchorz »

Proszę bardzo tu jest cała wiedza- 135 stron
malopolski-konkurs-biologiczny-2010-2011-vt27697.htm
Wiedza z ginazjum jest wystarczająca, w drugim etapie dostaje się jakąś ksiazke do nauczenia i wiedzy z gimnazjum już nie ma, w trzecim tak samo
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

Tak?Mój nauczyciel mówił że wiedza z gimnazjum nie wystarczy,może się mylił
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: tchorz »

Mylił się, mam za soba dwa konkursy i etap szkolny to program gimnazjum, czasem moze się zdarzyć jakieś pytanie w wyzszego poziomu, ale do przejscia do nastepnego etapu wystarczy 60%-70%. Drugi etap to pytania z ksiazek literatury do 2 etapu, i 3 tak samo. np 2 lata trmu były ksiażki o ptakach i DOKŁADNIE PODANE strony. W tym roku była ksiazka do liceum, okreśślone strony z okreslonego podreznika i jeszcze takie ksiazęczki o zywnosci.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości