Nadmierne wypadanie włosów

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Ka
Posty: 63
Rejestracja: 13 gru 2006, o 08:57

Nadmierne wypadanie włosów

Post autor: Ka »

Jest taki problem jak w temacie.
postaram wymienic kilka szczegolow:

nie mi wypadaja wlosy,
osoba ktorej wypadaja wlosy spozywa dzienna dawke witamin (centrum),
myje wlosy codziennie,
jest to kobieta,
stosuje odzywki,
bardzo sie tym martwi bo po uczesaniu wrecz garsc wlosow jej zawsze zostaje na szczotce
I tutaj zwracam sie uprzejma prosba o podanie jakichs czynnikow co moga to powodowac i jakies lekarstwo, aha chcialem jescze dodac ze stres w zyciu tejk kobiety jest zecza normalna]

Pozdrawiam i czekam na pomoc]
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: Anex »

Może to coś z tarczycą
Mi ostatnio też wypadały strasznie włosy i się rodzinka doszukała właśnie choroby tarczycy( niby miałam powiększoną) ale teraz nie zauważam,zeby mi rzedniały. Moja mama brała jakieś tabletki( nie wiem jakie), ale nikt nie zauważył zmiany.
Ka
Posty: 63
Rejestracja: 13 gru 2006, o 08:57

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: Ka »

Dzieki Pani Detektyw] Pragne pomoc swojej perelce z tymi wlosami] myslalem ze wlasnie kupie jej jakis specyfik i po problemie, ale jak mowisz ze to cos z tarczyca moze byc powiem jej zeby sobie poszla na jakies badania albo cos] tzn sama wiesz jak jest, mianowicie tak jak kazda kobieta martwi sie uzala itp mam nadzieje ze sama znajdzie cos dla siebie moze w tym artykule moze po badaniach sie okaze
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: tin »

Wypadanie włosów moze byc zwiazane nawet z nieodpowiednim szamponem(w wiekszości są to mieszanki chemicznych i naturalnych składników, które nie każdemu odpowiadaja). Kolejny to farbowanie włosów, uzywanie nieodpowiednich wosków, czy innych usztywniaczy. Dalej byłby niedobór witamin(ale mówisz ze zażywa komplex witamin wiec to eliminujemy-chyaba że jest to komplex z którego przyswajaniem sa problemy-wchłania sie np tylko 10%). Inny problem, tu juz wchodzimy w budowe włosa, to niedotlenienie mieszków włosowych(sa na to pianki dotleniajace), przetłusczanie sie włosów(wbrew pozorom tez ma duzy wpływ), z drugiej strony zbyt suche włosy(należy odżywek uzywać). Drapanie głowy, które powoduje złusczanie naskórka-czesto z cebulką. Dalej zanikanie cebulek(podłoże genetyczne, lub nabyte). Kolejne to alergie(alergicy tez maja czasem problem z wypadaniem włosów-co może być spowodowane działaniem alergenów). I jest jeszcze troche innych ale jakos nie przypominaja mi się. No i choroby włosów i z nimi zwiazane.
Są od tego lekarze. Myślę, że warto choćby dermatologa odwiedzić. na poczatek można tez zastosowac kuracje dotleniającą skóre głowy(pianka-np. AVON). nie zaszkodzi, a mojej mamie np. pomogła.
Pozdrawiam!
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: Iwus »

Wypadanie włosów nasile się sczególnie w okresie jesiennym i zimowym.
Ja stosowałam naftę kosmetyczną,oraz myłam włosy piwem,jadłam natke pietruszki.Troche pomogło.
Moja ciocia miała już prawie łyse miejsca doradzili jej w aptece wycuiąg ze skrzypu polnego i pomogło.
Ka pisze:bardzo sie tym martwi bo po uczesaniu wrecz garsc wlosow jej zawsze zostaje na szczotce
zdrowemu człowiekowi dziennie wypada do 100 włosów,może jednak nie ma powodu do paniki.
Ka
Posty: 63
Rejestracja: 13 gru 2006, o 08:57

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: Ka »

Rozumiem, ze wlosy wypadaja kazdemu dziennie po kilkaset ale to jest na tejj zasadzie ze widze wszedzie wlosy. czesze sie widze wlosy klade sie lulu widze wlosy wszedzie wlosy
Ja to sie nie martwie tak jak ofiara wypadu wlosow dlatego dzieki za odpowiedzi i polece chyba skrzyp, jajko i lekarza] moze namowie na zmiane szamponu ]
Pozdro!
Jynx

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: Jynx »

Wita Ka
Polecam zaprzestania brania syntetycznych witamin, od nadmiaru suplementów nie tylko włosy lecą.
Sprawdzić jakość wody oraz szampony, moŻe to być alergia (udać się do lekarza z tym szamponem).
Inne sugestie:
Trzeba zwrócić uwagę na witaminy rozpuszczalne w tłuszczach poniewaŻ szybko się utleniają (tlen atmosferyczny niszczy ww. witaminy), wszelkie komercyjne oleje są ubogie w witaminy właśnie z tego powodu.
Witamina A sok marchewkowy, świeŻy codziennie 0.5 L
Witamina F (omega-3 siemie lniane świeŻozmielone, omega-6 -9 inne nasiona roślin oleistych)
Witamina K i A warzywa liściowe
Witamina E kiełki nasion np. zboŻowych i innych (równieŻ świeŻe)
Witamina D (naświetlanie ewentualnie suplementacja ale ostroŻnie)

Polecam równieŻ wizytę u lekarza moŻe to być pasoŻyt.

Ka
Posty: 63
Rejestracja: 13 gru 2006, o 08:57

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: Ka »

Dzieki wielkie naprawde wyczerpaliscie temat, mysle ze znajde odpowiedz na w/w temat
Pozdrawaim
Awatar użytkownika
mrhead
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2010, o 15:42

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: mrhead »

miałem kiedyś problem wypadania włosów nie jest to przyjemne i najgorszy jest ten strach, który temu towarzyszy, to obawa przed wyłysieniem, zacząłem nawet pisać bloga o temacie nadmierne wypadanie włosów bo myślę, żę warto o tym mówić i udzielać porad potrzebującym.
manrat
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2011, o 09:30

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: manrat »

Walka z wypadającymi włosami to trochę leczenie po omacku dopóki nie pozna się bezpośrednich przyczyn takiego stanu. A mogą one być różne: stres, awitaminoza, poważne schorzenie ( np. nowotwór ). Na początek polecam zakupić jakiś suplement z witaminkami, można również pokusić się o zakup preparatu vichy dercos aminexil sp 94, tego w kapsułkach ( widziałam go ostatnio w aptece za grosze w manufakturze łódzkiej w niezłej cenie ), a jeśli te dwie metody nie pomogą zostaje wizyta u dermatologa czy lekarza pierwszego kontaktu no i badania krwi
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: AnnaWP »

Dodam do wielu mądrych słów:
stres ma znaczenie niebagatelne i wpływa na stan skóry i włosów.
farbowanie, ale raczej rozjaśnianie. Jeśli rozjaśnia, to warto przejść na ciemniejszy odcień.
tarczyca - omawiana już, konieczne badanie TSH, T3, T4.
badanie przez dermatologa, bowiem niektóre zakażenia skóry też mają taki efekt.
Polecam też odstawić na jakiś czas witaminy w tabletkach, to nie cukierki, a leki i mają efekty uboczne. Przez 2 miesiące zamiast tego dieta bogata w witaminki.
czarna1987
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2011, o 13:08

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: czarna1987 »

Witam serdecznie,
ja również do niedawna miałam spory problem z wypadającymi włosami. Używałam wielu preparatów do stosowania bezpośrednio na skórę, ale i również ogromną ilość preparatów doustnych z kompleksem witamin, minerałów itd. Problem nie jest już tak poważny odkąd sięgnęłam po tabletki Solgar formuła włosy, skóra i paznokcie. Włosy nie wypadają już w tak dużych ilościach. Na pocieszenie dla Was i dla siebie mam pewną wiadomość od Pani dermatolog. Po stosowaniu tych tabletek nie tylko odrastają nowe włosy, ale są również przypadki, że ciemnieją siwe. Ile w tym prawdy jest nie wiem, ale odkąd ich używam (8dni) widzę zdecydowaną poprawę. Smutną wiadomością może być to, że są bardzo trudno dostępne (tylko niektóre apteki nawet w dużych miastach zajmują się ich sprzedażą) no i nie są tanie. Kuracja jednomiesięczna kosztuje 64zł. Polecam!
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: Anezka »

Moje włosy wypadają ponad 2 miesiące. Na początku bałam się nawet czesać. Potrafiłam podczas oglądania filmu przez dwie godziny zostawić ich na kanapie kilkadziesiąt (nie bawiąc się nimi, ba, nie dotykając absolutnie!). Każde mycie to był koszmar. Postanowiłam je obciąć, chociaż to dla mnie trudne. 1,5 miesiąca przyjmuję Merz Special, stosuję odżywkę WAX i specjalny szampon z tej samej serii. Jest lepiej niż to było na początku, ale nadal wystarczy przesunięcie dłonią po włosach, by wyciągnąć ich całkiem niezłą liczbę. Wyniki krwi są generalnie w normie, tarczyca również. Wydaje mi się jednak, że pozornie. Dokładnie pół roku temu sprawdzany miałam poziom TSH. Wówczas wynik wyniósł 2.1, teraz - 4.0 przy normie 4.3. Czeka mnie jeszcze analiza pierwiastkowa + badanie poziomu testosteronu. Mam nadzieję, że wtedy coś wyjdzie - szukanie igły w stogu siana jest co najmniej frustrujące.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości