szyszorek zdziczał:(

muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: szyszorek zdziczał:(

Post autor: muppet »

To normalne zachowanie. Szynszyle z natury są płochliwe.
Sprobuj wiecej czasu spedzac z szynszylą gdy biega. Nie poddawaj sie gdy od Ciebie ucieknie, tylko ją nawołuj po imieniu. Musisz byc cierpliwa.
Moj szynszyl w zaleznosci od humoru - albo ucieka albo sam przychodzi do mnie zeby go podrapac po pleckach. Pamietam ze z poczatku nieraz musialam przesiedziec pol godziny w bezruchu zeby szynszyl do mnie podszedl.
Aha - no i w dzien szynszyla moze byc bardziej płochliwa niż w nocy, gdy jest ciemno.
aga

Re: szyszorek zdziczał:(

Post autor: aga »

Witam, jestem zainteresowana kupnem szynszylka i chciałabym prosić o poradę w tej sprawie. Czy to zwierzątko obiera sobie jednego właściciela I czy opieka nad nim sprawia wiele trudności? Aha, a jak się sprawy mają w kwestii pozostawienia zwierzątka pod opieką innej osoby, podczas gdybym wyjechała Bardzo proszę o poradę w tych kwestiach, poniewaŻ nie chciałabym, aby mój tryb Życia odbił się negatywnie na szynszylku. Z góry dziękuję.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: szyszorek zdziczał:(

Post autor: Szyszek1993 »

Napewno by szyszorek był miły i towarzyski musisz mu poswięcić sporo czasu. Powinnaś z nim jak najdłużej przebywać. Szyszorek powinien biegać kilka godzin dziennie. Jęsli twoje wyjazdy będą częste to wiadomo że szyszorek nie przywiąże sie do ciebie zbytnio. A poza tym nie wiem czy osoby które bedą sie opiekowac twoim stworkiem beda mu w stanie poświęcic wystarczajaco duzo czasu! Chyba że twoje wyjazdy będa sie zdarzać rzadko to będzie ok! Przeciez każdemu się zdarza na trochę wyjachać w sprawach służbowych badż na wakacje!
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: szyszorek zdziczał:(

Post autor: muppet »

aga pisze:Czy to zwierzątko obiera sobie jednego właściciela
- wlascicielem jest ten kto karmi zwierzaka - np u mnie w domu - ja i moja siostra zajmujemy się tym, dlatego traktuje nas jakopanie", do reszty domowników podchodzi z dystansem
aga pisze: I czy opieka nad nim sprawia wiele trudności?
- z poczatku tak - glownie dlatego ze szynszyl musi sie wybiegac - trzeba go wypuscic z klatki na 1-2 godzinki. Poza tym musi jeszcze miec mozliwoscwykąpania sie w specjalnym pyle. A poza tym - to gryzoń - wiec moze pogryzc kable, ksiązki, meble.
aga pisze:Aha, a jak się sprawy mają w kwestii pozostawienia zwierzątka pod opieką innej osoby, podczas gdybym wyjechała
- ja zostawiam mojego szynszyla na 2 tyg podczas wakacji i wszystko jest ok. Natomiast jezeli bedziesz go zostawiala czesto to moze stac sie osowiały i przestać jeść. Pomimo tego ze szynszyle to indywidualiści, wbrew pozorom są zwierzatkami towarzyskimi.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: szyszorek zdziczał:(

Post autor: Szyszek1993 »

Czyli wniosek z tego taki ze trzeba zbroić się w cierpliwość i powoli powoli oswjać go i przyzwyczajac do siebie!
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: szyszorek zdziczał:(

Post autor: Szyszek1993 »

Przeciez to oczywiste- to roslinożerca. Moja FiFi w ogóle nie gryzie ani nie drapie. Jest COOL!
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości