olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Hiacynta
Posty: 22
Rejestracja: 1 cze 2011, o 21:57

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Hiacynta »

Czyli z tego wynika, że jednak materiał z liceum występuje na konkursie gimnazjalnym!? Ciekawe czy z innych przedmiotów na konkursach również materiał zahacza o liceum.

Trzórzu co radzisz nam przyszłym konkursowiczom?
Udało ci się uczyć w wakacje? Ja mam zamiar pouczyć się w wakacje, ale zdaję sobie sprawę, że łatwo jest mówić teraz, a inaczej się później robi. Jak radziłaś sobie w ciągu roku szkolnego, bo jednak trzeba było uczyć się na bieżąco z innych przedmiotów. Sprawdziany, kartkówki, odpytywanki, bo jednak średnia jest też bardzo ważna.
Pochwal się jakie miałaś sukcesy w konkursach kuratoryjnych.

Mam nadzieję, że stronki się przydadzą. Zaglądaliście już?
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

Tak, ja zaglądałem na twoje strony uważam że są bardzo pomocne.Ja też mam zamiar uczyć się w wakacje .A tak a propo to wiem jak wygląda ten konkurs bo startowałem w nim w tym roku,niestety było nie zadobrze bo dowiedziałem się w ostatniej chwili i się nie przygotowałem.Mam nadzieję że w tym roku będzie lepiej,może zobatrzymy się na finałach!
Hiacynta
Posty: 22
Rejestracja: 1 cze 2011, o 21:57

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Hiacynta »

Ja też startowałam w konkursie, ale językowym. Poległam na szkolnym. W tym czasie miałam dosyć sporo srawdzianów, no i trochę zbyt mało czasu poświęciłam na przygotowanie się do konkursu. Brakowało mi zaledwie jednego punktu, by przejść do rejonu. Nic nie szkodzi. Postaram się w 3 klasie.
Czy są jakieś forumy, w których pisze się o konkursach z innych przedniotów? Bo tu jest tylko biologia. Wiesz może? Interesuje mnie jeszcze kilka innych przedmiotów.

Cieszę się, że mogłam pomóc. Ja teraz będę drukować. Nie lubię patrzeć w ekran. Męczy mnie to. Wolę tekst na papierze.
Awatar użytkownika
bialo_niebieska
Posty: 7
Rejestracja: 9 paź 2010, o 18:58

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: bialo_niebieska »

ja osobiście nie radzę polegać tylko na materiałach z gimnazjum, bo możecie się zawieść. ja jestem z lubelskiego i w tym roku dali nam takie pytania, że niektóre to całkowicie z matury rozszerzonej przepisane. także kupcie sobie vademecum maturalne z biologii i wszystkiego się solidnie uczyć, bo na szczegółach łapią
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

bialo_niebieska pisze:ja osobiście nie radzę polegać tylko na materiałach z gimnazjum, bo możecie się zawieść. ja jestem z lubelskiego i w tym roku dali nam takie pytania, że niektóre to całkowicie z matury rozszerzonej przepisane. także kupcie sobie vademecum maturalne z biologii i wszystkiego się solidnie uczyć, bo na szczegółach łapią
w takim razie z czego się przygotowywałaś.Te zadania z matury rozszerzonej to były na jakim etapie?(szkolnym czy rejonowym?)
Hiacynta
Posty: 22
Rejestracja: 1 cze 2011, o 21:57

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Hiacynta »

biało-niebieska,
od kiedy zaczęłaś się przygotowywać do konkursu?
Ja chciałabym wziąć udział jeszcze w dwóch innych konkursach i zastanawiam się jak to czasowo rozłożyć, by zdążyć opanować materiał, być laureatem i nie zawalić stopni z innych przedmiotów. Zależy mi na wysokiej średniej i mieć pewne miejsce w liceum bez denerwowania się czy mnie przyjmą. Perspektywa spokojnego i luźnego maja i czerwca, i bycie na liście do wybranego liceum jest warta dużego poświęcenia.
Mam zamiar przysiąść porządnie i zrezygnować z pewnych przyjemności na korzyść nauki. To tylko parę miesięcy, a jakie są korzyści.
W maju i czerwcu nadrobię te przyjemności. Będzie wtedy ciepło i już wtedy to nikomu się nie chce uczyć,bo wakacje depczą po piętach.

Czyli jednym słowem trzeba kupić vademacum do liceum i książki do trzech klas licealnych też? Jakie wydawnictwa byś poleciła?
Hiacynta
Posty: 22
Rejestracja: 1 cze 2011, o 21:57

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Hiacynta »

Przepraszam powinnam Ci najpierw pogratulować LAUREATA, bo wiem, że nie to łatwo osiągnąć!
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

Tak ja też jestem ciekawy tych tytułów,bo jest spory wybór.
Hiacynta
Posty: 22
Rejestracja: 1 cze 2011, o 21:57

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Hiacynta »

Gratulacje!
Oj nareszcie jakieś konkretne informacje o konkursie. Dzięki.

Kiedy zacząłeś się przygotowywać do konkursu? Jeszcze w wakacje? Jaki ci szło w czasie roku szkolnego? Jak ci się udało wyrobić czasowo, bo jednak trzecia klasa to nie to samo co pierwsza czy druga. Egzamin i średnia do liceum również wamagały czasu i poświęcenia.

Jak się przygotowywałeś do konkursu? Robiłeś notatki? Dziewczyny z ubiegłego konkursu w taki właśnie sposób przygotowywały sie do konkursu. Ja chyba też tak zrobię. Jest to prawie przepisywanie książki, ale za to się już utrwala materiał.

A może startowałeś w konkursie chemicznym?

Napisz o konkursie to, co nam już prawie trzecioklasistom będzie pomocne.
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

U mnie w szkole jest jedna laureatka konkursu z biologii.Ona podobno czytała daną książke około 3,4razy i zapamiętywała.Metoda ta podchodzi mi o wiele bardziej niż przepisywania książki.Też będe tak robić.Moja pani z biologii ma dać mi materiały do konkursu pod koniec roku szkolnego.
A ty Hiacynta co masz zamiar zrobić?Ja chce przerobić 3 podręczniki do gimnazjum nowej ery +vademecum operonu i z nowej sowy.Myślicie że to wystarczy?
Hiacynta
Posty: 22
Rejestracja: 1 cze 2011, o 21:57

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Hiacynta »

Na pewno podręczniki z Nowej Ery i vademecum operonu, no i różne testy z konkursów.
Cały czas się zastanawiam nad podręcznikami do liceum. Nie wiem które kupić, z którego wydawnictwa.
Moja pani od biologii będzie dopiero w czwartek, wtedy do niej wystartuję i zapytam.
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: autotrof »

Ja mam vademecum operonu z liceum i mam nadzieję że to wystarczy.
Hiacynta
Posty: 22
Rejestracja: 1 cze 2011, o 21:57

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Hiacynta »

Dzięki za informacje. 5,2 to świetna średnia.
Jak by co, to będę jeszcze pytać.
W przyszłym roku nie ma już zwolnień z egzaminów za finalistę czy laureata. Ale za laureata ma się pierwszeństwo na liście do liceum. To też jest ważne. Dlatego zależy mi na laureacie i średniej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość