Krwiodawstwo honorowym oddawaniu krwi

Dyskusje medyczne poruszające problemy badań medycznych, terminów, sposobów realizacji i przygotowań, interpretacji wyników z badania krwi i innych.
Awatar użytkownika
Magwisek
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2008, o 17:47

Re: Krwiodawstwo

Post autor: Magwisek »

A jeszcze takie pytanko: jeśli zadzwonię jutro do centrum i opowiem lekarzowi o tej sprawie, to jakie oni mogą kroki podjąć- czy przebadają raz jeszcze tą moją krew czy od razu w ciemno jest podejmowana decyzja o unicestwieniu jej?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Krwiodawstwo

Post autor: AnnaWP »

Nie wiem, to na pewno zależy od oceny sytuacji.
Awatar użytkownika
Magwisek
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2008, o 17:47

Re: Krwiodawstwo

Post autor: Magwisek »

Konsultowałam się dzisiaj telefonicznie z lekarzem z RCKiK (swoją droga dodzwonić się tam do lekarzy graniczy z cudem, ale to taki szczegół).
Po zapoznaniu się z moim problemem, uznał, że nie ma powodu do niepokoju, jeśli tylko wystąpił ból gardła bez innych objawów chorobowych, a tak w istocie było. Powiedział, że jak się do tej pory nic nie wykluło to najprawdopodobniej była to chwilowa niedyspozycja bez znaczenia dla krwi.
Teraz już jestem spokojniejsza
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Krwiodawstwo

Post autor: Batha »

czy torbiel szyszynki (10mm) dyskwalifikuje mnie jako dawcę krwi? (chciałam oddać krew i z tego powodu jej ode mnie nie chcieli ) W sierpniu mam wizytę u neurochirurga, gdzie ew. dostanę karteczkę że mogę, ale ciekawość mnie zżera i chciałabym wiedzieć już
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Krwiodawstwo

Post autor: Padre Morf »

chciałam oddać krew i z tego powodu jej ode mnie nie chcieli

i raczej nie zechcą.
W sierpniu mam wizytę u neurochirurga, gdzie ew. dostanę karteczkę że mogę, ale ciekawość mnie zżera i chciałabym wiedzieć już

Taka karteczka nie musi być brana przez lekarza kwalifikującego pod uwagę - może się nia zasugerować albo nie.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Krwiodawstwo

Post autor: AnnaWP »

Karteczka pokaże jedynie, że Tobie oddanie krwi nie zaszkodzi. Lekarz w punkcie krwiodawstwa zdecyduje wtedy, czy Twoja krew nie zaszkodzi biorcom. Szczerze mówiąc - nie wiem. Moja przyjaciółka ma guza przysadki i właśnie zmieniają jej leki na takie, które nie dyskwalifikują (ponoć) ale i tak ostateczną decyzję musi i podejmuje lekarz przy donacji.
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: Krwiodawstwo

Post autor: dzikus »

Oddawanie krwii to swietna sprawa. Mozna na bierzaco kontrolowac swoj stan zdrowia gdy regularnie oddaje sie krew - hiv, wzw, choroby weneryczne. Przy okazji mozna komus pomoc, a jak odda sie 15litrow(kobiety) albo 18 (mezczyzni) to ma sie za free mpk :gt
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości