zbiór Persony pytanie

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
lilo1993
Posty: 8
Rejestracja: 28 lis 2010, o 15:46

zbiór Persony pytanie

Post autor: lilo1993 »

Witam
mam pytanie odnośnie zbioru zadań z fizyki Persony odnośnie jego poziomu tzn. czy pytania w nim zawarte są na poziomie podstawowym i rozszerzonym? czy tylko podstawowym? Zbiór z biologii tego autora jest bez podziału i obejmuje oba poziomy. Z fizyki jest to jednak dla mnie istotne ponieważ mam ją w podstawie i nie chce denerwować się pytaniami nie adekwatnymi z wymaganiami maturalnymi jeśli macie lub mieliście do czynienia z tym zbiorem to podzielcie się wiedzą na ten temat
Awatar użytkownika
OlgaB
Posty: 523
Rejestracja: 1 lip 2010, o 18:31

Re: zbiór Persony pytanie

Post autor: OlgaB »

zadania są wymieszane ,więc wielokrotnie możesz trafić na pytania nie obejmujące poziomu podstawowego.Mnie osobiście persona się średnio podoba.Owszem ważne jest aby trenować kazdy typ zadań ,ale dzisiaj matura wygląda zupełnie inaczej . Jednak to jest tylko moje osobiste zdanie
lilo1993
Posty: 8
Rejestracja: 28 lis 2010, o 15:46

Re: zbiór Persony pytanie

Post autor: lilo1993 »

to szkoda bo ogólnie jest popularny i chwalony przez maturzystów. Myślę, że nie byłoby problemu gdybym miał fizykę rozszerzoną w szkole bo wtedy łatwiej byłoby mi ocenić poziom zadania :p
Z jakiego zbioru do matury P korzystacie? Który warto polecić i zawiera zakres podstawy ewentualnie oba poziomy ale zadania są podzielone
nim
Posty: 26
Rejestracja: 12 mar 2011, o 16:26

Re: zbiór Persony pytanie

Post autor: nim »

Ja uczę się z Persony do podstawy i jestem zadowolona. Wybieram sobie pytania, które były na lekarski(a te są najczęściej proste i mniej więcej jak matura P), bo autorskie często są udziwnione. Mogę z czystym sumieniem polecić ten zbiór:)
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: zbiór Persony pytanie

Post autor: Lektom »

OlgaB pisze:zadania są wymieszane ,więc wielokrotnie możesz trafić na pytania nie obejmujące poziomu podstawowego.Mnie osobiście persona się średnio podoba.Owszem ważne jest aby trenować kazdy typ zadań ,ale dzisiaj matura wygląda zupełnie inaczej . Jednak to jest tylko moje osobiste zdanie
hej) a z jakich zbiorów korzystasz do fizyki rozszerzonej) z góry dzięki za odpowiedź:)
Awatar użytkownika
OlgaB
Posty: 523
Rejestracja: 1 lip 2010, o 18:31

Re: zbiór Persony pytanie

Post autor: OlgaB »

Tylko ,że ja zdaję podstawe
ale do rozszerzenia masz np.Kwiatka ,Omegę,maturalnie,że zdasz(ale tam jest też podstawa,którą warto zrobić zwłaszcza z Kwiatka i maturalnie,że zdasz)z tych zbiorów korzystałam i jestem bardzo zadowolona ,bardziej niż z persony
Ana09
Posty: 123
Rejestracja: 10 lut 2009, o 14:03

Re: zbiór Persony pytanie

Post autor: Ana09 »

persona chyba nie jest na p podstawowym
warnec
Posty: 18
Rejestracja: 5 sie 2009, o 20:24

Re: zbiór Persony pytanie

Post autor: warnec »

Persona jest obecnie dobry jedynie do tego, gdy twoja nauczycielka fizyki z liceum przepisuje z niego żywcem zadania na sprawdzian Autentyk, u mnie w szkole przed sprawdzianem wszyscy wkuwali na pamięć odpowiedzi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości