fotosynteza moczarki kanadyjskiej

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
paul@plx
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2007, o 07:55

fotosynteza moczarki kanadyjskiej

Post autor: paul@plx »

Witam,

Mam problem, otóż za pare dni musze oddać prace na tematfotosyntezy moczarki kanadyjskiej i jak sam temat mówi powinnienem znać różnice pomiędzy fotosyntezą roślin (które są do tej reakcji zdolne) i moczarki kanadyjskiej. Największy problem w tym że szukałem i nic nie znalazłem (nawet na obcokrajowych stronach), księgarnie też już przeszukiwałem

I tutaj moja prośba do was, czy moglibyście napisać mi te specyficzne punkty fotosyntezy tej rośliny
paul@plx
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2007, o 07:55

Re: fotosynteza moczarki kanadyjskiej

Post autor: paul@plx »

Witam już właśnie te punkty forum przeszukałem zanim mi o nich napisaliście i dlatego twierdziłem że nic nie znalazłem .

Właściwie chodzi mi o rożnice fotosyntezy tej rosliny od innych. Co ona ma takiego specyficznego co mógłbym w mojej pracy napisać. Szukałem naprawde ale nic nie moglem odpowiedniego znaleść

Prosze raz kolejny o pomoc
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: fotosynteza moczarki kanadyjskiej

Post autor: Jakusz »

Hmm może mam niedostateczną wiedzę, ale jakież to specyficzne cechy fotosytezy miałaby mieć akurat właśnie moczarka kanadyjska?
paul@plx
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2007, o 07:55

Re: fotosynteza moczarki kanadyjskiej

Post autor: paul@plx »

Przykro mi może źle ujołem słowem: specyficzne ale chodzi mi o proces fotosyntezy moczarki kanadyjskiej, czy przebiega ona jak u innych roślin czy odróżnia się czymś szczególnym ?
elwi
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 16:40

Re: fotosynteza moczarki kanadyjskiej

Post autor: elwi »

Witam:D
Mam pytanko odnośnie moczarki kanadyjskiej: szukam literatury na temat tejże roślinki,czy ktoś mógłby mi pomóc?
Sterusia
Posty: 22
Rejestracja: 15 kwie 2007, o 11:58

Re: fotosynteza moczarki kanadyjskiej

Post autor: Sterusia »

Moczarka Kandyjska - Elodea Canadensis jest rośliną typowo wodną więc zarówno jej fizjologia jak i procesy biochemiczne przebiegają troche odmiennie od roślin lądowych. Mianowicie różnice są w chloroplastach oraz ich ułożeniu, a także w ruchach rośliny które wykonuje (fototropizm dodatni w dzień - unoszenie się ku lustru wody i ujemny w nocy - opadanie). Pamiętać należy że woda dużo słabiej przepuszcza światło niż powietrze, a promienie mogą padać pod różnym kątem, a także dostępność do różnych składników jest dużo gorsza. Poza tym rośliny wodne różnie reagują na promienie światła o różnych długościach fal (mogą wydłużać różne części organizmu).
Natomiast z tego co mi wiadomo sam proces przechodzi tak samo natomiast znaczna różnica występuje w czynnikach które mają wpływ na sam proces

Jeśli chodzi o literaturę to polecam Limnologie - Starmacha jest tam wiele ciekawych informacji na temat zwierząt i roślin wodnych, a także procesów fizycznych.
elwi
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 16:40

Re: fotosynteza moczarki kanadyjskiej

Post autor: elwi »

Dziękuję Strusia:) mnie w sumie nie interesuje proces fotosyntezy, szukam literatury na temat moczarki. Gdyby więc ktoś mógł mi pomóc prosze o kontakt [at].pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość