Nadmierne wypadanie włosów

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: AnnaWP »

Ale warto.

Co do hormonów - widział Cię już endokrynolog? Lekarze rodzinni czasem (szczególnie Ci sędziwi) nie wiedzą za dużo o tym.

Sprawdź też może pozostałe hormony tarczycy?
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: Anezka »

U endokrynologa byłam jakieś 1,5 roku temu. Wówczas nie wykazano jakichkolwiek niepokojących zmian. Analizę mam we wtorek. Po odebraniu wyników zapadnie decyzja, gdzie dalej szukać. Co do lekarzy rodzinnych - ta Pani ma wybitną zdolność bagatelizowania pewnych spraw. Dwa lata temu na bezsenność postanowiła dać mi tylko środki, które na dodatek w moim wieku nie powinny być używane - skończyło się tym, że powoli uzależniałam się od nich. Zaś ciągle zapalenia krtani i tchawicy leczyła kilka razy pod rząd tym samym lekiem - chyba nie trzeba dodawać, że skoro już pierwsza i druga dawka nie pomogły, to i kolejne nie miały szans. Zwykle chadzam więc do innego lekarza, którego akurat wtedy nie było, co zmusiło mnie do pójścia do wcześniej opisanego z moimi wynikami.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: AnnaWP »

Nic nie przebije baby w naszej przychodni. Siostrzeniec poszedł i poprosił o badanie krwi, bo nie najlepiej się czuł, a ostatnie miał z 5 lat wcześniej. Pani popatrzyła na niego i mówi - po co, zdrowy Pan jest!

Dlatego ważne aby trafić na zaangażowanego lekarza. Nie mówię, że rodzinni są źli, a specjaliści doskonali, bo nie ma reguły, ale lekarz powinien trochę się interesować pacjentem.
Jeśli bagatelizuje problem, to coś jest nie tak. Jakaś przyczyna jest, więc powinni coś zrobić, aby ją wykryć, a przynajmniej wyeliminować podejrzane przyczyny.
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: Anezka »

Święta racja. Od specjalisty - neurologa, również kiedyś zostałam odprawiona z kwitkiem. Nie robiąc badań kazał iść do. psychologa
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: Medycyna Lwów »

nie można od razu wykazywać postawy roszczeniowej wobec lekarza (nie bronię w zaden sposób lekarzy, którzy też bywają aroganccy) - nie wiem skąd takie poczucie u większości pacjentów że im się wszystko należy - nieprawda, zwłaszcza w obecnie funkcjonującej publicznej ochronie zdrowia. Lekarz zapewne zebrał odpowiednio wywiady żeby ustalić czy poza wypadanie włosów są inne objawy i wtedy ew. zlecać badania. Nie widzę powodu dawać od razu każdemu co mu tylko wypadają od razu morfologii, już bardziej zbadanie TSH.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: AnnaWP »

Morfologia miała być na złe samopoczucie i niską bez powodu wagę - wręcz chudość. To raczej jest wskazanie, szczególnie, jeśli poprzednia była lat temu z 5.
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: Anezka »

Prawda, zwłaszcza, że w dobie internetu, programów telewizyjnych i pełnych gazetowych rubryk ludzie czasami na siłę starają się dopasować pewne elementy w jakąś układankę. Jednak trochę ręce opadają, kiedy lekarz z góry zakłada, że wymyślasz/przesadzasz. Nie mówi też nikt od razu o skierowaniach - byleby podjąć jakikolwiek trop i zasygnalizować, że być może warto sprawdzić to czy tamto. Wielu (jak ja) robi badania prywatnie, jednak sama nie posiadam takiej wiedzy by zadecydować, gdzie powinnam szukać przyczyn moich wszelakich problemów zdrowotnych. Od tego właśnie jest lekarz pierwszego kontaktu, a jeśli na wypadające tonami włosy potrafi mi tylko wzruszyć ramionami i orzec pewnie dużo stresu miałaś to ja podziękuję.

Co do wypowiedzi Anny - tego typu sprawy są najbardziej żenujące.
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: Anezka »

Co do moich włosów sprawa się wyjaśniła. przypadkiem. W laboratorium pomylono się i zamiast wyniku cynku dostałam miedź. Wynik wskazywał niedobór, a dodam, że od prawie 2 miesięcy przyjmowałam już preparaty mające ten pierwiastek w swoim składzie. Tak więc zalecam robienie tego typu badań, chociaż cynk to jest niestety dość poważna finansowo sprawa - ja płaciłam 80zł.
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: dzikus »

A tego ten, zen-szen ? Podobno tez na wypadanie wlosow, pelno szamponow z nim.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: Medycyna Lwów »

żeń szeń to ściema, nie działa, nie ma badań.

Co do badań cynku i miedzi w surowicy to też średnio widzę sens robić i płacić za to przy wypadaniu włosów. Spokojnie można przez kilka tygodni sobie je suplementować (preparaty bez recepty) i obserwować czy coś pomaga.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: tin »

Warto rozgraniczać różne przyczyny wypadania włosów i dostosować do niej kurację. To jest temat rzeka.

Co do preparatów, ostatnio polecana jest seria DX-2 dla mężczyzn. W sumie są one już jakiś czas na rynku i sporo osób sobie je chwali. Zauważyłem poprawę u znajomych, ale wiem, że stosowali kurację prawidłowo.
Mówiłem, gdzieś już też o dermokosmetykach z aminexilem sp94 i nadal chyba są najlepsze na rynku.
kerq
Posty: 114
Rejestracja: 26 lut 2012, o 14:23

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: kerq »

polecam Magnez- zwlaszcza jezeli osoba sie czesto stresuje.
Awatar użytkownika
Petro L
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2013, o 13:48

Re: Nadmierne wypadanie wlosow...PROBLEM!!

Post autor: Petro L »

Najważniejsze to dobrze zdiagnozować problem, a potem zastanowić się nad terapią.
Generalnie może jakiś zabieg? Na włosach bym akurat specjalnie nie oszczędzał
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości