[Link] XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Tricky
Posty: 1
Rejestracja: 6 cze 2011, o 19:07

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: Tricky »

Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczona całą atmosferą olimpiady nie spodziewałam się, że poznam aż tak dużo świetnych ludzi! no i oczywiście, postaram się dojść do etapu centralnego też w przyszłym roku!
PS: gratulacje Kamil! Akurat Twoja wygrana była bezsprzeczna, co niekoniecznie mozna powiedziec o reszcie.
Awatar użytkownika
Karmal
Posty: 87
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 20:00

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: Karmal »

Hpplttlbzr pisze:Mnie osobiście zdziwił fakt, że nie doliczono punktów z części pisemnej do tych z części ustnej. Nie kojarzę, jak było ostatnio, ale i tak byłem tym zaskoczony D Wg mnie suma tych wyników dałaby pełniejszy obraz wiedzy i/lub szczęścia uczestników
No, w sumie racja. Najmocniejsze było z tą Panią", która poskarżyła się, że ktoś gada na ustnym. A co ją to w ogóle mogło obchodzić, nie wierzę, żeby ktoś podpowiadał swojej konkurencji w walce o skuter.
Albo ta jurorka, co dawała 0 pkt. W pewnych momentach zauważyliśmy, że nie lubi chłopaków.
Poza tym, co jak co, ale kukułka i dzik w 6C to lekka przesada.

Wydało się, że jestem najmłodszym uczestnikiem. Już wybaczam Pani Falenckiej-Jabłońskiej przerobienie mojego nazwiska na Wilk.

I jeszcze Szreniawa.
Nie ma to jak pokazać innym co to na prawdę znaczy HASAĆ. Lubelskie bawi się!

Szczerze mówiąc to cieszę się, że nie zostałem laureatem. Było świetnie i chcę jeszcze raz, za rok!
misiek2010
Posty: 26
Rejestracja: 2 maja 2010, o 21:46

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: misiek2010 »

Hpplttlbzr pisze: Śląskie a Ty?
Mnie osobiście zdziwił fakt, że nie doliczono punktów z części pisemnej do tych z części ustnej.
Ja z ekipy z małopolski Właśnie też się zdziwiłem że nie brali pod uwagę testu.
saritka_nena pisze:Jestem skłonna o cos spytac,jezeli to Pan Stanowski:P
Tak, był naszym opiekunem. Hmm domyślam się o co może chodzić
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: KamilB »

gratulacje Kamil! Akurat Twoja wygrana była bezsprzeczna
Miło mi to czytać
Najmocniejsze było z tą Panią", która poskarżyła się, że ktoś gada na ustnym. A co ją to w ogóle mogło obchodzić, nie wierzę, żeby ktoś podpowiadał swojej konkurencji w walce o skuter.
Ta pani się odezwała, bo chyba miała swoją podopieczną w finale i była zła, że jej nie podpowiadamy
Dziewczyny ze sobą rozmawiały, bo się znały, a ja może raz czy dwa raz się do nich odezwałem i to nie była podpowiedź, tylko, że tak powiem, koleżeńska pomoc (koleżanka chciała się upewnić czy dobrze myśli i czy nie palnie jakieś głupoty ). Poza tym, skąd ona wiedziała o czym my rozmawiamy Przykładowo - koleżanka po mojej lewej zaraz po tym jak zasiedliśmy za stołem, spytała mnie, czy w sobotę u nas też była impreza
Albo ta jurorka, co dawała 0 pkt.
Pozostawię to beż komentarza Naprawdę nie potrafię tego zrozumieć i jakoś logicznie wytłumaczyć. Najlepsze w tym wszytkim było to, że w moim przypadku wszyscy pozostali jurorzy dali max
Mnie osobiście zdziwił fakt, że nie doliczono punktów z części pisemnej do tych z części ustnej. Nie kojarzę, jak było ostatnio, ale i tak byłem tym zaskoczony D
Zdaje się, że na centralnym zawsze tak jest. Przynajmniej rok temu tak było (borodziej zamieścił zdjęcie tablicy z wynikami w temacie dotyczącym zeszłorocznej edycji).
Poza tym, na stronie borodzieja już pojawiają się zdjęcia z tegorocznego finału
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: borodziej »

maszynkadomiesa pisze:Wiadomo już, gdzie spotykamy się za rok?
Ostatnio wybór kolejnego miejsca okazuje się wcale nie taki prosty - ze względów organizacyjnych i finansowych musi to być decyzja mocno przemyślana.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: borodziej »

misiek2010 pisze:A ja ty razem miałem 40 pkt -.- Hehe a w tamtym roku 1 pkt mi brakło do przejścia na województwie No, ale teraz mam za sobą 14,5 h podróży (pociąg 1- pociąg 2- autobus 1- autobus 2) i wreszcie można odpocząć Pozdrawiam wszystkich uczestników finału !
Gratulacje! W tym roku poziom odpowiedzi był bardzo wysoki, to od razu widać w punktacji.
Analizy trwają. Taki jeden wniosek na szybko z poprzedniego centralnego - dlaczego w jednym pytaniu padł rekord 90% błędnych odpowiedzi? Bo było podane: zaznacz odpowiedź nieprawidłową. 90% zaznaczyło odpowiedź. prawidłową i to była nieprawidłowa odpowiedź
Wskazówka dla układających pytania - w jaki sposób pogrążyć odpowiadających.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: borodziej »

Hpplttlbzr pisze:Również 40 pkt. W tamtym roku brakło 2 pkt do dogrywki, 3 do bezpiecznego wejścia, w tym - 1 do dogrywki, 2 żeby wejść bezpośrednio. Ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że dla mnie nie będzie już następnego razu". Pozostanie mi tylko kupa pozytywnych wspomnień związanych z tą olimpiadą
I oto chodzi - moc pozytywnych wspomnień. Taki finał to także otarcie się przyszłe sytuacje w dorosłym życiu. Były emocje, stresy, kalkulacje, utracone szanse etc. etc. Jeszcze przed Wami cała moc pozytywnych niespodzianek i niemiłych rozczarowań - oby tych pierwszych było jak najwięcej!
A życie toczy się swoim torem, jeszcze nie raz kopniaka sprzeda (każdemu, to Wam gwarantuję)
Ale tylko spójrz - uzyskałeś to, czego nie udało się wielu tysiącom, dziesiątkom tysięcy, którzy mogą Twojej sytuacji tylko pozazdrościć. Finalista, to finalista i już!
Awatar użytkownika
hysteria123
Posty: 30
Rejestracja: 15 kwie 2011, o 20:02

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: hysteria123 »

Karmal pisze:Albo ta jurorka, co dawała 0 pkt. W pewnych momentach zauważyliśmy, że nie lubi chłopaków.
Dokładnie, też zwróciliśmy na to szybko uwagę
Karmal pisze:Szczerze mówiąc to cieszę się, że nie zostałem laureatem. Było świetnie i chcę jeszcze raz, za rok!
To samo ! Było super (ekhem głównie podobały mi się wieczorki integracyjne")
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: borodziej »

KamilB pisze:Nie wiem, czy już się domyśliliście, ale Kamil z I miejsca to ja Po dwóch dogrywkach, ale udało się

Generalnie było OK - atmosfera, zakwaterowanie, organizacja (no, może czasem było trochę zamieszania ).
Najlepszy był nasz wesoły tramwaj - nie wierz w żadne jego słowo itd. - normalnie wtedy popłakałem się ze śmiechu
Jedyne, co mi się nie spodobało, to rozbieżność ocen na finale ustnym , ale chyba co roku jest to samo.
Czekaj, czekaj - czy ten Kami z I miejsca to. ten Kamil z I miejsca? Ależ tak! Gratulacje!
Chłopie, Ty się mi częściej uśmiechaj do obiektywu, jak Ci zdjęcia robię
Ile było trudnych spraw od kuchni", by na zewnątrz wyszło imponująco oraz zgranie w czasie i przestrzeni", to tylko wiedzą kucharze tej imprezy (i niech tak pozostanie). Przyjdzie Wam kiedyś organizować imprezę o krajowym zasięgu, to się przekonacie ile potrafi być niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji
Skąd się bierze rozbieżność ocen - członkowie jury reprezentują różne dziedziny, różny zakres wiedzy i oceniają zgodnie z własnym sumieniem". Ale po to jest 9(10) członków jury, by móc wyciągnąć średnią. Ważne, by nie było tendencyjnego głosowania - a ten Kamil to mi się podoba (bo z podlaskiego), to go promuję maksami", a pozostałym będę obcinał przy każdej okazji. Z innych ciekawostek - sztab głosujących co roku w 50% się zmienia, Szefowa też analizuje sytuację i też ma swoje uwagi w tej sprawie (ale to już sprawa wewnętrzna, do rozwiązania wewnętrznego, nie na publicznym forum) - tak, aby za rok było mniej nieprawidłowości.
Wiesz Kamil - pani z sali, która zabrała głos stwierdziła, że Wasza pierwsza trójka (gadulska) działała w zmowie i porozumieniu - czytaj: zawiązaliście TRIADĘ No nie dogodzisz wszystkim A Twój skuter, zieloniutki na eko-prądzio, stoi w budynku siedziby generalnej TOYOTY MP, tuż za NFOŚiGW, Wołoską i w prawo. Jak będę w pobliżu to powołam się na Ciebie i powiem, że pozwoliłeś mi się karnąć".
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: borodziej »

Tricky pisze:Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczona całą atmosferą olimpiady nie spodziewałam się, że poznam aż tak dużo świetnych ludzi! no i oczywiście, postaram się dojść do etapu centralnego też w przyszłym roku!
PS: gratulacje Kamil! Akurat Twoja wygrana była bezsprzeczna, co niekoniecznie mozna powiedziec o reszcie.
Jak już wiecie Kamil walczył bohatersko w dogrywce (i to jak Chuck Norris - dwukrotnie! także w dogrywce dogrywki), by później wejść na najwyższe pudło i odjechać skuterem.
Historia OWE notowała już takie przypadki - i nie wiem czy bardziej tu decyduje determinacja finalisty, czy umocnienie się psychiczne po dogrywce, czy ta buława w tym plecaku już tam siedziała. Ale fakt jest faktem
Piszesz o reszcie". No nie jest to zbyt elegancko tak pisać, nawet jeśli masz własne uwagi w tej sprawie. Więcej dyplomacji Tricky
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: KamilB »

Chłopie, Ty się mi częściej uśmiechaj do obiektywu, jak Ci zdjęcia robię
Wszyscy mi to mówią Nic na to nie poradzę, że nie mam ładnego naturalnego uśmiechu , a nie chciałem się sztucznie szczerzyć
Skąd się bierze rozbieżność ocen - członkowie jury reprezentują różne dziedziny, różny zakres wiedzy i oceniają zgodnie z własnym sumieniem".
Ja to doskonale rozumiem, no ale żeby dać komuś zero.
Wiesz Kamil - pani z sali, która zabrała głos stwierdziła, że Wasza pierwsza trójka (gadulska) działała w zmowie i porozumieniu - czytaj: zawiązaliście TRIADĘ
T, jasne . Nie ma co, współpraca przyniosła efekty - cała trójka na podium
Hpplttlbzr
Posty: 69
Rejestracja: 11 sty 2010, o 17:03

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: Hpplttlbzr »

Taki już chyba urok ustnych Chociaż wg mnie i tak generalnie komisja oceniała dość łaskawie, raczej podciągając oceny, niż je zaniżając (poza, oczywiście, drobnymi wyjątkami )

Łoj, zazdroszczę wszystkim tym, którzy mogą zawalczyć jeszcze w przyszłorocznej edycji!
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (2011)

Post autor: borodziej »

saritka_nena pisze:No jasne!OWE to fajna sprawa.Sama zostałam finalistką w 2009.Nie wiem jak przez ostatnie 2 lata ale mysm naprawde mieli porąbany zestaw pytań.Na caloroczny zbior Aury i Przyrody polskiej było tylko jedno pytanie:p
Ale nie wazne.Mysmy mieli finalw Warcinie.Zadupie, ale mają fajny szpital dla ptaków.Razem z kolegą zamiast na jakies durne ekoforumowisko poszlismy ogladac male krogulce.
Poznaliśmy wielu fajnych ludzi i ogolnie bylo smiesznie.Mozecie mi powiedziec kto w tym roku byl opiekunem grupy z małopolski.Jestem skłonna o cos spytac,jezeli to Pan Stanowski:P
a któż by inny, jak nie Pan Stanowski
Widać żeś miastowa kobieta, to się od razu czuje -) Warcino jest pięknym miejscem na mapie Polski, róznież historyczna, dawna siedziba kanclerza Rzeszy Bismarcka, od lat w pałacu mieści się siedziba Technikum Leśnego (w tym roku MOJA szkoła obchodzi 65 lat). Ale cóż Pani miastowa", dla Ciebie to zadupie.
Co do pytań - za każdym razem są uwagi: za dużo statystycznych, za dużo spraw bieżących, za dużo newsów z czasopism przyrodniczych. Rekordem był tekst: GOŁĄBKI NA KOLACJĘ BYŁY ZIMNE, co było powodem do podpisywania listu protestacyjnego do Ministra
Lubicie Daukszewicza? Ja uwielbiam. Ma taką jedną piosenkę w swoim repertuarze, o polskim zadupiu. I nie chodzi o infrastrukturę - raczej o myślowe polskie zadupie.
Cóż, chłop ze wsi czasem wyjdzie, wieś z chłopa - nigdy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości