Kursy przygotowawcze na studia medyczne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
iza_bel
Posty: 34
Rejestracja: 8 cze 2011, o 22:13

Re: Kursy przygotowawcze na studia medyczne

Post autor: iza_bel »

proximeaccessit pisze:
geronimo22 pisze:a o kursie prowadzonym na WUM ktoś może cokolwiek powiedzieć ? warto ? pomaga ?
Ja chodziłam na kurs WUM-u i uważam, że lepiej byłoby już przepić te pieniądze.
też żałuję że nie przepiłam tych pieniędzy.
chyba lepsze kursy od WUM-u ma SGGW.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Kursy przygotowawcze na studia medyczne

Post autor: _włóczykij »

Exist, Ja słyszałam, że kursy przygotowawcze z Medicusa są skuteczna/dobre jak na zajęcia będziesz się uczył a nie bedziesz chodzila z mysla ze oni za Ciebie sie naucz
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Kursy przygotowawcze na studia medyczne

Post autor: york »

Medicus to totalna porażka, chodziłam i zdecydowanie odradzam
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Kursy przygotowawcze na studia medyczne

Post autor: _włóczykij »

mimi11, a czemu odradasz?

Do soboty musze sie zdecydowac, a nie wiem czy nie zrezygnowac z niego.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Kursy przygotowawcze na studia medyczne

Post autor: york »

poszukaj w wątkach o kursach
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Kursy przygotowawcze na studia medyczne

Post autor: _włóczykij »

Tylko zastanawia mnie fakt, czemu każdy odradza ten kurs, a jednak on działa i z tego co wiem z dobrym powodzeniem ?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Kursy przygotowawcze na studia medyczne

Post autor: york »

wynik zależy od osoby, a nie kursu, samo siedzenie na sali wykładowej nic nie da, oprócz straconego czasu i pieniędzy, posiedzieć można w domu
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Kursy przygotowawcze na studia medyczne

Post autor: David »

A nawet jeśli, to na ten kurs idą osoby którym zależy na dobrym zdaniu matury- więc nie dziwią dobre wyniki, i sukcesy co niektórych.

Lepiej kasę wydać na korki, zwłaszcza z chemii (z bio odradzam), gdzie prowadzący ma indywidualne podejście do ucznia.
lykorz
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Kursy przygotowawcze na studia medyczne

Post autor: york »

z biologii warto iść na 2-3 lekcje do egzaminatora i zapoznać się z sposobem pisania pod klucz
Awatar użytkownika
xunia77
Posty: 11
Rejestracja: 7 lip 2010, o 12:11

Re: Kursy przygotowawcze na studia medyczne

Post autor: xunia77 »

Jak dla mnie kursy czy korepetycje to sprawa indywidualna. Niektórzy po prostu potrzebują, aby ktoś im coś wytłumaczył, jedni wolą uczyć się w grupie, inni indywidualnie.
Ja nigdy nie chodziłam na żadne kursy, korepetycje - nic. Dostałam się na medycynę za I podejściem, bo po prostu najlepiej mi idzie samodzielna nauka.
Ale myślę, że to jest właśnie sprawa indywidualna każdego, dlatego nie ma się co do innych porównywać.
Jeśli ktoś uważa, że jest mu potrzebny kurs i ma pieniądze to myślę, że warto spróbować. Pozdrawiam
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Kursy przygotowawcze na studia medyczne

Post autor: Piotrr »

a ja sie wybieram na kurs z fizyki D rozkurwic system i kierunek szczecin/lódz/ olsztyn D
W końcu lekarz
verq
Posty: 256
Rejestracja: 2 maja 2012, o 17:08

Re: Kursy przygotowawcze na studia medyczne

Post autor: verq »

Przypominam, że w przyszłym roku w Szczecinie chcą tylko fizykę podstawową, dlatego zanim zaczniesz rozkurwiać system upewnij się czy w Łodzi i Olsztynie nie zmienią wymagań.
Awatar użytkownika
Ammber
Posty: 109
Rejestracja: 18 lut 2012, o 20:18

Re: Kursy przygotowawcze na studia medyczne

Post autor: Ammber »

Zgadzam się z xunią. Kursy i korki to rzecz indywidualna. W moim elitarnym liceum większość osób chcących się dostać na medycynę (czyli jakieś 90% biol- chemów]) chodziła na przeróżne korki i zajęcia dodatkowe, wydając masę kasy na najdroższych korepetytorów. Co nie znaczy, że część (a nawet spora większość) tych osób nie napisała matury beznadziejnie.
Według mnie najważniejsza jest systematyczność i pasja - jeśli lubisz te przedmioty nauka będzie przyjemnością. No i oczywiście nie kuć na pamięć, tylko myśleć i rozumieć, ale tego nikt Cię nie nauczy, jeśli sam nie potrafisz. Trzeba też znać swoje ograniczenia - jeśli nie jesteś w stanie nauczyć się materiału na klasówkę z chemii lub twierdzisz, że bruzdkowanie jest elementem cyklu miesięcznego kobiety (rzeczywisty przypadek z lekcji - myślałam, że mi oczy z orbit wyjdą) to zastanów się czy pchanie się na studia medyczne ma w twoim przypadku sens.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości