Diagnosta laboratoryjny

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Biochejter »

Galaxia pisze:To, że ktoś czegoś nie przeżył na własnej skórze nie znaczy, że niewiele wie
To prawda, jednak w Twoim przypadku to, że niewiele wiesz świadczy głównie to co piszesz.
Galaxia pisze:nie mówię o tym, że do pracy w laboratorium wystarczy poczytać kilka książek i już wszystko wiesz.
Acha, oprócz książek można pójść na kurs przecież.
Galaxia pisze:chodziło mi o to, że nie spychałabym tutaj np chemików po podyplomówce jako tych gorszych, bo chyba też są w stanie ogarnąć swoją robotę.
Tak samo jak geodetą może być albo fryzjerem po chemii, praktycznie taki sam związek jak z diagnostyką ]
Ostatnio zmieniony 24 lip 2011, o 14:41 przez Biochejter, łącznie zmieniany 1 raz.
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Galaxia »

przecież spójrzcie ile na studiach jest przedmiotów ogólnych, michałków i chemii. chemik chyba sporo jej miał na studiach. a przedmioty typowo związane z pracą chyba da się upchnąć w 2 lata?

"Tak samo jak geodetą może być albo fryzjerem po chemii, praktycznie taki sam związek jak z diagnostyką ] - no nie przesadzaj, ja tutaj widzę istotne róznice
i macie racje, z tym kursem to przegięłam, nie miałam na myśli tego dokładnie, co teraz wyszło.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Biochejter »

Galaxia pisze:przecież spójrzcie ile na studiach jest przedmiotów ogólnych, michałków i chemii. chemik chyba sporo jej miał na studiach. a przedmioty typowo związane z pracą chyba da się upchnąć w 2 lata?
Akurat chemia w tym zawodzie nie ma znaczenia. W 2 lata da się upchnąć większość kierunków, ale to nic nie zmienia. Oczywiście że mając prawie 300 godzin hematologii daleko mi do biegłości, podobnie z wieloma dziedzinami. A na podyplomówce jakieś urywki mają wystarczyć? Może wetowi czy biotechnologowi (zależy po jakiej uczelni) owszem, ale nie chemikowi. Także Galaxia, daj już sobie spokój, na podstawie siatek programowych naprawdę nie wyciągniesz dobrych wniosków i pokazujesz tylko że nie ogarniasz tematu.
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Galaxia »

w sumie wyciągałam wnioski na podstawie siatek programowych oraz. zachowania magistrów analityki w szpitalu. 3 semestry miałam z nimi styczność, ale może na zły szpital trafiłam (albo na złych ludzi).
fizolof123
Posty: 303
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:06

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: fizolof123 »

A ja mam pytanie troche z innej beczki orientujecie czy czesto zdarzala sie do tej pory sytuacja ze po zrobieniu doktoratu uznawali dorobek naukowy za rownorzedny ze specjalizacja ? Jak to jest w praktyce z tym bo niby taki zapis w ustawie jest ale jak to w rzeczywistosci wyglada ?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Biochejter »

fizolof123 pisze:czy czesto zdarzala sie do tej pory sytuacja ze po zrobieniu doktoratu uznawali dorobek naukowy za rownorzedny ze specjalizacja ?
Nie było z tym większego problemu. Nie było bo prawdopodobnie taka możliwość już nie istnieje (do 31 grudnia 2010 roku z tego co piszą na CMKP, oprócz diagnostyki sądowej z terminem do końca br.). Wyglądało to tak, że na podstawie oceny dorobku naukowego dopuszczano do PESa z danej dziedziny, więc egzamin specjalizacyjny oczywiście trzeba było i tak zdać, co wydaje się logiczne. Znam ludzi, którzy taką drogą speckę zrobili, ale nawet nie czają że się zmieniło z tym dorobkiem ostatnio, więc wiele się nie dowiedziałem ]

Prawdopodobnie można na stacjonarnych studiach doktoranckich (na pewno specjalizacja i specyfika doktoratu muszą być mocno spokrewnione ze sobą) zrobić dodatkowo niektóre kursy obligatoryjne i po tym mieć możliwość zdawania PES - zwłaszcza że niektórych specjalizacji nie da się inaczej zrobić (cytomorfologia, hematologia, immunologia, itp.), bo nie ma jednostek akredytowanych na poszczególne staże kierunkowe. Jak się czegoś więcej dowiem to dam znać.
Awatar użytkownika
kulqa
Posty: 145
Rejestracja: 8 gru 2010, o 12:54

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: kulqa »

nie straszcie tak z tą pracą, dla chcącego nic trudnego! mam nadzieję, że na te studia nie idą tylko niedoszli studenci farmacji lub innych kierunków.
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Galaxia »

u mnie na analityce było sporo osób, które nie dostały się na farmy, leki, stomy itd, ale też dało się znaleźć ludzi, którzy naprawdę chcieli i chcą być analitykami i nie traktowali tego jak koło ratunkowe
Awatar użytkownika
kulqa
Posty: 145
Rejestracja: 8 gru 2010, o 12:54

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: kulqa »

Galaxia pisze:u mnie na analityce było sporo osób, które nie dostały się na farmy, leki, stomy itd, ale też dało się znaleźć ludzi, którzy naprawdę chcieli i chcą być analitykami i nie traktowali tego jak koło ratunkowe
Właśnie. Szkoda, że nie wszyscy z tego kierunku chcą
Nie krzyczcie ale chciałam zapytać o coś, nie orientujecie się, czy są takie podręczniki, które obowiązują na każdej analityce", bez względu na uczelnię ? P bo nie wiem czy już się o to nie martwić i fajnie byłoby sobie coś pooglądać jeszcze w wakacje
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Padre Morf »

Naskalski
Awatar użytkownika
kulqa
Posty: 145
Rejestracja: 8 gru 2010, o 12:54

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: kulqa »

Diagnostyka laboratoryjna z elementami biochemii klinicznej ?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Padre Morf »

Si
Awatar użytkownika
kulqa
Posty: 145
Rejestracja: 8 gru 2010, o 12:54

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: kulqa »

Ukłony
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość