Boczniaki

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
Romek

Boczniaki

Post autor: Romek »

"Troje nastolatków z Gdańska zatruło się prawdopodobnie grzybami boczniakami, które zostały zakupione w jednym ze sklepów duŻej sieci handlowej. Najmłodsza z dziewczynek z silną wysypką trafiła do szpitala."

Mieli pecha, pewnie nie wiedzieli co to za grzyby i jak sie je przyrzadza. Ja nigdy nie jadlem boczniakow i pewnie tez bym sie ztruł. Jak sie je przyrzadza? Nie znam sie na grzybach - takw ogole to mozna sie ztruc boczniakami? A ja myślalem, ze sa jadalne.
bio

Re: Boczniaki

Post autor: bio »

Ja teŻ się kiedyś boczniakami zatrułem, ale miałem taką domową grzybnię w takim białym worze. Od tego czasu na boczniaki patrzeć nie mogę.! :roll:
Rafał
Posty: 49
Rejestracja: 9 sty 2006, o 19:13

Re: Boczniaki

Post autor: Rafał »

A ja tam jadłem, zjadłem, i przeżyłem bez jakiś komplikacji.
Poprostu odcina się je od grzybni myje i pmożna je przyrzadzać jak schabowe - czyli w jajku a nastepnie w bułce i na pateknie tylko muszą sie długo smażyć na małym ogniu.
Nawet dobre smakują podobnie jak kanja
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Boczniaki

Post autor: Vinci »

heh ja wam powiem jak to jest z punktu widzenia ćpuna (ma sie rożnych kolegów). Każdy ćpunek grzybiarz wie ze jesli zbiera sobie na łące grzybki (wiadomo jakie) nigdy ich nie wkłada do foliowej torebki, bo stają się trujące (jeśli moza powedzec ze nie są trujące przed trzymaniem w worku), wiec podejrzewam, ze cos podbnego stało sie z tymi boczniakami ze sklepu. Szczelne pakowanie, czy cos podobnego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości