Zaświadczenie od lekarza medycyny pracy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Agata18
Posty: 4
Rejestracja: 9 lip 2011, o 14:26

Zaświadczenie od lekarza medycyny pracy

Post autor: Agata18 »

Hej, załatwiał już ktoś zaświadczenie od lekarza medycyny pracy? Nie wiem, czy można iść do lekarza w swojej miejscowości, czy koniecznie do lekarza w Poznaniu ze skierowaniem z uczelni? I jeśli idę na farmację, to jakie badania będę miała wykonywane? Koleżanka z awfu miała np. badanie krwi, dlatego się pytam, bo mam mało czasu na wykonanie tych badań (do środy).
mu
Posty: 61
Rejestracja: 15 maja 2009, o 19:44

Re: Zaświadczenie od lekarza medycyny pracy

Post autor: mu »

Można odpłatnie w innej miejscowości niż Poznań, nie trzeba wtedy mieć skierowania.
W Poznaniu robią problemy, przynajmniej w zeszłym roku trzeba było mieć skierowanie i badania można było zrobić tylko w jednym miejscu, więc lepiej zająć się tym we własnym miejscu zamieszkania. A co do badań, to zależy od lekarza, zazwyczaj obędzie się bez badań krwi. Moje badania były bardzo hm? prowizoryczne? Pani doktor zmierzyła mi ciśnienie, sprawdziła wzrok, słuch, zapytała o choroby w rodzinie i moje problemy ze zdrowiem, po czym wbiła pieczątkę i życzyła powodzenia)
lemocyt
Posty: 18
Rejestracja: 5 lip 2011, o 17:03

Re: Zaświadczenie od lekarza medycyny pracy

Post autor: lemocyt »

Nie wszędzie jest odpłatnie, np w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Zielonej Górze badanie jest bezpłatne. Ja pierwszego dnia miałem morfologię krwi i badanie u okulisty, a na drugi dzień wyniki+ ciśnienie i wywiad. Aha, i koniecznie trzeba było być ze skierowaniem, zadzwoniłem do Biura Rekrutacji i przesłali mi je faksem.
niesmialka
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2011, o 23:28

Re: Zaświadczenie od lekarza medycyny pracy

Post autor: niesmialka »

Mam pytanie, gdzie otrzymuje się to skierowanie? Trzeba się osobiście pofatygować się na uczelnie czy to skierowanie można wydrukować?
lemocyt
Posty: 18
Rejestracja: 5 lip 2011, o 17:03

Re: Zaświadczenie od lekarza medycyny pracy

Post autor: lemocyt »

zadzwoniłem do Biura Rekrutacji i przesłali mi je faksem.
Telefony są podane na stronie uczelni.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości