Instytut Medicus - Gdańsk

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Arya_D
Posty: 39
Rejestracja: 22 lis 2010, o 18:57

Instytut Medicus - Gdańsk

Post autor: Arya_D »

Hey, tak się zastanawiam nad pójściem na kursy przygotowawcze do matury. Brałam pod uwagę Instytut Medicus w Gdańsku, ale zastanawiam się czy warto wydać tyle pieniędzy. W Internecie znalazłam jedynie opinie dotyczące innych miast, ale nie wiem jak to wygląda u mnie. Orientuje się może ktoś ?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Instytut Medicus - Gdańsk

Post autor: york »

ja nie chodziłam w gdańsku, ale w krakowie i szkoda kasy, sciągnij sobie materiały np z chomika, z chemii warto bo są dobre, a biologia jest nijaka, wszystko co w arkuszach było, kursu nie polecam, więcej zrobisz w domu, lepsze korki, bo ktoś wytłumaczy ci indywidualnie twoje pytania
skistar
Posty: 76
Rejestracja: 20 maja 2011, o 17:08

Re: Instytut Medicus - Gdańsk

Post autor: skistar »

A dokładnie jak się te materiały z chomika nazywają? Pod jakim hasłem szukać?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Instytut Medicus - Gdańsk

Post autor: york »

nie wiem, ja dostałam na kursie, musicie poszukac
sulejka
Posty: 49
Rejestracja: 19 maja 2011, o 12:46

Re: Instytut Medicus - Gdańsk

Post autor: sulejka »

A ja kursy medicusa gorąco polecam. Ale jako dodatek do korkow, nie zamiast. Bo tam nauczysz sie przede wszystkim rozwiązywać zadania maturalne + szybka powtorka z calosci materialu. Chodzilam w Bialymstoku i jestem bardzo zadowolona.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Instytut Medicus - Gdańsk

Post autor: york »

widzisz jako dodatek do korków i tu jest ten bol, bo tracenie czasu na korki i kurs to przesada, bo przez te 6 h co jest sie na kursie mozna duzo wiecej i efektywniej powtorzyc material w domu
Lorens
Posty: 24
Rejestracja: 5 wrz 2011, o 10:07

Re: Instytut Medicus - Gdańsk

Post autor: Lorens »

Ja zastanawiałam się nad kursem z chemii Wszechnicy Nauk Medycznych Polecacie? )
burek
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 14:44

Re: Instytut Medicus - Gdańsk

Post autor: burek »

sam nie wiem słyszałem dość różne opinie i dużo kasy trzeba płacić
a pewności nie ma. Sam się zastanawiałem dość długo i wybrałem kursy w indeksie. Opinie dość spoko. Moja siostra sama dwa lata temu tam chodziła i bardzo sobie chwaliła i jej znajomi również. Wiadomo same kursy nic nie dadzą trzeba niestety się przyłożyć i systematyczne posiedzieć w książkach ale ponoć tak słyszałem kursy w indeksie dużo pomagają no i cena w miarę ok trzymajcie kciuki
megi1megi
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 20:20

Re: Instytut Medicus - Gdańsk

Post autor: megi1megi »

Ja też jeszcze niedawno miałam dylemat na jaki kurs się zapisać i wybrałam Indeks. chcę dostać się w tym roku na farmację lub lekarski na AMG i początkowo zastanawiałam się nad Medicusem, ale jak zrobiłam rekonesans wśród znajomych co w zeszłym roku i dwa lata temu się już podostawali na farmacje lub lekarski to większość mi odradzała wydali prawie po 3 koła na kurs a nic się tam nie nauczyli, mówili że lepiej taką kase wydać na indywidualne korki i dobre wino. Za to ponoć dużo ludzi u nich na roku przygotowywało się w Indeksie i bardzo sobie te kursy chwalili a cena za taki pakiet biola+chemia jak w Medicusie jest o połowę tańsza.
Więc Burek możliwe, że widzimy się gdzieś na jakimś kursie hehhe
kurczakk
Posty: 234
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 20:25

Re: Instytut Medicus - Gdańsk

Post autor: kurczakk »

ja chodzilem do wroclawia - nie polecam. lepiej wydać kasę na korki lub poświęcić całą sobotę (która zlatywała na te kursY) na samodzielną naukę z własnych notatek. Kursy prowadzą wykładowcy z akademii/uniwerystetu, więc temat matur jest im trochę odległy w porónaniu do nauczycieli licealnych. Niektórzy nie znają wymogów maturalnych, część zwyczajnie dyktowała nam ten konspekt, czasami dodając rzeczy niepotrzebne na maturę (tj. uczelniane teorie, mocno poszerzone - zupełnie zbędne). Jak robiliśmy zadania to często te najprostsze, zamiast te trudniejsze i bardziej złożone, żeby dobrze oopanować i zrozumieć dany dział.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość