Biologia UJ KRAKÓW

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
Bladolica
Posty: 27
Rejestracja: 18 maja 2010, o 17:41

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Bladolica »

To przy okazji, którego prowadzącego od komórki polecasz?
Awatar użytkownika
Bladolica
Posty: 27
Rejestracja: 18 maja 2010, o 17:41

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Bladolica »

To przy okazji, którego prowadzącego od komórki polecasz?
Awatar użytkownika
Bladolica
Posty: 27
Rejestracja: 18 maja 2010, o 17:41

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Bladolica »

To przy okazji, którego prowadzącego od komórki polecasz?
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: karteczka88 »

a czy katedry na UJ są dobrze wyposażone jak myślicie lepiej jest na UJ czy na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie?
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: zielenica »

Na UJ jest o tyle teraz lepiej, że Instytut Zoologii przenosi się do nowego budynku - nowy budynek i sprzęt, jeśli na nowy mikroskop elektronowy nie skąpią, to i inne rzeczy powinni sobie pozałatwiać P
Biologia komórki - ja byłam u prof. Wit., nie narzekam. Chociaż bardzo straszył egzaminem, to nie było tragedii, jeśli ktoś w miarę sumiennie się przygotował
Awatar użytkownika
Bladolica
Posty: 27
Rejestracja: 18 maja 2010, o 17:41

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Bladolica »

Dzięki. Nas teraz prof. Biliński straszy od samego początku egzaminem z bezkręgowców.
Paulina88

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Paulina88 »

Witam,
Ogolnie rzecz ujmując jestem w kropce. Szperam i szperam po necie i nic konkretnego znalezc nie moge dlatego w koncu pisze na forum. W tym roku obronilam inzyniera z zootechniki, chcialabym sprobowac sil na uj - biologii bo palalam szczerym zapalem szczegolnie do genetyki i fizjologii, lecz tu pojawia sie problem bo na genetyke i rozrod nie mozna sie dsotac z egzaminow wstepnych, tylko chyba z marszu i wylacznie po biologii po licencjacie, tak? Jestem gotowa pojsc na biologie sadowa, mam nadzieje, ze dam sobie rade, powiedzcie czy jest bardzo ciezko i czy bede musiala nadrabiac duzo kursow czy po prostu jezeli sie przygotuje z materialu z egzaminu wstepnego to wystarczy.
Moze polecicie mi jakas inna opcje studiowania na uj na bilogii (myslalam tez o neurobiologii ale jakos watpie czy sie dostane i nie wiem czy to podchodzi pod drugi stopien czy tylko pierwszy).
Awatar użytkownika
emeelyana
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2010, o 17:10

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: emeelyana »

Paulina88, dużo informacji możesz znaleźć w informatorze kierunku biologia ktory mozesz pobrać ze strony. Tam są opisane wszystkie specjalizacje. Z tego co pamiętam na biologie sądową jest zawsze najwięcej chętnych i jednocześnie jest malo miejsc. W ramach drugiego stopnia jest specjalność neurofizjologia, neurobiologia to jest osobny kierunek
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: zielenica »

"na biologie sądową jest zawsze najwięcej chętnych"
W tym roku dopiero po raz drugi odbędzie się nabór na tą specjalizację, więc jeszcze nie wiadomo, czy zawsze P

Co do genetyki - słyszałam, że przy naborze dość mocno patrzą na to, czy pisało się u nich licencjat. Ale to tylko plotki, nie wiem nic na pewno.
Awatar użytkownika
emeelyana
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2010, o 17:10

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: emeelyana »

zielenica, powtarzam tylko, co mowią znajomi którzy sie wybierają na sądową, a historii i dat rozpoczęcia specjalizacji nie znam Połowa mojej grupy poszła na biologię tylko ze względu na tą specjalizację, wiadomo jak sie seriali naogląda to potem są boomy i cieżko sie dostać
pajączek9211
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2011, o 18:19

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: pajączek9211 »

Cześć wszystkim!

Mam pytanie odnośnie progów punktowych na biologię na UJ.
Czy 75 % z biologii rozsz., 90 z matmy podst, 94 z angielskiego podst. wystarczy? Proszę o możliwie szybką odpowiedź.Wiem, że to zależy od ilości chętnych itd. itp., ale tak mniej więcej chciałabym wiedzić czy to by starczyło.
Awatar użytkownika
Fala018
Posty: 29
Rejestracja: 21 paź 2009, o 21:38

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Fala018 »

pajączek9211, spokojnie sie dostaniesz.jestem tak wkurzona na siebiewszystkie wczesniejsze natura pisalam na ponad 80% a teraz prosze: bio( R)57%,chem(R)50%, mat(P)62,pol(P)76,ang(P)85%sądzicie,że mam jakies szanse?marzylam o analityce medy cznej, ale to odpada.kurczechcialam na ta biologie UJosądźcie prosze.
pajączek9211
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2011, o 18:19

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: pajączek9211 »

Fala 018, Myślę, ze wiele osób tę maturę zawaliło, bo łatwa nie była. Ja osobiści myślałam o farmacji, ale chemie rozsz. trochę zawaliłam. Matura była trudna i dziwna, więc progi napewno spadną Po za tym u mnie było to samo próbne na ponad 80% z chemii i biologii, a później ta chemia, mnie rozwaliła.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości